8 sposobów na znalezienie szczęścia tam, gdzie się go nie spodziewasz

Okładka książki 8 sposobów na znalezienie szczęścia tam, gdzie się go nie spodziewasz Jacques Philippe
Jacques Philippe Wydawnictwo: W drodze religia
religia
W drodze
2018-08-01
2018-08-01
Maria Nowak
życie szczęście cel życia religia chrześcijaństwo

Ważna lekcja dla każdego chrześcijanina. Autor pomaga w przystępny sposób zrozumieć naukę płynącą z 8 błogosławieństw oraz zaadaptować ją do swojego życia.

Duchowa lektura na najwyższym poziomie! Autor z ogromną głębią ukazuje wartość błogosławieństw. Polecam z całego serca. Zachęcony pozytywnym przekazem Phikippe'a sięgnąłem po kolejną jego książkę i znów nie żałuję.

Książka "8 sposobów na znalezienie szczęścia" to przewodnik duchowy, który ma na celu uświadomienie nam, że szczęście spotyka nas na każdym kroku, jednak musimy nauczyć się je dostrzegać. Z pomocą przychodzą nam błogosławieństwa, które Jezus wypowiadał do uczniów w Kazaniu na górze.
Książka to zbiór rozważań na każde z ośmiu błogosławieństw. Jest ona podzielona na osiem głównych rozdziałów i każdy z nich dotyczy kolejnego błogosławieństwa. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie religijne rozważanie, mamy tu przykłady z życia, które mają wskazać nam jak najlepszą drogę do osiągnięcia zamierzonego celu, w zgodzie z własnym sumieniem. Książka zawiera również wiele teologicznych faktów, ciekawostek i rozważań, które zdecydowanie mogą nas mocno zaciekawić oraz uświadomić nam wiele rzeczy, o których nie mieliśmy do tej pory pojęcia. Znajdziemy w niej również - jako potwierdzenie stawianych tez - fragmenty z Pisma Świętego, co z kolei sprawia, że w przystępny dla nas sposób możemy zgłębić tajniki naszej wiary. Autor prowadzi nas ścieżką pełną wiary, nadziei i miłości. Wskazuje nam gdzie możemy popełniać błąd, gdzie nasze myśli błądzą i czego tak na prawdę potrzebujemy lub możemy potrzebować. To wszystko sprawia, że lektura tej książki, chociaż do łatwych nie należy, to jednak wiele wnosi do naszego codziennego życia. Zmienia nasz światopogląd i otwiera oczy na głębsze aspekty naszej duszy. Moim zdaniem, każda osoba, która jest wierząca powinna zapoznać się z tym tytułem. Jacques Philippe w tej książce zawarł wiele złotych myśli, które w trudnych chwilach rzeczywiście mogą sprawić, że odnajdziemy szczęście, którego tak bardzo pragniemy.
"8 sposobów na znalezienie szczęścia" to doskonały przykład książki, która obejmuje trudny i obszerny temat doskonalenia siebie i swojego działania w zgodzie z religią. Nie jest to poradnik, a jedynie duchowy przewodnik, który naprowadza nasze myśli na dobre tory. Myślę, że w tej pozycji, wielu z Was odnajdzie upragnione szczęście.

• Książki 2019
  • Przeczytane 2018r.
  • Do kupienia
  • Biblioteka wypożyczalnia M

Jacques Philippe 8 sposobów na znalezienie szczęścia tam, gdzie się go nie spodziewasz Zobacz więcej