Ci wredni Rzymianie

Wydawnictwo: Egmont Polska
The Rotten Romans
Rzym, starożytność, legiony, cesarz
kafka

Z książki "Ci wredni Rzymianie" dowiesz się wszystkiego o krwiożerczych cesarzach, ich niewiernych żonach, wiernych kochankach i wesołych kompanach z fajnymi pomysłami na dobrą zabawę: "Co za nuda! Może by tak coś podpalić, kogoś skrócić o głowę albo otruć winem?" Na pewno nie wiesz: - co rzymski żołnierz nosił pod spódniczką? - jak starożytni Brytowie tapirowali sobie włosy? - po co...

Na pewno nie wiesz:

- co rzymski żołnierz nosił pod spódniczką?
- jak starożytni Brytowie tapirowali sobie włosy?
- po co bogatym Rzymianom potrzebne było vomitorium?

Czytaj o podstępnej taktyce okrutnej rzymskiej armii, o krwawych igrzyskach sportowych itd.
Nie bądź wredny! Nie czytaj tej książki maleńkiej siostrzyczce do snu!!!

[Egmont Polska, Warszawa 1998 (Wydanie drugie)]

źródło opisu: Egmont, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2095
AnnaSikorska | 2018-10-04

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się bazą wyjściową dla książek przybliżających nam tajniki dawnych cywilizacji mającą związek z Polską (o tym niestety w książce nie ma, ponieważ autor nie jest Polakiem, ale warto sobie poszukać).
Z takiej wiedzy korzysta Terry Deary znany z interesujących, mrożących krew w żyłach i zaskakujących historycznych książek dla młodzieży. Autor bardzo chętnie sięga po mroczne, tajemnicze i często przemilczane na lekcjach historii wydarzenia, przerabia na lekką, nieco tabloidową formę i za jej pomocą podsuwa czytelnikom sporą dawkę informacji zachęcając, aby zgłębiali wiedzę, poszerzali ją ponad to, co znajdą w zwykłym...

książek: 2095
AnnaSikorska | 2018-10-04

Wkp | 2018-08-17

STRASZNIE CIEKAWI RZYMIANIE

Co zrobić, żeby historia była ciekawa dla dzieci i młodzieży? Można np. zabrać uczniów w teren, pokazać im zamek, kilka przedmiotów i opowiedzieć związane z nimi fakty. Można także zainteresować je ciekawostkami, przełamując w ten sposób akademicką nudę. A można po prostu dać im książki z serii „Strrraszna historia”, które autentycznie wciągają, bawią i uczą, wywołując przy tym całą masę emocji, ze strachem, jak obiecuje tytuł, włączenie.

Starożytni Rzymianie, któż z nas o nich nie słyszał? Wojny, igrzyska, cesarzowie, Asteriks i… Nie, to ostatnie to jednak nienajlepszy przykład, choć z drugiej strony każdy, kto dobrze bawił się na przygodach dzielnych Galów, także i czytając tę książkę będzie zadowolony z lektury. Ale skończmy z tymi wtrąceniami i wróćmy do treści. Co zatem jeszcze znajdziecie tutaj, poza poruszonymi wyżej kwestiami? Mnóstwo ciekawostek, od niewiernych rzymskich żon, przez ciekawostki o tapirowaniu włosów przez Brytów, po wyjaśnienie...

RomeoBartek | 2017-06-21
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Nie dla dzieci

Patryk Zajac | 2016-11-13

to bardzo śmieszna i fajna książka i pełna humorystycznych momentów jeskomiksowych i qwizów

Paweł | 2015-04-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Miło się robi, gdy ,,odnajduje się" w zaciszu domowym książkę, którą przeczytało się będąc jeszcze uczniem podstawówki. Odnalazłem kilka z tej serii i miło jest do nich wrócić. Książeczka ciekawa, momentami przezabawna z ciekawymi rysunkami i faktami. Polecam czytać w chwilach przerwy od wszystkiego.

Lubie jak robią dla dzieci takie książki. Można się czegoś nauczyć i jeszcze całkiem dobrze się bawić! Głównie to zasługa tych świetnych obrazków.

patrycja_wojtowicz | 2014-09-28

Historia starożytnego Rzymu w wersji na wesoło i raczej dla młodych. Nie przytłaczają wiedzą, ale podają sporą dozę ciekawostek historycznych. Mimo wszystko polecam, bo lektura mija szybko.

pieczarr | 2014-07-20

Jak na literature dziecieca ksiazka jest swietna i wiele uczy w prosty sposob :D

Karolina | 2013-04-26

Zabawna, lekka książka:) Polecam