Ci wredni Rzymianie

Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura młodzieżowa
The Rotten Romans
2004-10-18
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
Rzym starożytność legiony cesarz

Jeśli masz młodszego brata lub siostrę bądź kuzynostwo, to jest to idealna książka dla nich, by w ciekawy sposób dowiedzieć się czegoś nowego, bo jest duże prawdopodobieństwo, że sam już to wszystko wiesz.

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się...

STRASZNIE CIEKAWI RZYMIANIE

Co zrobić, żeby historia była ciekawa dla dzieci i młodzieży? Można np. zabrać uczniów w teren, pokazać im zamek, kilka przedmiotów i opowiedzieć związane z nimi fakty. Można także zainteresować je ciekawostkami, przełamując w ten sposób akademicką nudę. A można po prostu dać im książki z serii „Strrraszna historia”, które autentycznie wciągają,...

Nie dla dzieci

to bardzo śmieszna i fajna książka i pełna humorystycznych momentów jeskomiksowych i qwizów

Miło się robi, gdy ,,odnajduje się" w zaciszu domowym książkę, którą przeczytało się będąc jeszcze uczniem podstawówki. Odnalazłem kilka z tej serii i miło jest do nich wrócić. Książeczka ciekawa, momentami przezabawna z ciekawymi rysunkami i faktami. Polecam czytać w chwilach przerwy od wszystkiego.

Na półkach: , , , , ,

Lubie jak robią dla dzieci takie książki. Można się czegoś nauczyć i jeszcze całkiem dobrze się bawić! Głównie to zasługa tych świetnych obrazków.

Historia starożytnego Rzymu w wersji na wesoło i raczej dla młodych. Nie przytłaczają wiedzą, ale podają sporą dozę ciekawostek historycznych. Mimo wszystko polecam, bo lektura mija szybko.

Jak na literature dziecieca ksiazka jest swietna i wiele uczy w prosty sposob :D

Dyskusje

• Dzieciństwo