Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz

Cykl: Fantastyczne zwierzęta (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Fantastic Beasts and Where to Find Them. Original Screenplay
elenkaa

Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty. Scenariusz filmowy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling,...

Scenariusz filmowy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu; fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń.

Nieważne, czy jesteś fanem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów, ta pozycja jest obowiązkowa dla każdego kinomana i czytelnika. Premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” odbyła się 18 listopada 2016.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

Opinie czytelników (1952)

Kiedy czytałam scenariusz "Harry Potter i Przeklęte Dziecko", poczułam od razu, że ma w sobie "to coś". Wzruszałam się i śmiałam, przeżywałam rozmaite emocje... Niestety tutaj tego wszystkiego mi zabrakło. Czytałam zupełnie obojętnie, a ta historia w żaden sposób mnie nie pochłonęła, nie zaczarowała. Mimo, że to przecież uwielbiany przeze mnie świat. Świat, który kocham tak bardzo, że jak dotąd byłam bezkrytyczna wobec każdej książki i opowieści w nim umieszczonej. Aż do teraz.

To nie jest całkiem beznadziejna książka, podobali mi się bohaterowie (nie tylko Newt, ale też pozostali), zachwyciły mnie wszystkie fantastyczne zwierzęta, na czele z samicą buchorożca... Jednak sam pomysł na fabułę zupełnie mnie nie przekonał, jego wykonanie również. Akcja pędziła na łeb na szyję, a ja tego bardzo nie lubię. A raczej czasem lubię, ale nie w książkach, tylko - filmach... Podejrzewam więc, że w tym przypadku to film wyda mi się lepszy i bardziej porywający, o czym zamierzam niedługo się...

annaroza | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Książka mnie pozytywnie zaskoczyła. Po lekturze "Harry Potter i przeklęte dziecko" dość sceptycznie podchodziłam do kolejnego scenariusza. A tu się okazało, że w książce przedstawiona jest interesująca i trzymająca w napięciu historia. Znacznie lepiej oddane są też emocje bohaterów. Myślę, że scenariusz filmowy daje na tym polu więcej możliwości niż teatralny. Trochę jednak żałuję, że to nie powieść. Ale powieści pisane na podstawie filmu zwykle są gorsze od pierwowzoru. Filmu jeszcze nie widziałam, lecz z przyjemnością obejrzę.

ivv | 2017-07-03

Wahałam się jak ocenić książkę, skoro to scenariusz filmowy, ale oceniam razem z filmem :)

Najpierw parę słów o filmie: jestem nim zachwycona!
Po pierwsze - universum Harrego Pottera, którego uwielbiam
Po drugie - świetne role Eddiego Redmayne'a i Dana Foglera (który grał Jacoba Kowalskiego)
Po trzecie - duża dawka poczucia humoru (widać, że Rowling maczała w tym palce)

Scenariusz sam w sobie mnie nie porwał. Jeśli byłoby to napisane w formie książki, pewnie byłoby lepiej. Raczej bez sensu byłoby czytać scenariusz bez obejrzenia filmu, więc polecam tylko i wyłącznie w pakiecie.

PS. Wielki plus za cudną okładkę!
PS. 2. Czekam na kolejne części :)

Anda | 2017-08-19

Bardzo przyjemna lektura , czuć w niej klimat świata Harrego Pottera . Postać Newta jest cudowna, można się zakochać w tym bohaterze i jego trosce o magiczne zwierzęta .
Żałuję tylko, że nie jest klasyczną powieścią , tylko scenariuszem .

Wkp | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

FANTASTYCZNY SCENARIUSZ WŁAŚNIE SIĘ ZNALAZŁ

Chociaż seria o Harrym Potterze ostatecznie zakończyła się w roku 2007, J.K Rowling nie zapomniała o stworzonym przez siebie bohaterze, którego pokochały miliony czytelników. Rok po publikacji finałowego tomu zaprezentowała światu krótkie opowiadanie „Harry Potter Prequel”, kilka miesięcy później „Baśnie Barda Beedle’a”, a od 2011 roku regularnie publikowała dodatkowe teksty na stronie Pottermore. Jednakże dopiero w zeszłym roku świat małego czarodzieja ożył na powrót, najpierw za sprawą scenariusza sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko”, stanowiącego ciąg dalszy losów doskonale znanych bohaterów, a potem dzięki filmowi „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Teraz natomiast w ręce czytelników trafia scenariusz tego drugiego, napisany przez Rowling właśnie, a każdy miłośnik Pottera może nie tylko obejrzeć, ale także i przeczytać o tym, co działo się na siedem dekad przed wydarzeniami z „Kamienia filozoficznego”. Czy warto? Tak!...

Magdalena | 2017-04-21
Przeczytana: 20 marca 2017

Dwa dni przed rozpoczęciem książki obejrzałam film, który mnie zachwycił, ale i dał kilka pytań. Sądziłam, że wyjaśni się to po przeczytaniu książki. Owszem drobnostki tak, ale postać Grindenwalda i to skąd Newt wiedział, że zmienił postać wciąż jest dla mnie zagadką. Ten motyw jest ogromnie niedopracowany.
W sumie nic dziwnego. W tak szybkim czasie nie zdążyliby takiego dodatkowego motywu dopracować. A szkoda. Wielka.
Ale za to te słodkie fantastyczne zwierzęta rekompensują wszystko.
Gorąco polecam!

Northman | 2017-05-01
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Scenariusz filmu, na który każdy fan magii czekał od dawna.

Tę krótką recenzję można by równie dobrze zatytułować bardzo krótko: "Uśmiech powraca" :) Świat wykreowany przez Rowling rządzi duszami i sercami czytelników od dawna. Każdy powrót do niego to frajda, radość, piękne wspomnienia. Nie inaczej jest i tym razem!

Co przynosi powrót do świata magii? Historię wyprzedzającą "Harry'ego..." o siedem dekad. Siłą rzeczy inną niż znana wszystkim opowieść o Harry'm. Lecz równie ciekawą, a nawet porywającą! No i mamy tu starych, dobrych znajomych, jak choćby siejącego dopiero spustoszenia w świecie magii Grinewalda, czy młodego Dumbledore'a :) A w tym wszystkim jest Newt Skamander, który przybywając do Nowego Jorku gubi walizkę, z której na wolność wydostają się zebrane przezeń magiczne zwierzęta... :) Co dalej? Sprawdźcie sami :)

"Fantastyczne zwierzęta..." przypominają nieco formułą "Harry'ego Pottera i Przeklęte Dziecko". Scenariusz to scenariusz, czy to filmowy, czy dotyczący...

Jabłuszkooo | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz'' to dość specyficzna książka. Wydawałoby się, że podchodzi pod HP, ponieważ jej akcja dzieje się dużo przed nim. Dla mnie jednak mimo magii i małych wzmianek o znanych nam faktach nie była to książka, którą z łatwością połączyłabym z tamtą serią. Także poziom jest dużo niższy, choć pewnie trzeba mieć na uwadze fakt, że to scenariusz, a nie zwykła książka. Jeżeli chodzi o fabułę to jestem dość mocno rozczarowana, za to oprawa graficzna, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, to prawdziwe cudo!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

AngelFire | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Fantastyczne zwierzęta to nowy fenomen ze świata tak dobrze znanego czytelnikom.Świata pełnego magii i magicznych stworzeń.Ten oryginalny scenariusz jest przeniesieniem tego co pojawiło się na ekranie na strony książki.Dzięki temu można jeszcze lepiej poczuć klimat tej historii.Do tego niezwykła oprawa graficzna książki dodaje jej charakteru.Bardzo przyjemnie się to czytało i wielkie brawa dla pani Rowling za to dzieło artystyczne.

Chodząca-Parodia | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

Widzicie tę przepiękną okładkę? Na żywo prezentuje się jeszcze lepiej! A jak wyglądają strony książki...na to po prostu brak słów! Już ze względu na magiczną szatę graficzną "Fantastycznych zwierząt..." warto zakupić tę książkę!

Jednak wiadomo, nie ocenia się książki po okładce. Chociaż w tym wypadku chyba odbiegłabym od tej zasady, bo świetnie się bawiłam przy tej lekturze.

Akcja dzieje się na wiele lat przed akcją "Harry'ego Pottera", więc fani tej bestsellerowej serii mogą podchodzić nieco sceptycznie do "Fantastycznych zwierząt..." Sama byłam niepewna, gdy szłam do kina, ale potem przepadłam całkowicie przez piękno tego świata. Jednak nie o filmie tutaj mowa (chociaż muszę powiedzieć, że graficznie wypadł chyba nawet lepiej od "Harry'ego Pottera!).

Przez scenariusz się płynie, bo podział na role sprawia, że bardzo szybko się czyta. Ledwo czytelnik otwiera książkę, a już jest na ostatniej stronie. Sama treść jest pod pewnymi względami niezwykle urocza: relacje między...

zobacz kolejne z 1942