Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz

Cykl: Fantastyczne zwierzęta (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Fantastic Beasts and Where to Find Them. Original Screenplay
elenkaa

Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty. Scenariusz filmowy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling,...

Scenariusz filmowy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu; fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń.

Nieważne, czy jesteś fanem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów, ta pozycja jest obowiązkowa dla każdego kinomana i czytelnika. Premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” odbyła się 18 listopada 2016.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

Opinie czytelników (2074)

Kiedy czytałam scenariusz "Harry Potter i Przeklęte Dziecko", poczułam od razu, że ma w sobie "to coś". Wzruszałam się i śmiałam, przeżywałam rozmaite emocje... Niestety tutaj tego wszystkiego mi zabrakło. Czytałam zupełnie obojętnie, a ta historia w żaden sposób mnie nie pochłonęła, nie zaczarowała. Mimo, że to przecież uwielbiany przeze mnie świat. Świat, który kocham tak bardzo, że jak dotąd byłam bezkrytyczna wobec każdej książki i opowieści w nim umieszczonej. Aż do teraz.

To nie jest całkiem beznadziejna książka, podobali mi się bohaterowie (nie tylko Newt, ale też pozostali), zachwyciły mnie wszystkie fantastyczne zwierzęta, na czele z samicą buchorożca... Jednak sam pomysł na fabułę zupełnie mnie nie przekonał, jego wykonanie również. Akcja pędziła na łeb na szyję, a ja tego bardzo nie lubię. A raczej czasem lubię, ale nie w książkach, tylko - filmach... Podejrzewam więc, że w tym przypadku to film wyda mi się lepszy i bardziej porywający, o czym zamierzam niedługo się...

annaroza | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Książka mnie pozytywnie zaskoczyła. Po lekturze "Harry Potter i przeklęte dziecko" dość sceptycznie podchodziłam do kolejnego scenariusza. A tu się okazało, że w książce przedstawiona jest interesująca i trzymająca w napięciu historia. Znacznie lepiej oddane są też emocje bohaterów. Myślę, że scenariusz filmowy daje na tym polu więcej możliwości niż teatralny. Trochę jednak żałuję, że to nie powieść. Ale powieści pisane na podstawie filmu zwykle są gorsze od pierwowzoru. Filmu jeszcze nie widziałam, lecz z przyjemnością obejrzę.

Villiana | 2018-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2018

Newt Skamander, czarodziej , miłośnik fantastycznych zwierząt, przybywa do Nowego Jorku z tajemniczą walizką, której zawartość wymyka się spod kontroli. Tymczasem w mieście od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy, które mogą spowodować ujawnienie istnienia magii i czarodziejów. Newt chcąc nie chcąc trafia w centrum wydarzeń.

Co by tu napisać o scenariuszu? Niewiele do poczytania. To na pewno. Sam przebieg akcji i bohaterowie oraz rodzące się miedzy nimi więzi całkiem ok, ale zabrakło mi więcej informacji, zwłaszcza o Grindelwaldzie oraz obskurusie – jego pochodzeniu i mocy jaką posiada. Fajnie by było wiedzieć też więcej o głównych bohaterach, bo bardzo ich polubiłam. Wszystko takie „liźnięte”, ale czego więcej oczekiwać po prawie samych dialogach. Spodziewałam się tego biorąc się za scenariusz i nie czuję się specjalnie rozczarowana, a nawet pozytywnie zaskoczona, bo interakcje między postaciami były nad wyraz odczuwalne.

Przeczytałam głównie dlatego, aby odświeżyć sobie...

na_marginesie_ksiazk | 2018-10-25
Przeczytana: 31 lipca 2018

Uwielbiam świat magii i jeśli tylko mam okazję z przyjemnością tam zaglądam. Dzięki książce „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” miałam szansę wrócić tam chociaż na chwilę.

Tym razem J.K.Rowling zabiera nas do Nowego Jorku lat 20, gdzie czarodzieje wciąż zmuszeni są ukrywać moce przed Jugolami, a miasto terroryzowane jest przez nieznaną nikomu moc. Mroczna siła zbiera coraz krwawsze żniwo.

Tymczasem do miasta przybywa magizoolog Newt Scamandera, a wraz z nim jego podopieczni- magiczne zwierzęta, które w naturalnych warunkach wyginęłyby bądź zostałyby zabite. Dopóki siedzą bezpieczne w magicznej walizce Newta wszystko jest w porządku. Co się jednak stanie gdy walizka zaginie, a zwierzęta wydostaną się na wolność?

Podobnie jak w przypadku „Przeklętego dziecka” autorka ukazuje przedstawione wydarzenia w formie aktów. Dzięki temu ani się nie obejrzymy, a już jesteśmy na końcu książki. Osobiście nie jestem przekonana do książki w formie scenariusza. Czemu? Mamy tutaj szczątkowe...

ivv | 2017-07-03

Wahałam się jak ocenić książkę, skoro to scenariusz filmowy, ale oceniam razem z filmem :)

Najpierw parę słów o filmie: jestem nim zachwycona!
Po pierwsze - universum Harrego Pottera, którego uwielbiam
Po drugie - świetne role Eddiego Redmayne'a i Dana Foglera (który grał Jacoba Kowalskiego)
Po trzecie - duża dawka poczucia humoru (widać, że Rowling maczała w tym palce)

Scenariusz sam w sobie mnie nie porwał. Jeśli byłoby to napisane w formie książki, pewnie byłoby lepiej. Raczej bez sensu byłoby czytać scenariusz bez obejrzenia filmu, więc polecam tylko i wyłącznie w pakiecie.

PS. Wielki plus za cudną okładkę!
PS. 2. Czekam na kolejne części :)

Anda | 2017-08-19

Bardzo przyjemna lektura , czuć w niej klimat świata Harrego Pottera . Postać Newta jest cudowna, można się zakochać w tym bohaterze i jego trosce o magiczne zwierzęta .
Żałuję tylko, że nie jest klasyczną powieścią , tylko scenariuszem .

Wkp | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

FANTASTYCZNY SCENARIUSZ WŁAŚNIE SIĘ ZNALAZŁ

Chociaż seria o Harrym Potterze ostatecznie zakończyła się w roku 2007, J.K Rowling nie zapomniała o stworzonym przez siebie bohaterze, którego pokochały miliony czytelników. Rok po publikacji finałowego tomu zaprezentowała światu krótkie opowiadanie „Harry Potter Prequel”, kilka miesięcy później „Baśnie Barda Beedle’a”, a od 2011 roku regularnie publikowała dodatkowe teksty na stronie Pottermore. Jednakże dopiero w zeszłym roku świat małego czarodzieja ożył na powrót, najpierw za sprawą scenariusza sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko”, stanowiącego ciąg dalszy losów doskonale znanych bohaterów, a potem dzięki filmowi „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Teraz natomiast w ręce czytelników trafia scenariusz tego drugiego, napisany przez Rowling właśnie, a każdy miłośnik Pottera może nie tylko obejrzeć, ale także i przeczytać o tym, co działo się na siedem dekad przed wydarzeniami z „Kamienia filozoficznego”. Czy warto? Tak!...

Magdalena | 2017-04-21
Przeczytana: 20 marca 2017

Dwa dni przed rozpoczęciem książki obejrzałam film, który mnie zachwycił, ale i dał kilka pytań. Sądziłam, że wyjaśni się to po przeczytaniu książki. Owszem drobnostki tak, ale postać Grindenwalda i to skąd Newt wiedział, że zmienił postać wciąż jest dla mnie zagadką. Ten motyw jest ogromnie niedopracowany.
W sumie nic dziwnego. W tak szybkim czasie nie zdążyliby takiego dodatkowego motywu dopracować. A szkoda. Wielka.
Ale za to te słodkie fantastyczne zwierzęta rekompensują wszystko.
Gorąco polecam!

Northman | 2017-05-01
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Scenariusz filmu, na który każdy fan magii czekał od dawna.

Tę krótką recenzję można by równie dobrze zatytułować bardzo krótko: "Uśmiech powraca" :) Świat wykreowany przez Rowling rządzi duszami i sercami czytelników od dawna. Każdy powrót do niego to frajda, radość, piękne wspomnienia. Nie inaczej jest i tym razem!

Co przynosi powrót do świata magii? Historię wyprzedzającą "Harry'ego..." o siedem dekad. Siłą rzeczy inną niż znana wszystkim opowieść o Harry'm. Lecz równie ciekawą, a nawet porywającą! No i mamy tu starych, dobrych znajomych, jak choćby siejącego dopiero spustoszenia w świecie magii Grinewalda, czy młodego Dumbledore'a :) A w tym wszystkim jest Newt Skamander, który przybywając do Nowego Jorku gubi walizkę, z której na wolność wydostają się zebrane przezeń magiczne zwierzęta... :) Co dalej? Sprawdźcie sami :)

"Fantastyczne zwierzęta..." przypominają nieco formułą "Harry'ego Pottera i Przeklęte Dziecko". Scenariusz to scenariusz, czy to filmowy, czy dotyczący...

Jabłuszkooo | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz'' to dość specyficzna książka. Wydawałoby się, że podchodzi pod HP, ponieważ jej akcja dzieje się dużo przed nim. Dla mnie jednak mimo magii i małych wzmianek o znanych nam faktach nie była to książka, którą z łatwością połączyłabym z tamtą serią. Także poziom jest dużo niższy, choć pewnie trzeba mieć na uwadze fakt, że to scenariusz, a nie zwykła książka. Jeżeli chodzi o fabułę to jestem dość mocno rozczarowana, za to oprawa graficzna, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, to prawdziwe cudo!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

zobacz kolejne z 2064