Najpierw książka, później film – zapowiedzi

LubimyCzytać LubimyCzytać
06.11.2018

We wtorkowych newsach filmowych prezentujemy produkcję BBC, która dostępna jest już na kanale HBO, i zwiastun chińskiego filmu science fiction. Dowiecie się też, jaką postać z sagi o Harrym Potterze zobaczymy w filmie „Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Grindewalda”.

Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBIDavid Grann

Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio po raz szósty połączą siły i przyczynią się do powstania ekranizacji „Czasu krwawego księżyca”. Początek prac nad projektem planuje się na lato przyszłego roku.

Najgłośniejsza książka non-fiction ostatnich sezonów! Dziennikarz magazynu „The New Yorker” i autor bestsellera „Zaginione miasto Z” na tropie jednej z najbardziej wstrząsających zbrodni w amerykańskiej historii.

Dziennikarz „New Yorkera” i autor bestsellerowej książki „Zaginione miasto Z” David Grann na tropie głośnej zbrodni. Oklahoma w latach 20.: w dziwnych okolicznościach zaczynają ginąć kolejni Indianie ze szczepu Osagów, zwani najbogatszymi Indianami Ameryki, gdyż na terenach ich rezerwatu znajdują się niezwykle bogate złoża ropy naftowej... Zagadkę serii morderstw próbuje rozwikłać nowo utworzone FBI, trafiając na ślad kolejnych ponurych tajemnic.

Doskonale udokumentowana, fascynująca i przerażająca historia chciwości, rasizmu i zbrodni.

A Very English Scandal: Sex, Lies, and a Murder Plot at the Heart of the EstablishmentJohn Preston

Na HBO zadebiutował trzyodcinkowy serial na podstawie książki Johna Prestona. W rolach głównych wystąpili Hugh Grant i Ben Whishaw. 

Koniec lat 60. ubiegłego wieku. Jeremy Thorpe – lider Partii Liberalnej i najmłodszy od stu lat przywódca brytyjskiej partii politycznej – ma mroczną tajemnicę, którą za wszelką cenę stara się ukryć. Dopóki Norman Scott, jego były i bardzo niedyskretny kochanek żyje, jego błyskotliwa kariera polityczna jest zagrożona. Thorpe widzi tylko jedno wyjście z tej sytuacji – Scott musi zostać raz na zawsze uciszony.

 

Kroki w nieznane. Almanach fantastyki 2014, Cixin Liu

Jest to pierwsza chińska wysokobudżetowa produkcja science fiction. „The wandering Earth” opiera się na opowiadaniu Cixina Liu, które zawarte jest w antologii „Kroniki w nieznane”.

Zbiór opowiadań ukazał się w Polsce w 2014 roku nakładem wydawnictwa Solaris. Znalazły się tam również opowiadania Brandona Sandersona, Petera Wattsa i K.J. Parkera.

Premiera jest zapowiedziana na luty 2019 roku, nie wiadomo, czy obraz pojawi się również w Polsce.

 

 

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Oryginalny scenariuszJ.K. Rowling

Polska premiera drugiej części „Fantastycznych zwierząt” już za rogiem. Wiemy, że zobaczymy młodego Albusa Dumbledora, Nagini w ludzkiej postaci. Ale na ekranie pojawi się również inna postać z sagi w młodszym wydaniu. Fiona Glascott wcieliła się w rolę młodej Minervy McGonagall. Prawdopodobnie nie zobaczymy jej w roli nauczycielki, ponieważ McGonagall swoją karierę w szkole magii zaczynała w latach 50., natomiast akcja filmu toczy się w późnych latach 20.

Aby pokrzyżować plany Grindelwalda, Albus Dumbledore poprosi o pomoc byłego ucznia, Newta, który podejmie się schwytania czarnoksiężnika nieświadom niebezpieczeństw, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Misja stanie się sprawdzianem miłości i lojalności w coraz bardziej podzielonym świecie czarodziejów.

Jeszcze dzień życiaRyszard Kapuściński

Od 2 listopada w polskich kinach można zobaczyć też pełnometrażowy film o Ryszardzie Kapuścińskim. W polskojęzycznej wersji Ryszard Kapuściński przemówi głosem Marcina Dorocińskiego. W filmie usłyszymy również Arkadiusza Jakubika i Olgę Bołądź.

Ten kultowy reportaż to głos przeciw wszelkiej wojnie.
Ryszard Kapuściński nazywał go swoją pierwszą prawdziwą książką.

Wojnę domową w Angoli, tuż przed uzyskaniem przez ten kraj niepodległości 11 listopada 1975 roku, reporter opisuje przez pryzmat indywidualnych doświadczeń swoich bohaterów i własnych. To książka bardzo osobista. Nie tyle o samej wojnie, ile o zagubieniu w chaosie, bezsensowności ponoszonych ofiar, niepewności jutra.

„Były tam takie sytuacje, że człowiek właściwie wiedział, że nie będzie już żył. I każdego dnia mówiło się z ulgą: – O, jeszcze jeden dzień z życia mam za sobą, jeszcze jeden mnie czeka. Ale już nie więcej" – pisze autor.

Gdy rozpoczęła się chaotyczna, bezwzględna walka, która przeraziła całą Europę, Kapuściński udał się do miejsca, z którego wszyscy uciekali z przerażeniem. Był tam w pewnym momencie jedynym korespondentem zagranicznym. Reporter miał świadomość, że może to być podróż w jedną stronę, ale nie wyobrażał sobie, aby jej nie odbyć.

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Gosia_7 06.11.2018 17:12
Czytelniczka

"Jeszcze dzień życia","Wandering Earth" i "Fantastyczne zwierzęta" zapowiadają się ciekawie więc z całą pewnością postaram się obejrzeć. :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
betsy 06.11.2018 10:45
Czytelniczka

Dzięki za informację o "Very englisch scandal"-przegapiłabym go. A tak to sobie nagram- będzie jeszcze powtórka pierwszego odcinka na HBO 2.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 05.11.2018 16:05
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd