Gdybyś znała Dar Boży. Nauka przyjmowania

2017-10-01
religia chrześcijaństwo Jezus przypowieści Biblia

Arcydzieło!

Arcydzieło!

Treści dotykające umiejętności zauważania, patrzenia głębiej niż tylko powierzchowna ocena sytuacji czy osoby, jej działania. Książka jest do wolnego czytania. Dobrze robić sobie przerwy miedzy kolejnymi rozdziałami weryfikując codzienność w świetle czytanych treści. Na ile umiem przyjmować to co mi niesie życie, to jak prowadzi mnie Bóg przez wydarzenia będące moim udziałem. Czy w ogóle widzę, ze jestem co chwila obdarowywana?
Łatwiej przychodzi dawać niż przyjmować...

Przepiękna książka, konkretna treść przekazana w prosty i zrozumiały sposób. Cieszę się, że mam ją na swojej półce.
Na pewno nie jest do czytania od deski do deski, chyba że ktoś lubi najpierw w ten sposób przeczytać, zaznaczyć najważniejsze dla tej osoby treści i wracać do niej - czyli tak jak np. ja robię :) Myślę, że świetnie sprawdzi się jako przewodnik duchowy, który pomoże wzrastać w wierze i dążyć do głębokiej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.
Autor często odwołuje się do Pisma Świętego oraz treści napisanych przez różnych świętych. Ostatni rozdział poświęcony jest postaci Etty Hillesum - pierwszy raz miałam styczność z tą postacią i od razu ją polubiłam.
Krótkie, konkretne rozdziały pomagają skupić się na treści. Poruszone jest bardzo dużo elementów wiary.
Bardzo polecam :)

Wspaniała lektura o miłości, wyborach i wolności. Na pewno do niej jeszcze wrócę.

• Życie duchowe/modlitwa
  • W domowej biblioteczce