Okruchy zła

Wydawnictwo: Świat Książki
Mean Steak
zaginięcie, mąż,
Beata-Chiara

Doktor Emory Charbonneau, pediatra i zapalona biegaczka, znika na górskiej drodze w Karolinie Północnej podczas treningu przygotowującego do charytatywnego maratonu. Jej mąż Jeff zgłasza zaginięcie, ale mgła i lód uniemożliwiają poszukiwania. Policja podejrzewa Jeffa o pozbycie się żony. Tymczasem ranna Emory odzyskuje przytomność w górskiej chacie. Okazuje się, że jest więźniem mężczyzny o...

Policja podejrzewa Jeffa o pozbycie się żony. Tymczasem ranna Emory odzyskuje przytomność w górskiej chacie. Okazuje się, że jest więźniem mężczyzny o mrocznej przeszłości, który nie chce nawet wyjawić swojego imienia. Emory postanawia uciec, gotowa podjąć wszelkie ryzyko, by przeżyć. Jednak nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że kobieta zastanawia się, czy człowiek z gór tak naprawdę nie pragnie jej uratować przed ludźmi, którzy chcą ją zabić.

źródło opisu: Świat Książki, 2018

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/okruchy-zla-kolekcja-m...»

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Zawsze dotrzymywał słowa.”
Nie dość, że gorący, brutalny romans, połączony ze strachem i przemocą, to jeszcze z rycerskością i tajemniczością. Idealny zestaw.

Emory – zapalona biegaczka i doktorka w jednym – wyrusza na przygotowania do maratonu do odległego Parku Narodowego. Zostawia męża, który zaraz udaje się do kochanki i najlepszej przyjaciółki pani doktor w jednym. Gdy ona zostaje ranna, on zabawia się w łóżku z inną kobietą.
Ale to nie koniec… Emory Charbonneau budzi się z okropnym bólem głowy w chatce schowanej wśród dziczy, a tajemniczy mężczyzna, który jej pomógł, z początku nie wzbudza jej zaufania. Nie dość, że brakiem sąsiadów, nie zadzwonieniem pod numery alarmowe, to jeszcze więzieniem jej w domku przez złą pogodę. Choć bezbronna, to nadal czujna. Ale w pewnej chwili tory akcji zbaczają na zupełnie inne tory niż się spodziewała, a jej pozostaje tylko w tym uczestniczyć – jak włamanie i pomoc osobom trzecim. A przy okazji mężczyzna bez imienia i nazwiska tak ją...

Stokrotka | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Lekarz pediatra, Emory Charbonneau, przygotowując się do maratonu, znika w tajemniczych okolicznościach. Jej mąż zgłasza zaginięcie, ale nieprzychylne warunki pogodowe utrudniają poszukiwania. Brzmi to dosyć zwyczajnie, może nawet szablonowo. Cóż, Sandra Brown ma w swoim dorobku lepsze i gorsze książki. Często w swych powieściach posługuje się gotowymi schematami, ale jednocześnie umie je tak zestawić i potasować, że wychodzi zgrabna, zajmująca historia.
„Okruchy zła” wciągnęły mnie niczym wir wodny. Już pierwsze strony powieści dały mi nadzieję na to, że fabuła będzie ciekawa. Nie zawiodłam się. Może i wątek głównych bohaterów był dosyć oczywisty, przewidywalny, ale dwa zwroty akcji zupełnie mnie zaskoczyły. Książkę czytałam … zachłannie – to chyba najlepsze określenie. Jej lektura sprawiła mi niekłamaną przyjemność. Polecam tym, którzy lubią połączenie sensacji z romansem.

Kasiek | 2016-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 października 2016

Jak każda książka Sandry Brown, ta również łączy elementy romansu i kryminału i jak zwykle w całkiem dobrym wydaniu. Historia ma w sobie wszystkiego po trochu - sensację, tajemnicę, miłość i zdradę. Autorka szafuje naszymi emocjami, a przy tym stara się przez cały czas utrzymać w napięciu. Może nie jest to kryminał wysokich lotów, a większość jest przewidywalna, jednak zakończenie potrafi zaskoczyć. Podobnie jest z historią głównego bohatera. Niby wiemy, że ma za sobą przykre doświadczenia, jednak nie sposób domyślić się ich sedna.
Podobnie jak wszystkie książki autorki, ta również ma szczęśliwe zakończenie. Może nie jest to zbyt wymagająca lektura, jednak można przyjemnie spędzić przy niej czas.

basik | 2017-01-18

Całkiem dobre połączenie powieści sensacyjnej i romansu.
Powieść ma jednak swoje plusy i minusy.
Na plus na pewno zasługuje szybka, dynamiczna akcja. Czytelnik początkowo gubi się w domysłach kto i dlaczego. Ciągłe zwroty akcji, nowe fakty, które zamiast przybliżać do rozwiązania zagadki , tylko nas od niej oddalają.
I jest to co bardzo lubię u pani Brown.....tajemnica, miłość, zdrada , ciekawa intryga i świetne zakończenie.
Minusem jak dla mnie jest postępowanie tajemniczego mężczyzny, który najpierw udzielił pomocy Emory a później ją więził.
Niezrozumiały i wręcz niepoważny był motyw, dla którego przez cztery lata się ukrywał, zacierał za sobą ślady, zmienił wygląd, żył w prymitywnych warunkach i był poszukiwany przez FBI jak przestępca.
A do tego jego siostra też mu w tym pomagała. Wyobrażałam sobie, że popełnił jakiś straszny czyn, a rozwiązanie okazało się tak banalne, że aż śmieszne.
Ale to jedyny minus, który bardzo nie pasował do tej książki.
Bo jak zwykle czyta się lekko,...

Anna | 2016-12-05
Przeczytana: 03 grudnia 2016

„Okruchy zła” Sandry Brown to dwa w jednym. Kryminał i romans. Gorący romans.
Za oknem aura zimowa i w świecie fantazji też. Do tego mgła, strome góry, oblodzone wąskie, kręte ścieżki. Za to w górskiej chacie podejrzany przystojniak wciąż dokłada drewno do kominka.
Co z tego, że fabuła naiwna, ale jak się czyta.
Zakończenie nieprzewidywalne i satysfakcjonujące. Od czasu do czasu trzeba coś lżejszego przeczytać. Nie samą wybitną literaturą karmi się umysł. Gorąco polecam!

Iwona | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016

Schemat goni schemat, przewidywalność do bólu ( no, trochę zaskoczenia, takiego minimalnego, było pod koniec), wyraźny podział na czarne i białe charaktery, przede wszystkim jednak bzdurna, idiotyczna wręcz fabuła, z elementami tak nieprawdopodobnymi, nieścisłymi i naciąganymi, że można się zdziwić, dlaczego nie zrezygnowałam z czytania tej książki wcześniej. Próbuję znaleźć wytłumaczenie i chyba wiem dlaczego. Powieści Sandry Brown dobrze się czyta, romanse są trochę bajkowe, przypominające marzenia nastolatek o tym jedynym, silnym, prawym mężczyźnie, który obroni nas przed wszelkimi niegodziwościami świata. Przy czym akcja biegnie bardzo szybko, obfituje w niesamowite zwroty, dobro, chociaż nie zawsze widoczne gołym okiem, zawsze zwycięża, a zło zostaje ukarane. Prosty, niewymyślny szablon, który przyciąga. Na tym chyba polega fenomen Sandry Brown dla mnie. Bo wciąż sięgam po każdą jej nową powieść, mimo że wiem, co dostanę. Może coś zostało we mnie z młodej, romantycznej...

Ewa Żelazo | 2019-03-03
Przeczytana: marzec 2019

Znana lekarka i filantropka samotnie przygotowuje się do zbliżającego się maratonu. Podczas biegu zostaje napadnięta - otrzymuje cios w głowę po którym traci przytomność. Na szlaku odnajduje ją mężczyzna; zabiera nieprzytomną kobietę do chatki w górach, gdzie udziela jej pierwszej pomocy ale odmawia zwiezienia na dół, do najbliższego miasteczka...

Nie przeczę, książkę czyta się lekko i szybko. Połączenie wątków sensacyjno - przygodowo - romansowych nadaje akcji wartkość i tempo. Natomiast, jak dla mnie, jest to zwykłe czytadełko. Historia, jakich z pewnością istnieje wiele w bogatym, czytelniczym świecie.
Dla rozrywki można poczytać. Ale niekoniecznie.

Aneta Wiola | 2016-08-08
Przeczytana: 2016 rok

"Okruchy zła" to kolejny dobry thriller-romans Brown. Książka jest bardzo wciągająca, a Brown utwierdza się na liście moich (naszych) ulubionych pisarek.

Powieść pisana z perspektywy wielu bohaterów, dzięki czemu możemy poznać ich myśli. Chociaż główną bohaterką jest doktor Emory, inne postacie mają również dużą przestrzeń w książce.
Brown wie jak tworzyć chemię między postaciami. Emory pomimo, iż ma męża jest pod wielkim urokiem nieznajomego. Choć z początku się go obawiała, z czasem zdała sobie sprawę, że czuje się bezpieczniej przy obcym mężczyźnie, niż przy mężczyźnie, którego poślubiła.

Powieść świetnie napisana, nie brakuje w niej dynamicznej akcji. Zaskakujące zakończenie (chociaż moja siostra odgadła sprawcę) i zabawne niektóre dialogi. Gorąco polecam!

mania_kch | 2016-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2016

Bohaterką „Okruchów zła” jest doktor Emory Charbonneau, odnosząca sukcesy młoda, piękna, bogata i inteligentna kobieta. Jest również zapaloną biegaczką, i jest w trakcie przygotowań do maratonu, dlatego Emory postanawia wyjechać na weekend w góry i potrenować przed charytatywnym maratonem. Ta decyzja kładzie się cieniem na już i tak napiętych stosunkach Emory i jej męża, który obawiając się o żonę, sprzeciwia się jej wyjazdowi.
Emory stawia na swoim a jej upór okazuje się brzemienny w skutkach. Kobieta wyrusza w wytyczoną przez siebie trasę i… Budzi się w chacie nieznajomego mężczyzny.
Książka zawiera dwa wątki, które dobrze razem współgrają, mianowicie odrobina kryminału ze szczyptą romansu, przy czym wątek miłosny jest dość przewidywalny. Mimo tego książkę czyta się bardzo przyjemnie. Ciekawa akcja i intrygujący bohaterowie, kilka zagadek i trochę tajemnicy tworzą całkiem zgrabną całość.

iwona525 | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Hmmm... skusiłam się z sentymentu, ale chyba nie powinnam, kolokwializując oranżada w proszku będzie wspomnieniem dzieciństwa,tak Sandra Brown powinna pozostać wspomnieniem wczesniej młodości kiedy romans (bo tak trzeba zaszuflatkować tę książkę)czytałam z wypiekami na twarzy. Tło sensacyjne książki jest płytkie i nierealne. Jest piękna kobieta i macho (rozmiary nie pozwalają zmieścić mu się pod prysznicem!:O) o gołebim sercu, skrywającym mroczną tajemnicę która okazuje się tak żalosna ze poczułam wstyd i zażenowanie do samej siebie ze siegnęłam po tę pozycję.

Facet bez imienia i nazwiska, ucieka przez cztery lata, zacierając za sobą wszelkie ślady, wciągając w to siostrę i siostrzenicę (zmiana miejsca, zamieszkania, wyglądu)bo nie może poradzić sobie z wyrzutami sumienia po zastrzeleniu mordercy 7 niewinnych osób?? Na dodatek należy do elitarnej jednostki SWAT?
Sądzę ze autorka chciała nakreślić obraz surowego brutala , nieokrzesanego gbura owianego tajemnicą który pod wpływem...