Białe kłamstewka

Wydawnictwo: Świat Książki
literatura piękna

Jak to jest, kiedy przyjaciółka oszuka przyjaciółkę? Annick, córka prezydenta Togo i francuskiej aktorki, przez całe życie próbuje uciec przed prawdą o niezmierzonych bogactwach swojej rodziny. Rebecca, córka bankiera, jest doskonałą córką, doskonałą żoną i doskonałą matką, ale zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek będzie żyła tak, jak sama chce. Tash, córka rosyjskiej emigrantki, nigdy...

Jak to jest, kiedy przyjaciółka oszuka przyjaciółkę?

Annick, córka prezydenta Togo i francuskiej aktorki, przez całe życie próbuje uciec przed prawdą o niezmierzonych bogactwach swojej rodziny. Rebecca, córka bankiera, jest doskonałą córką, doskonałą żoną i doskonałą matką, ale zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek będzie żyła tak, jak sama chce. Tash, córka rosyjskiej emigrantki, nigdy nie poznała swojego ojca. Uwolniła się ze szponów biedy i ma teraz świat u stóp, dlaczego więc musi walczyć, żeby utrzymać się na powierzchni?

Trzy przyjaciółki spotykają się i rozchodzą, kłócą i oszukują, ale wciąż o sobie myślą. Każda pamięta szeptane na ucho tajemnice i niekończące się rozmowy przez telefon po lekcjach. Jednak pora dorosnąć. Czy uda im się pogodzić przyjaźń i dorosłe życie, gdy los rzuci je w różne strony świata? Jak poradzą sobie z sukcesami i upadkami?

źródło opisu: Opis Wydawcy

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/biale-klamstewka-4905357/

Marta | 2019-08-29
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane, 2019
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Niestety nie wytrwałam do końca. Znudziło mnie czytanie tej powieści

Czytam_bo_lubie | 2019-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: kwiecień 2019

Opowieść o trzech przyjaciółkach zaczyna się dobrze i tak gdzieś do połowy książki akcja i historia jest dobrze prowadzona i mamy szansę uczestniczyć w życiu wszystkich trzech bohaterek. Potem jest już tylko gorzej. Coraz bardziej wydumane i infantylne zachowania kobiet powodują znużenie i wywołują chęć odłożenia książki na półkę. Doczytałam do końca choć nie było warto bo zakończenie jest po prostu głupie.

Joanna | 2017-12-28

Ilość stron: 651

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Bohaterkami są trzy przyjaciółki. Opisane są ich losy na przestrzeni lat: 1993, 1935, 1939, 1975, 1997, 2003, 2005 do 2013.

Tash, Rebecca, Annick przeżywają różne przygody w tych okresach czasu. Robią sobie tatuaż, chodzą do szkoły, studiują, jedna z nich otwiera sklep internetowy (Tash), druga jest prawnikiem (Annick), trzecia ma męża i dzieci. Mi najbardziej podobały się losy Tash, autorki sklepu online F@ashion.com. Jak potoczą się losy bohaterów? Na pewno Annick urodzi dziecko, Tash weźmie ślub, Rebecca nie będzie mieć łatwo, zdradzi męża. Jak to się wszystko skończy? Przeczytajcie sami. Można pominąć zbędne opisy, których niestety jest dużo. Jednak treść jest warta uwagi. Zadowoleni będą fani powieści obyczajowych.

Alicja | 2017-03-30
Przeczytana: 29 marca 2017

Początkowo wydawała mi się dobrze napisana z interesującą historią trzech przyjaciółek i ich rodzin w różnych czasach - od wojny do roku 2013. Później odniosłam wrażenie, że ton tej powieści zrobił się chwilami infantylny i wydumany. Tak jakby autorka chciała na siłę wymyślić historię, żeby dobrnąć do 650 strony i zakończyć happy end'em. No i te nagminne jąkania się bohaterek w dialogach wkurzają. Na koniec tej historii wypowiedź Annick ...jakoś tak bez sensu trochę. W każdym razie książkę przeczytałam do końca, bo gdy jestem już po 400 stronach to jakoś szkoda mi odłożyć i nie doczytać.

Monika | 2016-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Historia przyjaźni trzech kobiet, spotykają się, rozchodzą, oszukują, kłócą. Jak uda się zachować przyjaźń w aspektach ich zmieniającego się życia?

"Sekrety i kłamstwa. Czas najwyższy z tym skończyć. Wszyscy mamy ich już zbyt dużo, łącznie ze mną. Dziękuję ci!".

laurence | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Napisana z wielkim rozmachem, wielowątkowa opowieść o życiu trzech szkolnych przyjaciółek i ich, pochodzących z różnych zakątków świata, rodzin. Sporo retrospekcji, komplikacji politycznych, rodzinnych zawiłości i zawirowań uczuciowych. Całość dość zgrabnie napisana, tak, że można spędzić w towarzystwie bohaterów całkiem przyjemnie czas, ale jest to raczej lekka lektura na weekend lub wakacyjny urlop.

Dość szybko udało mi się polubić młode bohaterki, współczułam im i kibicowałam do samego końca.
Przyznam, że mocno rozczarowało mnie zakończenie - sporo wątków nie zostało domkniętych. Odniosłam wrażenie, że autorce umknęło ich zakończenie, co jak dla mnie, jest ogromnym minusem powieści.

Fantasy-Bestiarium | 2016-04-27

"Białe kłamstewka" to powieść autorstwa Lesley Lokko, która wciągnęła mnie od pierwszej strony. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Bohaterowie potrafią wzbudzić sympatię, dzięki czemu lektura bardziej wciąga. Trzy zupełnie różne od siebie kobiety, przyjaciółki, których losy przeplatają się i emocjonują do ostatniej strony. Czy ich więź utrzyma się? Czy zwycięży jednak zdrada i kłamstwo?

Trzy przyjaciółki, Rebecca, Annick i Tash znają się od dzieciństwa. Jako młode dziewczyny zwierzały się sobie i spędzały razem dużo czasu. Jednak dorosłe życie wszystko komplikuje i pojawiają się między nimi zgrzyty i nieporozumienia. Połączenie dorosłego życia z przyjaźnią z dzieciństwa nie jest prostą sprawą. Gdy czas je rozdziela nadal myślą o sobie i po mimo wielu nieporozumień starają się aby dawna więź nie zatarła się w odmętach czasu.

Książka Lesley Lokko jest przyjemną lekturą, która nie raz potrafi wzbudzić chwilę zastanowienia. Lekki i...

Aleksandra | 2016-04-11
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Najgorsze są wzajemne oskarżenia które daleko odbiegają od prawdy.
"Nic nie jest równie trudne jak nieokłamywanie samego siebie"
Ludwig Wittgenstein

Karolina | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo długa i bardzo nudna. Myślałam, że jej już nie zmęczę. Strata czasu.

Asia | 2016-03-18
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: marzec 2016

No cóż... Pierwsza książka w moim życiu którą w trakcie chciałam odłożyć nieprzeczytaną. Dobrnęłam do końca ale nie polecam. Książka w ogóle nie wciąga, jest pisana o wszystkim i o niczym.