Wojna o pieniądz 4. Cisza przed burzą

Okładka książki Wojna o pieniądz 4. Cisza przed burzą Song Hongbing
Okładka książki Wojna o pieniądz 4. Cisza przed burzą
Song Hongbing Wydawnictwo: Wektory Cykl: Wojna o pieniądz (tom 4) biznes, finanse
biznes, finanse
Wojna o pieniądz (tom 4)
货币战争4: 战国时代
Wektory
2018-05-09
2018-05-09
9788365842091
Song Hongbing Finanse Ekonomia Pieniądz

Świetny kawał historii ekonomii i kryzysów głownie tych nam bliskich, chociaż autor pokazał również aspekt ekonomiczny upadków imperiów starożytnych. Moim zdaniem najlepsza w serii zaraz po pierwszej części. Jedynym minusem jest to, że niektóre opisywane mechanizmy obrotu opcjami mogą wydawać się trudne dla nowicjuszy w tym obszarze. Nie mniej jednak- higly recommended to read!!!!

Książka według mnie powinna być lepiej propagowana, ponieważ jej treść tłumaczy nam w bardzo szczegółowy sposób na jakich słomianych filarach opiera się nasze społeczeństwo. Autor według mnie uderza w punkt współczesnych i za tym i przyszłych problemów gospodarczych. Odwołuje się do histori jako przykładów potwierdzających zbierzność z tym co widzimy dzisiaj. Miejscami 4 cześć nie jest prosta, ale z mojej opini tłumaczenie nie jest najlepsze, pełno błedów, źle sformułowanych zdań co utrudnia interpretację. Mimo to warto poświęcić czas i poszerzyć swoją swiadomość o tak głęboką analizę problemów, których nie jesteśmy świadomi w wystarczający sposób - bynajmniej większość.

Generalnie książka bardzo dobra ale wymaga od czytelnika sporej wiedzy i skupienia. W kontraście do pierwszej części gdzie wiedza była dużo bardziej skondensowana i podana w przystępny sposób odnosiłem wrażenie że się męczę czytając tą część. Oczywiście są to tylko moje subiektywne odczucia które w żaden sposób nie ujmują tej pozycji. Polecam

Czwarta część i ostatnia. Chciałam przeczytać bo dwie pierwsze mnie wciągnęły bez tchu. Trzecia lekko osłabiła mój apetyt. Ale czwarta dla mnie była straszliwie długa i nudna. Dopiero drugą połowę pochłonęłam w trzy dni.
Szkoda że tak źle mi się tę część czytało (prawie pół roku). Dużo szczegółów i bardzo dokładnych opisów procesów, czyli to co wcześniej, ale tym razem omawiane procesy nie przypadły do mojego gustu. Jestem w Europie i większość rzeczy ciężko ułożyć z naszym regionem, bardzo ale to bardzo dużo stron analizy stanów zjednoczonych 2018 przez zakres 18 lat. Ciekawa jestem czy będzie piąta część po wydarzeniach tego roku :)

Książka wartościowa, ale słabe tłumaczenie, masa literówek i nietrafionego nazewnictwa niepotrzebnie komplikuje książkę która pewnie bazowo jest dosyć skomplikowana. Dla przykładu ciągle powtarzający się błąd to "stopa zysku papierów wartościowych," Nie można było napisać po prostu stopa odsetek od obligacji ? Papiery wartościowe to szerokie pojęcie , tak samo jak stopa zysku.

Drodzy Amerykanie... poddajcie się, nie ma już dla was nadziei. Tak odebrałem większość książki. Całkiem interesujący opis wszystkich patologii dotyczących USA, który płynnie przechodzi w opis podobnych patologii, które położyły już Cesarstwo Rzymskie (tylko jedną połowę, ale o tym autor zapomina) i północną dynastię Song. Nie jest to jednak opis wspólczesnego świata, a jedynie jego wycinek. Nie trzeba szukać daleko. Każdemu wypominającemu duże rozwarstwienie w USA można przecież polecić np. "Wielki Renesans" B.Góralczyka i jego opisy chińskiej rzeczywistości. Kiedy już człowiek przejdzie przez precyzyjny opis każdej z chorób trawiących mocno zmęczone już USA i analogie historyczne czytelnika czeka niespodzianka w postaci... krótkiego zakończenia, w którym autor porusza problemy Chin. Wybór tych problemów jest bardzo ciekawy i ciekawie się czyta jak część z nich powinna być leczona... instrumentami finansowymi, które bardzo różnie działają w USA. Ciekaw jestem jak by u nas sprawdził się tak zaprojektowany podatek od nieruchomości...

Kolejna super książka, która tłumaczy zawiłości współczesnego świata.
Tym razem autor tłumaczy co się stanie z gospodarką USA oraz dlaczego. A swoje tezy dokumentuje historycznymi przykładami.
Maksymalna ilość gwiazdek, gdyż książka pokazuje jak działa współczesny świat. W szkole oraz w TV tego się nie dowiesz.

Kolejna super książka, która tłumaczy zawiłości współczesnego świata.

Najlepsza z części Wojen o Pieniądz, ale zarazem wymagająca znajomości tematu i skomplikowanych pojęć. Jest to wiedza, której w przeciwieństwie do poprzednich części nie znajdziecie nigdzie indziej. Song opisuje w niej najważniejsze mechanizmy rządzące obecnym systemem finansowym. Porównuje on również obecną sytuację USA do upadku Rzymu i chińskiej północnej dynastii. Mimo rozdziału 1000 lat między opisywanymi przypadkami istnieją zaskakujące podobieństwa.

• Biznes
  • Do kupienia