Anioł Stróż

1 213
The Guardian
83-7359-140-0
dona

Julie Barenson zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w którym Jim obiecuje jej, że będzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent - niemieckiego doga, któremu nadaje imię Śpiewak. Mijają cztery samotne lata. Julie stopniowo dojrzewa do nowej miłości i zaczyna przyjmować zaproszenia na randki. O względy dziewczyny zabiega przystojny i pewny siebie Richard, zachowujący się jak prawdziwy dżentelmen, w którym Julie dostrzega pokrewną duszę - pomimo, że ukochany pies go nie akceptuje i odnosi się do niego z wrogością. Wielką przyjaźnią darzy natomiast nieśmiałego Mike'a - najlepszego przyjaciela zmarłego męża, który skrycie kocha się w Julie. W zachowaniu jednego z mężczyzn odkrywa coś niepokojącego i daje mu kosza. Opętany obsesyjną zazdrością mężczyzna, którego przeszłość skrywa mroczną tajemnicę, nie rezygnuje i zamienia jej życie w koszmar.

Gosia | 2014-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książki Nicholasa Sparksa to jedne z książek, po które sięgam z przyjemnością. Większość już przeczytałam. Ta jest jedną z wcześniej napisanych, ale dopiero teraz udało mi się ją przeczytać. Autor odszedł tu trochę od swojej konwencji i napisał całkiem zgrabne połączenie romansu i thrillera.
Główna bohaterka Julie Barenson została wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Jej mąż Jim zmarł po ciężkiej chorobie. W rok po jego śmierci Julie otrzymała przesyłkę, w której był pies - dog niemiecki. Do paczki dołączony był list od Jima, w którym prosi on Julie, by nie rozpamiętywała jego śmierci, tylko znowu kogoś pokochała i była szczęśliwa. Pies staje się jej prawdziwym stróżem i przyjacielem.
Kobieta boi się ponownie zaangażować, jednak z czasem zaczyna umawiać się na randki. O jej względy stara się Richard, z pozoru sympatyczny facet, o którym niewiele wie oraz Mike - najlepszy przyjaciel zmarłego męża. W końcu wybiera Mike'a i wtedy odtrącony mężczyzna pokazuje swoje prawdziwe oblicze....

Piotr | 2018-03-02
Przeczytana: 02 marca 2018

Co jakiś czas sięgam po książki Sparksa. Lubie tę narrację, charakterystyczną melodię utworu i niespodzianki. Niestety, w "Aniele stróżu" czegoś mi brakło. Tym razem sięgnąłem po wersję audiobooka i to był błąd. Głos Anny Dereszowskiej zupełnie nie był spójny z tym, co czytała. Miałem wrażenie, że nudzi ją ten tekst, co zresztą przełożyło się na mój odbiór.

Sama opowieść jest ciekawa. Dwudziestopięciolatka zostaje wdową. Po śmierci męża otrzymuje list pożegnalny,a wkrótce szczenię rasy dog niemiecki. Kilka lat później Julie jest gotowa na nową miłość, ale to jej pies daje jej znać, kto może być jej bliskim przyjacielem. Pies o imieniu Śpiewak. O jej względy rywalizuje kilku mężczyzn,z czasem ta liczba się kurczy.

Jest kilka zaskakujących elementów, ale niezbyt wiele. Mamy nawet wątek kryminalny.

Nie mogę stwierdzić, ze ta książka mnie porwała w interpretacji aktorki. Coś mnie drażniło. Sięgnąłem po swój egzemplarz, przeczytałem jedne rozdział i mam zupełnie inne odczucia....

FairytaleePrincess | 2017-09-06
Przeczytana: 04 września 2017

Średnio jedna na trzy przeczytane przeze mnie książki Nicholasa Sparksa,zyskuje miano mojej ulubionej. Tym razem ten tytuł wędruje do powieści "Anioł Stróż", którą to jestem szczerze zafascynowana i oczarowana.
Zacznę od tego, że naprawdę uwielbiam Dogi Niemieckie, sama posiadałam takiego olbrzyma za małej dziewczynki i wspominam go z ciepłem w sercu. Więc szybko zakochałam się w Śpiewaku i utożsamiłam z bohaterką, mimo wielu różnic.
Dodatkowo przeżywam aktualnie fascynację thrillerami i kryminałami, a w tej powieści Sparks użył kryminalnego wątku, przez co książkę czytałam z zapartym tchem i musiałam robić przerwy na zaczerpnięcie oddechu. ta historia naprawdę dostarczyła mi wielu emocji, a kończąc ją, płakałam jak bóbr. Serdecznie polecam!

Ania | 2013-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2013

Jest to książka zupełnie inna niż wszystkie tego autora,tzw absolutną nowością.Opisuje temat miłości i niebezpieczeństwa.Są tu elementy zgrożenia,które ostatecznie doprowadzają bohaterów do tego że znajdują się w ogromnie niebezpiecznej sytuacji.
Jest tak wciągająca że aż trudno mi było się od niej oderwać.Koniec jest wzruszający,chwyta za serce.

justiiii88 | 2013-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2013, Zagraniczne

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsza książka Sparksa, którą przeczytałam. Wcześniej spotykałam się z ekranizacjami jego książek, ale do samych książek mnie nie ciągnęło za specjalnie, ale któregoś razu zaczęłam czytać "Anioła Stróża" i żałowałam, że wcześniej nie zabrałam się za ich czytanie - ale lepiej późno niż wcale ;)
Bohaterką jest Julie Barenson, która bardzo młodo zostaje wdową. Z listem pożegnalnym od męża, które obiecuje być jej Aniołem Stróźem, dostaje w prezencie psa (i to chyba on okazuje się być jej największym Aniołem Stróżem). Mija kilka lat i Julie powoli otrząsa się z żałoby i zaczyna umawiać na randki - pojawia się Richard - chodzący ideał, za którym jednak nie przepada pies Julie - Śpiewak. Jest również Mike - najlepszy przyjaciel jej zmarłego męża, który ją kocha, chociaż ona nie zdaje sobie z tego sprawy. Z powodu dziwnych zachowań Richarda, Julie postanawia się z nim nie spotykać. Motywowany chorą zazdrością oraz mroczną przeszłością Richard zamienia życie Julie w piekło.
Książkę...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wcześniej miałam przyjemność zetknąć się z twórczością Sparksa przy skróconej wersji "Listu w butelce", w kolejce czeka też jego "Pamiętnik".

Mówi się, że utwory Sparksa to historie miłosne i wyciskacze łez w jednym. Po dotychczasowych skromnych doświadczeniach stwierdzam, że i owszem.

Książka zaczyna się wzruszająco, potem mamy do czynienia z lekką z pozoru opowieścią o relacjach damsko-męskich, dopiero w połowie okazuje się, że ktoś jest psychopatą, dlatego pojawia się połączenie romansu i thrillera. Wtedy to już prosta droga do wstrząsającego punktu kulminacyjnego i morza łez. I tak się dzieje.

Anioł Stróż może przybierać różną formę i postać.
Pewne słowa mogą w przyszłości być prorocze.
Czy ktoś nad nami czuwa?

Sparksa przepis na sukces w tym przypadku to miks romansu, thrillera, melodramatu i małego pierwiastka metafizyki.

Finał. Dlaczego musiało tak być? Dlaczego zginął? Bo spełnił swoje posłannictwo? Tak czy siak, płakałam nad nim. Nic dziwnego.

Przemysław Zyra | 2015-03-06
Na półkach: X2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zakładam, że to nie z myślą o mnie Pan Sparks pisał tę książkę. Aczkolwiek zachęcony przez żonę przeczytałem ją jednym tchem. Lekki styl nie powoduje rozkojarzeń i czyta się błyskawicznie i szybko. Tylko mniej się dzieje! Przynajmniej na początku, bo potem istotnie się rozkręca. Wadą czytania takich romantycznych książek przez mężczyzn jest to, że nie można wówczas przytulić żony, która przeżywa romantyczną historię jak to może mieć miejsce przy tego rodzaju filmie. No chyba, że czytamy książkę razem na głos.
W każdym razie jest nieźle. Nieśmiałych chłopaków takich jak Mike nie brakuje, zagubione Julie też spotyka się. Może rzadziej można wpaść na psychopatycznych Richarów, ale to chyba dobrze.

mroźny_poranek | 2014-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Kolejna książka Nicholasa Sparksa, którą przeczytałam z przyjemnością.
Tym razem autor poruszył temat utraconej miłości, a także wielkiej przyjaźni, która połączyła Julie i jej psiaka Śpiewaka - ogromnego doga niemieckiego.
Pies Julie to podarunek od jej zmarłego męża, mający chronić ją na każdym kroku.
I tak też się dzieje.
Kiedy dziewczyna popada w bardzo poważne tarapaty, zwierzę dzielnie ją broni i nie pozwoli wyrządzić żadnej krzywdy.
Chociaż początek był oporny i na rozwinięcie akcji trzeba było poczekać, nie żałuję, że wpadła do mojej biblioteczki.
Wątek kryminalny dodał książce barwy i pewnie dlatego lektura mnie bardziej wciągnęła.
Miła książka z zakończeniem chwytającym za gardło.

Grey | 2012-08-20
Przeczytana: sierpień 2012

Nicholas Sparks zasłyną z pisania historii miłosnych. Nie przeczę, że wychodzi mu to bardzo dobrze, ale zastanawia mnie co go pchnęło do stworzenia thrillera z prawdziwego zdarzenia. Może znudziła go rutyna, w kółko i w kółko miłość... dwoje ludzi się spotyka i rozchodzi, potem do siebie wracają i wszystko kończy się happy endem. A tu nagle w ,,Aniele Stróżu" (niby kolejna powieść miłosna) odnajduję umysł psychopaty. I zaczyna się dziać...

Książka od początku owiana jest tajemnicą. Śmierć męża głównej bohaterki Julie, tajemniczy, ŻYWY prezent, który okazuje się być psem. List od ukochanego, w którym mówi, że zostanie on jej aniołem stróżem, a zwierzak dotrzymywać jej będzie towarzystwa. I tak rozdział po rozdziale dochodzimy do miejsca, kiedy Julie pozbierała się wreszcie do kupy i zaczęła umawiać się z mężczyznami, by móc znowu powiedzieć: kocham. Pewnego razu poznaje Richarda. Przystojnego, bogatego mężczyznę o normalnym charakterze, bez dziwnych nawyków, na pierwszy rzut oka...

zabielka | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

Książka bardzo dobrze napisana, wszystkiego w niej pełno, i romansu i dramatyzmu,,, miła na odstresowanie się i czytanie w chłodne jesienne wieczory,,,, Polecam serdecznie, :)