Anioł Stróż

2005-02-24
2005-02-24
Elżbieta Zychowicz
śmierć samotność zazdrość tajemnica

Trzyma w napięciu. w mojej ocenie naprawdę jedna z lepszych Sparksa (choć nie moja najulubieńsza :-)

Polecajka! Przeczytalam troche w ciemno, bez czytania opisów, bez zadnych recenzji, i mega zaskoczenie. Pozytywne oczywiście. Na samym początku myślałam, ze to kolejny romans Sparksa, jak wiele innych, i do połowy tak mi się wydawało. Potem akcja nabrała tempa, okazało się, ze nie wszystko złoto co się swieci, i zwykły romans zamienił się w delikatny kryminał/thriller. Super pomysł w sumie na fabułę. Podobało mi się bardzo, na końcu wzruszenie, a ja rzadko kiedy wzruszam się podczas lektury. Mogę polecić z czystym sumieniem, to nie żaden mdły słodki romans, tylko naprawdę fajna opowieść. Moim zdaniem jedna z najciekawszych Sparksa. Na długi zimowy już wieczór, super.

Chciałam sprawdzić dlaczego taki poczytny.
Nie wiem. Okropnie nudne. Przewidywalne. Wymęczyli mnie głupi bohaterowie. Tylko policjantka trzyma w tej opowieści fason. Reszta irytująca do bólu.
3* są tylko za jaki taki styl i pasującą lektorkę.

Chciałam sprawdzić dlaczego taki poczytny.
3* są tylko za jaki taki styl i pasującą lektorkę.

Ciekawa książka, ale nie zachwyciła mnie jak inne jego ksiazki

Ciekawa książka, ale nie zachwyciła mnie jak inne jego ksiazki

Niesamowicie mocna. Wszystko składało się tutaj w całość. Na początku nie pomyślałabym w ogóle, że to co miało miejsce na ostatnich około 160 stronach, mogłoby się wydarzyć. Wciągnęłam się i kartki same znikały. Mimo że Sparks jest mistrzem w romanso-obyczjaówkach, to w dodatlowym połączeniu thrillera również świetnie sobie radzi.

To chyba moje pierwsze spotkanie z twórczością Nicholasa Sparksa, mimo że oczywiście wiele razy o nim słyszałam. Sięgając po tę książkę spodziewałam się „zwyczajnego” romansu, a okazało się że to całkiem niezły thriller. Co prawda dosyć rozwleczony, ale czytało sie nawet szybko. Wybrałam akurat tę pozycję ze względu na motyw psa i niestety tutaj główna myśl którą miałam w głowie czytając to: mam ciarki na myśl o tym, że po mojej okolicy dog niemiecki latałyby sobie bez żadnego nadzoru. Mam nadzieję, że ludzie w prawdziwym życiu mają jednak więcej zdrowego rozsądku niż główna bohaterka.

Wspaniała, trzymająca w napięciu historia o miłości i nie tylko. Polecam z całego serca

"Anioł stróż" to mój kolejny audiobook, który do połowy zapowiadał się jako typowe romansidło...
O uwagę młodej wdowy zabiega dwóch mężczyzn. Historia skupia się na opisywaniu randek, raz z jednym, raz z drugim.
Po pewnym czasie jednak wszystko zaczyna się zmieniać.
Mężczyzna, który został odrzucony, nie może się pogodzić z porażką...
Romansidło przekształca się w dobry thriller, który trzyma w napięciu do samego końca...
A sam koniec, jest bardzo wzruszający i zapewne wyciśnie łzy wrażliwszym osobom.
Polecam, myślę że jeszcze nie raz sięgnę po twórczość Nicholasa Sparksa!

Po pewnym czasie jednak wszystko zaczyna się zmieniać.
Mężczyzna, który został odrzucony, nie może się pogodzić z porażką...
Romansidło przekształca się w dobry...

Właściwie do połowy książki straszna nudą. Później już tylko lepiej Główna bohaterka bardzo wkurzająca za swą rozlazłość i niezdecydowanie.

Żeby nie spojlerować, czego bardzo nie lubię, powiem tylko, że książka wyciska łzy, szczególnie na sam koniec... Polecam wszystkie książki Autora!

• Nicholas Sparks