Historia owoców tropikalnych. Od awokado do zapote

Jarosław Molenda Wydawnictwo: Bellona popularnonaukowa
Bellona
owoce tropikalne botanika karpoplogia
popularnonaukowa
owoce tropikalne botanika karpoplogia

Trochę chaotyczna, opisywanie historii jednego owocu na początku, zmiana tematu i znowu o historii owocu. Musiałaby być bardziej poukładana.

Okładka: 7,25/10
Treść: 6/10

Książka zawiera szczegółowy opis kilku znanych gatunków owoców, z uwzględnieniem ich pochodzenia i historii.

Paru ciekawostek można się z tej książki dowiedzieć.

Trochę fajnych anegdot, ale przede wszystkim powtarzanie niepopartych badaniami stwierdzeń, czego to który owoc nie leczy. Autor powinien się strzec kolportowania altmedowych bredni, zwłaszcza o tym, że "jak podają źródła internetowe" jakieś tam owoce są zabójcą raka skuteczniejszym od chemioterapii. Szanowny panie Molenda, o tym, czy coś pomaga na raka, decydują prowadzone...

Kiedy idziemy do sklepu i naszym oczom ukazuje się mango, banan, bądź też inny egzotyczny owoc, widok ten jest dla nas na tyle oczywisty, że nawet się nad nim nie zastanawiamy. Przecież to normalne, iż w niemalże w każdym sklepie, można spotkać owoce. Nikt z nas nie zastanawia się nawet przez moment, jaką drogę musiał przebyć taki dajmy na to banan, aby znaleźć się w naszym...

• Historia
  • Podróżnicze
  • Zbiory
  • W prywatnej biblioteczce
  • 001. Mam - literatura faktu
  • Herbs & Vegetarian & Cooking & Gardening

Dodaj cytat z książki Historia owoców tropikalnych. Od awokado do zapote