8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Michał

W naszych supermarketach pojawia się coraz więcej egzotycznych owoców, o których pochodzeniu, a także walorach smakowych czy zdrowotnych wiemy niezbyt wiele. Mijamy je obojętnie często dlatego, że nie wiemy, jak je jeść. Oto opracowanie, które uzmysłowi nam, jak wiele tracimy, podchodząc nieufnie do czerymoi, kaki, chinoli, lepiej znanej jako marakuja, czy zapote. Z tej książki dowiesz się między innymi:
• co to jest gruszka aligatora,
• za jakim owocem tęsknił na emigracji Gabriel García Márquez,
• jakie drzewo Indianie uważają za palmę życia,
• czy pieniądze rzeczywiście nie śmierdzą,
• tego, że kiwi wcale nie pochodzi z Nowej Zelandii,
• kto przepada za słoniowymi wszami,
• gdzie rosną owoce zwane „ogniem Zeusa”,
• od kiedy Amerykanie żują gumę.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9375

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9375

tajemniczeksiazki | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Kiedy idziemy do sklepu i naszym oczom ukazuje się mango, banan, bądź też inny egzotyczny owoc, widok ten jest dla nas na tyle oczywisty, że nawet się nad nim nie zastanawiamy. Przecież to normalne, iż w niemalże w każdym sklepie, można spotkać owoce. Nikt z nas nie zastanawia się nawet przez moment, jaką drogę musiał przebyć taki dajmy na to banan, aby znaleźć się w naszym sklepie. Najważniejsze jest dla nas to, że jest, że możemy go kupić, ot i tyle. A przecież każdy z tych owoców ma jakąś swoją historię.

"Historia owoców tropikalnych. Od awokado do zapote" to najnowsza publikacja spod pióra Jarosława Molendy. Autor na co dzień zajmuje się publicystyką podróżniczą, popularnonaukową i historyczną. Jest autorem kilkunastu książek, m.in. takich jak : "Mumie. Fenomen kultury", "Poczet odkrywców i zdobywców Ameryki Łacińskiej", "Polki przeklęte?", "Ucieczki z PRL", czy też "Zadziwiające życie owoców".

Najnowsza publikacja pana Molendy, jak sama nazwa wskazuje - opisuje historię...

Irulan | 2018-08-19
Na półkach: Teraz czytam