Spokojni rodzice, szczęśliwe dzieci. Bliskość zamiast krzyku

Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Wydawnictwo: Agora SA
Peaceful Parent, Happy Kids. How to Stop Yelling and Start Connecting
wychowywanie dzieci

Czy krzyczycie czasem na dziecko, choć wcale tego nie chcecie? Zależy wam na tym, by lepiej zrozumieć własne emocje i emocje dziecka? Marzycie o wychowaniu bez uciekania się do takich metod jak groźby, przekupstwa czy kary? Metoda dr Laury Markham, oparta na najnowszych badaniach dotyczących rozwoju mózgu i ogromnym doświadczeniu w pracy z rodzicami, jest równie prosta, co skuteczna. Jej...

Metoda dr Laury Markham, oparta na najnowszych badaniach dotyczących rozwoju mózgu i ogromnym doświadczeniu w pracy z rodzicami, jest równie prosta, co skuteczna. Jej główne założenie brzmi: nawiąż i utrzymuj łączność emocjonalną z dzieckiem, a dzięki temu zbudujesz z nim bliską relację.

Książka zawiera:
- praktyczne rozwiązania, konkretne rady i krótkie wskazówki,
- przetestowane na dzieciach gotowe zwroty przeznaczone, do komunikacji z maluchami w różnym wieku,
- instrukcje do zastosowania w sytuacjach kryzysowych,
- informacje z zakresu psychologii dziecka.

Przełomowy poradnik dla rodziców pragnących wychować odpowiedzialne, zdolne i szczęśliwe dzieci.

źródło opisu: https://kulturalnysklep.pl/ksiazka/spokojni-rodzic...(?)

źródło okładki: https://kulturalnysklep.pl/ksiazka/spokojni-rodzic...»

klaudiabloguje | 2018-05-17
Przeczytana: 17 maja 2018

Niezmiernie cieszę się, że książka ta została wydana w języku polskim. Już jakiś czas temu miałam okazję zapoznać się z jej oryginalną wersją i zrobiła na mnie duże wrażenie. Dzięki niej wiele zrozumiałam i zmieniłam swoje podejście do macierzyństwa. Autorka dużo miejsca poświęca trudnym emocjom przeżywanym zarówno przez rodziców jak i dzieci. Dla mnie była to najbardziej wartościowa część książki, ale oprócz tego jest w niej jeszcze wiele innych cennych informacji, np. jak chwalić dziecko, jak zbudować z nim silną więź, jak pomóc dziecku rozwinąć inteligencję emocjonalną, dlaczego stosowanie kar jest złym rozwiązaniem. Osobiście bardzo tą książkę polecam.
Jej obszerna recenzja mojego autorstwa znajduje się tutaj:

Kawazliterami | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

Bardzo dobra. Mądra, napisana bez przesady i "cudownych" wynalazków/wymysłów wychowawczych. Normalne, spokojne wychowanie, które każdy powinien praktykować i w głębi serce każdy chciałby, blokują go tylko oczekiwania innych, schematy, nerwy.
Przynajmniej mnie się tak wydaje.
Dałam mężowi do poczytania. U mnie realizacja takiego podejścia jak opisane w książce daje bardzo dobre efekty.

Małgorzata | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018