Dinozaurium

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Wydawnictwo: Dwie Siostry
LubimyCzytać

Pamiętacie Animalium – Muzeum Zwierząt i Botanicum – Muzeum Roślin? Czas na wizytę w Muzeum Dinozaurów! Znajdziecie tu niezwykłą kolekcję mezozoicznych bestii, od niewielkich troodonów, przez straszliwego tyranozaura, po 25-metrowego brachiozaura. Zobaczycie, jak żyły te zwierzęta. Dowiecie się, dlaczego jedne miały łuski, a inne pióra, do czego używały swoich buław i grzebieni – i czy...

Znajdziecie tu niezwykłą kolekcję mezozoicznych bestii, od niewielkich troodonów, przez straszliwego tyranozaura, po 25-metrowego brachiozaura. Zobaczycie, jak żyły te zwierzęta. Dowiecie się, dlaczego jedne miały łuski, a inne pióra, do czego używały swoich buław i grzebieni – i czy rzeczywiście wyginęły...
Oszałamiające wielkoformatowe cyfrowe ryciny Chrisa Wormella przeniosą was w czasie o miliony lat.

Książka została uzupełniona o informacje dotyczące odkryć dokonanych na terenie Polski.

Konsultację merytoryczną oryginału książki „Dinozaurium” zapewnił dr Jonathan Tennant, który zajmuje się badaniem ewolucji i wymierania dinozaurów w Imperial College London.

Wydanie polskie skonsultował i uzupełnił dr hab. Tomasz Sulej z Zakładu Paleobiologii Ewolucyjnej PAN.

źródło opisu: wydawnictwo Dwie Siostry 2018

źródło okładki: wydawnictwo Dwie Siostry 2018