Ci wredni Rzymianie

Wydawnictwo: Egmont Polska
The Rotten Romans
Rzym, starożytność, legiony, cesarz
kafka

Z książki "Ci wredni Rzymianie" dowiesz się wszystkiego o krwiożerczych cesarzach, ich niewiernych żonach, wiernych kochankach i wesołych kompanach z fajnymi pomysłami na dobrą zabawę: "Co za nuda! Może by tak coś podpalić, kogoś skrócić o głowę albo otruć winem?" Na pewno nie wiesz: - co rzymski żołnierz nosił pod spódniczką? - jak starożytni Brytowie tapirowali sobie włosy? - po co...

Na pewno nie wiesz:

- co rzymski żołnierz nosił pod spódniczką?
- jak starożytni Brytowie tapirowali sobie włosy?
- po co bogatym Rzymianom potrzebne było vomitorium?

Czytaj o podstępnej taktyce okrutnej rzymskiej armii, o krwawych igrzyskach sportowych itd.
Nie bądź wredny! Nie czytaj tej książki maleńkiej siostrzyczce do snu!!!

[Egmont Polska, Warszawa 1998 (Wydanie drugie)]

źródło opisu: Egmont, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Paweł | 2015-04-16
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Miło się robi, gdy ,,odnajduje się" w zaciszu domowym książkę, którą przeczytało się będąc jeszcze uczniem podstawówki. Odnalazłem kilka z tej serii i miło jest do nich wrócić. Książeczka ciekawa, momentami przezabawna z ciekawymi rysunkami i faktami. Polecam czytać w chwilach przerwy od wszystkiego.

PABLOPAN | 2012-09-02

Rewelacyjna, jak cała seria - nic dodać, nic ująć.

davinczi | 2010-02-06

Świetna edycja książek, historia na wesoło :)

Ewelina Kwaśniewska | 2011-04-23
Przeczytana: 2004 rok

Ciekawa, wciągająca, zabawna, interesująca. Spędziłam z nią kilka przerw na szkolnym korytarzu.

metalfizyka | 2011-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Ciekawe ujęcie historii dla najmłodszych. Doskonały sposób do zaznajomienia ich z minionymi wydarzeniami. Czasami tylko (jako trochę doroślejszej osobie) przeszkadzało mi specyficzne poczucie humoru autora przejawiające się w docinkach odnośnie nauczycieli. Jeżeli to jest sposób na zaprzyjaźnienie z nauką historii w szkole, to ja dziękuję.

patrycja_wojtowicz | 2014-09-28

Historia starożytnego Rzymu w wersji na wesoło i raczej dla młodych. Nie przytłaczają wiedzą, ale podają sporą dozę ciekawostek historycznych. Mimo wszystko polecam, bo lektura mija szybko.

Lubie jak robią dla dzieci takie książki. Można się czegoś nauczyć i jeszcze całkiem dobrze się bawić! Głównie to zasługa tych świetnych obrazków.

Karolina | 2013-04-26

Zabawna, lekka książka:) Polecam

Paulina | 2012-04-25

Pierwsza z tej serii :) Dostałam na urodziny i dzięki niej udało mi się napisać całkiem błyskotliwe wypracowanie z historii o poczynaniach tych wrednych Rzymian :)

Niki151 | 2011-07-16

Super książka, w ciekawy sposób ukazując nam historie starożytnych rzymian.Napisana z humorem, po prostu świetna... ;)