Okładka książki Anioł Stróż

Albatros
typ
papier
Ewa
7.35 (2292 ocen i 255 opinii)

Opis książki

Julie Barenson zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w którym Jim obiecuje jej, że będzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent - niemieckiego doga, któremu nadaje imię Śpiewak. Mijają cztery samotne lata. Julie stopniowo dojrzewa do nowej miłości i zaczyna przyjmować zaproszenia na randki. O względy dziewczyny zabiega przystojny i pewny siebie Richard, zachowujący się jak prawdziwy dżentelmen, w którym Julie dostrzega pokrewną duszę - pomimo, że ukochany pies go nie akceptuje i odnosi się do niego z wrogością. Wielką przyjaźnią darzy natomiast nieśmiałego Mike'a - najlepszego przyjaciela zmarłego męża, który skrycie kocha się w Julie. W zachowaniu jednego z mężczyzn odkrywa coś niepokojącego i daje mu kosza. Opętany obsesyjną zazdrością mężczyzna, którego przeszłość skrywa mroczną tajemnicę, nie rezygnuje i zamienia jej życie w koszmar.

Gdzie kupić?

Gosia | 2014-03-03
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książki Nicholasa Sparksa to jedne z książek, po które sięgam z przyjemnością. Większość już przeczytałam. Ta jest jedną z wcześniej napisanych, ale dopiero teraz udało mi się ją przeczytać. Autor odszedł tu trochę od swojej konwencji i napisał całkiem zgrabne połączenie romansu i thrillera.
Główna bohaterka Julie Barenson została wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Jej mąż Jim zmarł po ciężkiej chorobie. W rok po jego śmierci Julie otrzymała przesyłkę, w której był pies - dog niemiecki. Do paczki dołączony był list od Jima, w którym prosi on Julie, by nie rozpamiętywała jego śmierci, tylko znowu kogoś pokochała i była szczęśliwa. Pies staje się jej prawdziwym stróżem i przyjacielem.
Kobieta boi się ponownie zaangażować, jednak z czasem zaczyna umawiać się na randki. O jej względy stara się Richard, z pozoru sympatyczny facet, o którym niewiele wie oraz Mike - najlepszy przyjaciel zmarłego męża. W końcu wybiera Mike'a i wtedy odtrącony mężczyzna pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Okaz...

Ania | 2013-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to książka zupełnie inna niż wszystkie tego autora,tzw absolutną nowością.Opisuje temat miłości i niebezpieczeństwa.Są tu elementy zgrożenia,które ostatecznie doprowadzają bohaterów do tego że znajdują się w ogromnie niebezpiecznej sytuacji.
Jest tak wciągająca że aż trudno mi było się od niej oderwać.Koniec jest wzruszający,chwyta za serce.

Grey | 2012-08-20
Przeczytana: sierpień 2012

Nicholas Sparks zasłyną z pisania historii miłosnych. Nie przeczę, że wychodzi mu to bardzo dobrze, ale zastanawia mnie co go pchnęło do stworzenia thrillera z prawdziwego zdarzenia. Może znudziła go rutyna, w kółko i w kółko miłość... dwoje ludzi się spotyka i rozchodzi, potem do siebie wracają i wszystko kończy się happy endem. A tu nagle w ,,Aniele Stróżu" (niby kolejna powieść miłosna) odnajduję umysł psychopaty. I zaczyna się dziać...

Książka od początku owiana jest tajemnicą. Śmierć męża głównej bohaterki Julie, tajemniczy, ŻYWY prezent, który okazuje się być psem. List od ukochanego, w którym mówi, że zostanie on jej aniołem stróżem, a zwierzak dotrzymywać jej będzie towarzystwa. I tak rozdział po rozdziale dochodzimy do miejsca, kiedy Julie pozbierała się wreszcie do kupy i zaczęła umawiać się z mężczyznami, by móc znowu powiedzieć: kocham. Pewnego razu poznaje Richarda. Przystojnego, bogatego mężczyznę o normalnym charakterze, bez dziwnych nawyków, na pierwszy rzut oka ideał!...

mroźny_poranek | 2014-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Kolejna książka Nicholasa Sparksa, którą przeczytałam z przyjemnością.
Tym razem autor poruszył temat utraconej miłości, a także wielkiej przyjaźni, która połączyła Julie i jej psiaka Śpiewaka - ogromnego doga niemieckiego.
Pies Julie to podarunek od jej zmarłego męża, mający chronić ją na każdym kroku.
I tak też się dzieje.
Kiedy dziewczyna popada w bardzo poważne tarapaty, zwierzę dzielnie ją broni i nie pozwoli wyrządzić żadnej krzywdy.
Chociaż początek był oporny i na rozwinięcie akcji trzeba było poczekać, nie żałuję, że wpadła do mojej biblioteczki.
Wątek kryminalny dodał książce barwy i pewnie dlatego lektura mnie bardziej wciągnęła.
Miła książka z zakończeniem chwytającym za gardło.

justiiii88 | 2013-12-08
Na półkach: Zagraniczne, 2013, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsza książka Sparksa, którą przeczytałam. Wcześniej spotykałam się z ekranizacjami jego książek, ale do samych książek mnie nie ciągnęło za specjalnie, ale któregoś razu zaczęłam czytać "Anioła Stróża" i żałowałam, że wcześniej nie zabrałam się za ich czytanie - ale lepiej późno niż wcale ;)
Bohaterką jest Julie Barenson, która bardzo młodo zostaje wdową. Z listem pożegnalnym od męża, które obiecuje być jej Aniołem Stróźem, dostaje w prezencie psa (i to chyba on okazuje się być jej największym Aniołem Stróżem). Mija kilka lat i Julie powoli otrząsa się z żałoby i zaczyna umawiać na randki - pojawia się Richard - chodzący ideał, za którym jednak nie przepada pies Julie - Śpiewak. Jest również Mike - najlepszy przyjaciel jej zmarłego męża, który ją kocha, chociaż ona nie zdaje sobie z tego sprawy. Z powodu dziwnych zachowań Richarda, Julie postanawia się z nim nie spotykać. Motywowany chorą zazdrością oraz mroczną przeszłością Richard zamienia życie Julie w piekło.
Książkę czytałam...

kryptonite | 2013-05-06
Przeczytana: 06 maja 2013

'Anioł Stróż' to powieść lekka w czytaniu, przy której można na moment odpocząć i zrelaksować się po ambitnych pozycjach. Jednak w moim przekonaniu Nicholas Sparks stworzył bardzo przewidywalną fabułę - cały przebieg akcji udało mi się odgadnąć po kilkunastu stronach - i jakoś nie czułam, że czytam książkę, w której został połączony romans i thriller. Dla mnie była to małomiasteczkowa historia, bez jakiegokolwiek przewagi jednego z dwóch podanych przeze mnie gatunków. Mimo to bardzo polubiłam Śpiewaka i Mike'a. Oczywiście, Julie też.
Jeżeli ktoś chce przeczytać opowieść o miłości z napięciem rodem z filmów sensacyjnych pióra Sparksa, to polecam 'Bezpieczną przystań' - lepiej i ciekawiej napisana niż 'Anioł Stróż'.

Isadora | 2010-10-22
Na półkach: Powieść, Przeczytane

Całkiem zgrabnie napisana powieść - na poły romans,na poły thriller.
Julie nie potrafi pogodzić się ze śmiercią ukochanego męża.Niespodziewanie otrzymuje paczkę i list - prezent od zmarłego,który przewidział taki stan rzeczy i postanowił pomóc żonie w powrocie do normalnego życia.
Ostatnim podarunkiem jest pies,dog niemiecki,o imieniu Śpiewak.W liście mąż obiecuje jej,że będzie jej aniołem stróżem i prosi,by ułożyła sobie życie na nowo.
Nie jest to jednak takie proste,pogrążona w żałobie Julie przez długi czas poprzestaje na kojącym towarzystwie psa.
Po kilku latach poznaje przystojnego Richarda,który wydaje się być mężczyzną idealnym i zdaje się rozumieć wszelkie uczucia i potrzeby Julie.Jej podejrzeń nie wzbudza fakt,że Śpiewak nie toleruje jej nowego towarzysza życia.Przepada za to za przyjacielem Julie,który skrycie się w niej kocha - nieśmiałym Mikiem.Także ona wkrótce obdarza go swoim uczuciem i rozstaje się z Richardem.
W tym momencie czarujący odtrącony mężczyzna pokazuje swoje...

kwiatek29 | 2012-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2012

Julie Barenson została wdową w wieku 25 lat.Wraz z listem pożegnalnym od zmarłego męża dostaje prezent-psa,któremu nadaje imię Śpiewak.Po czterech latach Julie dojrzewa do nowego związku.O jej względy stara się Richard z pozoru sympatyczny facet oraz Mike-najlepszy przyjaciel zmarłego męża.Powieść jest połączeniem romansu z thrillerem,dobrze się czyta.

elenkaa | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Mam wrażenie, że książki Sparksa dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza: bardzo melodramatyczne, które nie zawsze kończą się happy endem i które zazwyczaj mają coś około 200 stron (np. Jesienna miłość, Noce w Rodanthe). Druga: około 400 stronicowe powieści, napisane całkiem innym językiem niż pierwsza kategoria (mniej ckliwym, że tak się wyrażę) i kończące się happy endem (np. Bezpieczna przystań).
Ta książka należy zdecydowanie do drugiej kategorii.

Powieść zawiera w sobie wątek kryminalny. Może nie na jakimś wysokim poziomie, bo był on dość przewidywalny, ale ogólnie dobrze się go czytało. Tylko szkoda pieska.. Jak zawsze po lekturze Sparksa, jestem usatysfakcjonowana.

Miss_Joker | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

„Mistrz romantycznych historii w opowieści łączącej elementy romansu i thrillera” głosi napis z tyłu okładki. „Anioł Stróż” jest bez wątpienia opowieścią o miłości, lecz jak na thriller, opowieść ta jest zbyt przewidywalna. Już po pierwszych kilkudziesięciu stronach czytelnik jest w stanie domyślić się zakończenia.
Jednakże wątek miłosny był dość skomplikowany, dzięki czemu książka ta zyskała dramaturgii i wniosła do jego twórczości coś nowego i oryginalnego.

Książka ta była moim siódmym już spotkaniem z twórczością Nicholasa Sparksa. Bardzo umiejętnie gra on na uczuciach czytelnika. Czasem bawi, czasem smuci, lecz każdą jego powieść łączy wątek miłosny i problemy, którym główni bohaterowie muszą stawić czoła.
Tym razem zakochani spotykają się z jednym problemem - niejakim Richardem Franklinem, który nie przyjmuje do wiadomości, iż przelotna znajomość z Julie zakończyła się. Z miłości do niej zaczyna ją śledzić i nie wyobraża sobie swojej ukochanej u boku innego mężczyzny.
Śledztwo...

Załóż konto za darmo!