Instrukcja obsługi toksycznych ludzi

9788381320450
Ludzie, relacje, konflikty
poradniki
Pawel Kurach

Czy można obronić się przed toksycznymi ludźmi? Przeczytaj Instrukcję obsługi toksycznych ludzi i naucz się tego! Każdego dnia natykamy się na toksycznych ludzi. Możemy ich spotkać na każdym kroku: w pracy, urzędzie, szkole. Czasem stykamy się z nimi w relacjach prywatnych, a nawet rodzinnych. Instrukcja obsługi toksycznych ludzi to przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy „zatruwają” nam...

Czy można obronić się przed toksycznymi ludźmi?
Przeczytaj Instrukcję obsługi toksycznych ludzi i naucz się tego!

Instrukcja obsługi toksycznych ludzi to przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy „zatruwają” nam życie. Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska podpowiadają jak nie ulegać wpływom toksycznych ludzi, wychodzić obronną ręką z konfliktowych sytuacji, a także jak radzić sobie z emocjami, które nam przy tym towarzyszą.

Kolejna książka z bestsellerowej serii „Instrukcja obsługi...”

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Życie jest fajne, Instrukcja obsługi kobiety, Instrukcja obsługi faceta, Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty, Chcę być kochana tak jak chcę (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana z miesięcznikiem „Zwierciadło”.

Suzan Giżyńska – reżyser i copywriter, twórczyni spotów reklamowych oraz akcji społecznych. Współautorka książek Instrukcja obsługi faceta oraz Instrukcja obsługi kobiety (Wydawnictwo Zwierciadło).

źródło opisu: https://bonito.pl/k-1048400-instrukcja-obslugi-toksycznych-ludzi

źródło okładki: https://bonito.pl/k-1048400-instrukcja-obslugi-toksycznych-ludzi

PapierowaStrona | 2018-12-05
Przeczytana: 26 listopada 2018

Książka w której dowiemy się o toksyczności innych osób, jak i o naszej toksyczności. Jednak jest to książka bardziej dla kobiet. Pytania na jakie są udzielane odpowiedzi dotyczą kobiet. Napisana w dość przystępnej formie w postaci dialogów obu Pań. Muszę przyznać, że dzięki tej książce zaczęłam patrzeć na pewne sprawy troszkę inaczej. Dużo tematów zostało tu ominiętych, które dotyczą toksycznych relacji. Jednak ponieważ to jest temat rzeka przymknęłam na to oko.

Milka04 | 2018-11-26
Przeczytana: 23 listopada 2018

Dobrze, że dostałam tę książkę w prezencie, bo w przeciwnym razie żałowałabym każdej wydanej na nią złotówki. Jestem zniesmaczona po jej przeczytaniu i każdej osobie stabilnie stąpającej po ziemi i mającej nieco oleju w głowie, ją odradzam.
Autorki, pseudofilozofki, próbują udowodnić, że na każdy nasz problem najlepszym sposobem jest terapia. Że warto rozmawiać z terapeutą o swoich problemach i je rozwiązywać. Szkoda tylko, że doradzając komuś w sprawach rodzinnych, sercowych, wspomniane wcześniej panie mówią już coś innego, że trzeba być gwałtownym, zuchwałym. Twój mąż cię nie docenia? Zdradź go przy pierwszej lepszej okazji z innym! Masz chorą matkę? Wyślij ją do domu starców, przecież to nie jest normalne, żeby w dzisiejszych czasach zajmować się starzejącym rodzicem! Masz przyjaciółkę, która ma rozpieszczone dzieci? Zerwij z nią kontakt!
Tutaj rodzi się we mnie głośny sprzeciw. A gdzie rozmowa? A gdzie kompromis? A gdzie współpraca z drugim człowiekiem? Czy XXI wiek, to czas...

Łukasz Chrzanowski | 2019-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2019

Jest, to najgorsza książka, jaką czytałem w życiu. Nie mylić jedna z najgorszych. A teraz rady zawarte w książce! Jeśli masz dziecko i ono zajdzie w przypadkową ciążę i prosi Cię o pomoc, to nie pomagaj jej, jeśli koliduje, to z Twoimi planami. Jeśli pomagasz, to znaczy, że nie znasz swojej wartości! Jeśli Twoje dziecko ma 18 lat i chce wyprowadzić się, do faceta i przykładowo zawała przez niego naukę. To pozwól jej na to!! Jeśli nie pozwalasz, to znaczy nie znasz swojej wartości! Dzieci zostały stworzone dla świata, a nie Ciebie. Jeśli Twój związek przeżywa kryzys i nagle trafi Ci się młody przystojny facet, to chwytaj okazję! No chyba, że nie znasz swojej wartości! Autorki mają chyba gotowy skrypt, jak pomagać! A brzmi on tak - nie znasz swojej wartości! Jeśli nie działa, to zawsze można powiedzieć Twoi rodzice nie dali Ci odpowiedniej dawki miłości i teraz masz przez to masę problemów. Moim zdaniem książka na maksa szkodliwa.

Netula_CK | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Jeśli chwytliwy tytuł to połowa sukcesu w marketingu, to trzeba przyznać, że Katarzyna Miller przysporzyła sobie czytelników, jeszcze zanim ktokolwiek sięgnął po jej książkę. Bo kto z nas nie spotyka na swojej drodze toksycznych ludzi? Czasem wydaje się wręcz, że nasza droga jest nimi usłana. I co bardziej istotne – chyba każdy chciałby wiedzieć, jak obchodzić się z takimi ludźmi, by wyjść z takiej relacji jeśli nie bez szwanku, to przynajmniej jedynie powierzchownie draśniętym.

Czytałam poprzednią książkę Katarzyny Miller, w której przekonywała mnie, że życie jest fajne, tak więc poznałam już lekki styl autorki, który przypadł mi do gustu. Tym razem poza dialogiem ze współautorką publikacji mamy wzięte na tapetę listy czytelników, którzy opisują różne sytuacje w swoim życiu i pytają, czy ich relacja jest toksyczna, czasem proszą o radę. Pomysł ciekawy, a realizacja jeszcze lepsza. Układ poszczególnych rozdziałów jest dla mnie wręcz genialny. Najpierw mamy list, napisany...

Maialen | 2018-11-05
Przeczytana: listopad 2018

Taka pop psychologia, na niezbyt wysokim poziomie. Problemy potraktowane powierzchownie i jednostronnie, podane porady często wywoływały we mnie zażenowanie. Fragmenty dotyczące wychowywania dzieci wołają o pomstę do nieba.

Angeee | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Krotko mowiac - ta ksiazka jest szkodliwa.
Gdybym byla ktoras z osob, ktore podzielily sie z autorkami swoimi przoblemami i przeczytala niektore z tych odpowiedzi poczulabym sie niesamowicie skrzywczona i ponizona.
Bylam w szoku kiedy czytalam teksty w stylu "jest pani glupia emocjonalnie", "po latach pracy mam juz dosc sluchania o takich problemach" albo "no i taka BABA mysli sobie...".
Na dodatek nie wazne jakie padlo pytanie ale odpowiedz to "jestes niedojrzala emocjonalnie, twoi rodzice sa zlymi i niedojrzalymi ludzmi przez co masz problemy w lozku (+ sa one generalnie zawsze wina kobiety) i zeby to naprawic musisz koniecznie isc na terapie".
Jak rozumiem na terapie u tych niezwykle taktownych pan terapeutek?

biblioteczka_justyny | 2018-11-21
Przeczytana: 19 listopada 2018

Chyba każdy z nas, chociaż raz w życiu, spotkał osobę toksyczną, która jak wampir wysysała radość i wiarę w ludzi. Znacie kogoś takiego? Macie kogoś takiego wśród najbliższych? W przestrzeni internetowej są to hejterzy, którzy często, w ramach wolności słowa i pod przykrywką dobrej rady, potrafią wbijać szpilki. Trochę szkoda, że ten problem został pominięty w tej pozycji, szczególnie że jest on dość powszechny. Natomiast w książce pani Kasia wraz ze współautorką rozpracowują ten temat w odpowiedziach na 31 pytań. Pokazują sposoby reagowania na taki typ człowieka w dość racjonalny sposób i mowa tu jest nie tylko o relacjach rodzinnych takich jak z teściami, współmałżonkami czy wujostwem, ale również o toksycznym szefie, wścibskich sąsiadach czy koleżeństwie. Jednak żeby postąpić tak jak się powinno, niejednokrotnie trzeba też znaleźć w sobie odwagę, by w końcu taką relację przerwać, bo najczęściej dotyczy ona właśnie naszych najbliższych.
Książkę czyta się szybko i można spokojnie...

L8onka | 2019-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Książka porusza ważne tematy. Czasem doradzane rozwiązanie ma sens, pozwala stawić czoła toksycznym ludziom. Najczęściej jednak rady prowadzą do zachowań egoistycznych czy dziwnych... (masz chorą matkę - wyślij ją do domu opieki, czemu to Ty masz się nią opiekować, przecież masz własne życie? Masz osiemnastoletnią córkę, która ma problemy z nauką, powtarza klasę i chce zamieszkać z chłopakiem - pewnie, pozwól jej na wszystko, przecież chłopak jest ciekawszy od książek itp.).
Po przeczytaniu całości - uważam tę książkę za stratę czasu :(

Karolina Zawiślak | 2018-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2018

W ksiażce każdy może odnaleźć coś dla siebie (ja znalazłlam :-)) i na pewno jest dla pewnych osób pomocna, jednak zarówno forma jak i treść, język, pozostawiają dużo do życzenia. Przeciętna.

Nell | 2018-11-26

Według mnie to najsłabsza z wszystkich trzech "instrukcji obsługi", trochę się nią rozczarowałam. Miałam też wrażenie, że pani Miller jest już nieco znużona bądź wyczerpana swoją pracą.
Pytania, którymi zaczyna się każdy rozdział, a które pochodzą od czytelniczek, były dla mnie niezbyt ciekawe; nie wiem, czy tylko takie się trafiają, czy są najczęstsze...? Ale już na tym etapie miałam czasem ochotę ziewać.

W treści jest bardzo dużo o relacji córek z matkami - to zrozumiałe wziąwszy pod uwagę, że czytelnikami takich poradników są przede wszystkim kobiety, a ich problemy często biorą się z niedobrych relacji z matką.

Generalnie można przeczytać, ale ja z całej książki skorzystałam z może 2-3 zdań, reszta była dla mnie dość oczywista i przez to trochę nijaka. Tak jakoś przeleciałam przez tą pozycję.