Wojna o pieniądz

Okładka książki Wojna o pieniądz Song Hongbing
Okładka książki Wojna o pieniądz
Song Hongbing Wydawnictwo: Wektory Cykl: Wojna o pieniądz (tom 1) biznes, finanse
biznes, finanse
Wojna o pieniądz (tom 1)
货币战争
Wektory
2010-11-15
2010-11-15
pieniądz chiny song hongbing ekonomia wolny rynek inflacja

Ciekawe szczegóły inne spojrzenie na procesy i na zależności miedzy finansami a polityką, trochę spiskowe;) ale warto duzo w tym jest realizmu (abstrahując czy rzeczywiście bogate rody rządzą światem czy politycy czy tez to jest jedna szajka) a nie bujania na poziomie wartości. Światem rządzą twarde interesy szczególnie w Polsce ważne jest żebyśmy to zrozumieli nikt nam niczego nie da bo tak wypada czy tak jest sprawiedliwie.

to jedna z najciekawszych książek jakie przyszło mi oststanio czytać. Autor ma bardzo przyjemny w odbiorze styl pisania. Przedstawia wiele danych, postaci historycznych i faktów, ale nie przytłacza nimi czytelnika. Książkę momentami czyta się jak kryminał, a wszystko bazuje na prawdziwych wydarzeniach. Najbardziej natomiast zrobiło na mnie wrażenie to, jak autor opisał proces tworzenia tej książki. Ogromny Research i miesiące ciężkiej pracy od świtu do nocy.

Ciekawa pozycja rzucająca inne niż medialne spojrzenie na system bankowy jego historię oraz geopolitykę.
Mimo iż książka prezentuje Chiński punk widzenia pozycja bardzo wartościowa.
Chwilami wydaje się że autor jest źródłem kolejnych historii spiskowych ale po kolejnych stronach czytający dochodzi do wniosku że ciężko o takie "zbiegi okoliczności".
Ostatnia część wyjaśnia źródło kryzysu z 2008r dla osób z "zewnątrz" może być problematyczna do przyswojenia.

Mimo iż książka prezentuje Chiński punk widzenia pozycja bardzo wartościowa.
Ostatnia część wyjaśnia...

Kilka ciekawych faktów, potrafi pogłębiać ogólną teorię ekonomii, ale należy czytać z dużym przymrużeniem oka na różne konspiracyjne wywody autora.

Książka mogłaby być zaklasyfikowana jako horror, gdyż opisuje finansowy horror, w którym wszyscy żyjemy.

💰🌐 Odkryj tajemnice systemu bankowego i walki o władzę dzięki pieniądzowi! 🌐💰

"Wojna o pieniądz" to niezwykła opowieść, która rzuca nowe światło na globalną finansjery. 📚 Symptomatyczne, że to autor z Chin musiał sięgnąć po tę zakazaną lub nielubianą wiedzę, by ujawnić mechanizmy działania systemu bankowego, ukrywanych aktorów i ich bezpardonowej rywalizacji o bogactwo. Czy świat finansów kryje przed nami mroczne tajemnice? 🧐

💡 Ta książka powinna stać się obowiązkową lekturą w szkołach, bo to w niej ukryta jest kluczowa wiedza, dzięki której wiele osób zrozumie, jak naprawdę funkcjonuje nasz świat. To prawdziwa skarbnica informacji, ale nie da się ukryć, że nie jest to lektura dla każdego. Warto jednak poświęcić czas na zrozumienie tego, co się kryje za słowami autora. 📖

📈 Książka opisuje dekonspirację działalności banków w USA, które od lat sterują światem finansów. Mnóstwo faktów, teorii spiskowych, ale także historii, które pomagają zrozumieć genezę wielu wydarzeń gospodarczych. Rozwiewa tajemnice kryzysu z 2008 roku, rzucając nowe światło na jego przyczyny. To opowieść o świecie, którym kieruje pieniądz dłużny i jego niekontrolowana kreacja, przyczyniające się do cyklicznych krachów na rynkach. 📉

💡 Wiedza zawarta w tej książce to alternatywna historia, która pozwala nam zrozumieć istotne mechanizmy finansowe. Jeśli interesują Cię polityka gospodarcza, historia banków i tajemnice światowej finansjery, ta pozycja jest dla Ciebie! 🌟

🔍 Autor, profesor Song Hongbing, zaskakuje ilością faktów i historii, które wiele osób w Polsce może być zaskoczonych. Książka jest świadectwem wiedzy i analizy, która pozwala spojrzeć na zachód z zupełnie innej perspektywy. Nie jest to kolejna apokaliptyczna wizja, ale raczej przestroga dla chińskiego społeczeństwa, by podniosło swoją świadomość finansową. 🌍

📚 "Wojna o pieniądz" warto czytać z zastrzeżeniem, że jest to pozycja do głębszej analizy i selekcjonowania faktów. Rozumienie finansowych technikalii może być wyzwaniem, ale ta pozycja wciąż warta jest poświęcenia czasu. Autor skutecznie otwiera oczy na wiele zagadnień z zakresu polityki gospodarczej, które warto mieć na uwadze. 💡

#WojnaOPieniądz #FinanseGlobalne #Banki #SystemBankowy #Kryzys2008 #HistoriaFinansów #Pieniądz #Władza #MechanizmyDziałania #TeorieSpiskowe #Przestroga #AnalizaGospodarcza #Perspektywa #SkarbWiedzy #AlternatywnaHistoria #Spostrzeżenia #WartoCzytać #KsiążkaNaCzasie #Finanse #ProfesorSongHongbing #OtwarcieOczu #CzytajMądrze #RozwójOsobisty #ZapraszamyDoCzytania

💰🌐 Odkryj tajemnice systemu bankowego i walki o władzę dzięki pieniądzowi! 🌐💰

Dużo informacji, faktów, troszkę teorii spiskowych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany ekonomią - warto przeczytać pamiętając jednak o lekkim dystansie do niektórych 'teorii'.

Symptomatyczne, że o systemie bankowym, jego historii i mechanizmach działania, głównych aktorach i bezpardonowej walce o władzę dzięki pieniądzu i dla zwiększania bogactwa - o tym wszystkim musiał napisać autor pochodzący z Chin. Czyżby była to wiedza zakazana, albo bardzo nielubiana przez tych, na których mogłaby rzucić złe światło?

Powinna to być obowiązkowa lektura w szkole.
Wówczas wiele ludzi zrozumie jak funkcjonuje świat.
Na pewno nie tak jak to przedstawiają w TV.

Powinna to być obowiązkowa lektura w szkole.
Wówczas wiele ludzi zrozumie jak funkcjonuje świat.
Na pewno nie tak jak to przedstawiają w TV.

Książka ciężka do przeczytania. Nie czyta się jej łatwo ze względu na trochę skomplikowany język przekazu. Duże nagromadzenie faktów i treści (dużo mięsa).

Co do treści dużo ciekawych faktów, ale mocno trzeba je selekcjonować na tle licznych teorii spiskowych. Książka jest ukierunkowana na dekonspirację działalności banków w USA, które sterują światem finansowych od lat. Dużo jest też treści historycznych, o których warto trochę poczytać. Wyjaśniony jest również kryzys z 2008 roku i jego przyczyny.

• Ekonomia
  • Finanse