Wojna o pieniądz

- Kategoria:
- biznes, finanse
- Cykl:
- Wojna o pieniądz (tom 1)
- Tytuł oryginału:
- 货币战争
- Wydawnictwo:
- Wektory
- Data wydania:
- 2010-11-15
- Data 1. wyd. pol.:
- 2010-11-15
- Liczba stron:
- 326
- Czas czytania
- 5 godz. 26 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788360562451
- Tagi:
- pieniądz chiny song hongbing ekonomia wolny rynek inflacja
Skąd się biorą kryzysy finansowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba postawić kilka innych: kto kontroluje emisję waluty? Kto zyskuje na inflacji? Komu zależy na drukowaniu papierowego pieniądza bez pokrycia w złocie? Kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów? Do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna? Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz?
Song Hongbing, chiński analityk finansowy, stara się odpowiedzieć na te pytania, spoglądając na świat zachodni z zewnątrz i usiłując dociec, w którym momencie ta dynamicznie rozwijająca się cywilizacja popełniła błąd, który doprowadził do dzisiejszego permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia. Jego opowieść obejmuje ostatnie trzy wieki historii Europy i Ameryki, poczynając od założenia Banku Anglii w 1694 roku, poprzez dzieje rodziny Rothschildów i ich imperium finansowego, powołanie Rezerwy Federalnej, udział kół finansowych w inspirowaniu dwóch wielkich wojen światowych, rezygnację z parytetu złota, aż po kryzys naftowy lat siedemdziesiątych, klęskę „azjatyckich tygrysów” w latach dziewięćdziesiątych i ostatni kryzys finansowy na rynku nieruchomości USA. Przedstawiając dzieje powolnego upadku Zachodu polegającego na dobrowolnym oddawaniu się państw w niewolę banków, autor pragnie ostrzec Chiny i inne dynamicznie rozwijające się kraje Azji przed popełnieniem błędów, które mogą doprowadzić do utraty nie tylko dobrobytu, ale także suwerenności. Jednakże ta książka, pisana dla azjatyckiego czytelnika, może być również pouczająca dla nas. Choć bowiem popełniliśmy już wiele z błędów, o których pisze autor, zawsze jest nadzieja, że nie będziemy popełniać następnych.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Oceny
Książka na półkach
- 1 749
- 780
- 213
- 103
- 34
- 13
- 11
- 11
- 10
- 6
Cytaty
...przerażający fenomen inflacji wartości aktywów pozostaje niezauważony. Ten system pieniężny jest formą okrutnej kary wobec tych, którzy o...
Rozwiń
OPINIE i DYSKUSJE
Książka mogłaby być zaklasyfikowana jako horror, gdyż opisuje finansowy horror, w którym wszyscy żyjemy.
Książka mogłaby być zaklasyfikowana jako horror, gdyż opisuje finansowy horror, w którym wszyscy żyjemy.
Pokaż mimo to💰🌐 Odkryj tajemnice systemu bankowego i walki o władzę dzięki pieniądzowi! 🌐💰
"Wojna o pieniądz" to niezwykła opowieść, która rzuca nowe światło na globalną finansjery. 📚 Symptomatyczne, że to autor z Chin musiał sięgnąć po tę zakazaną lub nielubianą wiedzę, by ujawnić mechanizmy działania systemu bankowego, ukrywanych aktorów i ich bezpardonowej rywalizacji o bogactwo. Czy świat finansów kryje przed nami mroczne tajemnice? 🧐
💡 Ta książka powinna stać się obowiązkową lekturą w szkołach, bo to w niej ukryta jest kluczowa wiedza, dzięki której wiele osób zrozumie, jak naprawdę funkcjonuje nasz świat. To prawdziwa skarbnica informacji, ale nie da się ukryć, że nie jest to lektura dla każdego. Warto jednak poświęcić czas na zrozumienie tego, co się kryje za słowami autora. 📖
📈 Książka opisuje dekonspirację działalności banków w USA, które od lat sterują światem finansów. Mnóstwo faktów, teorii spiskowych, ale także historii, które pomagają zrozumieć genezę wielu wydarzeń gospodarczych. Rozwiewa tajemnice kryzysu z 2008 roku, rzucając nowe światło na jego przyczyny. To opowieść o świecie, którym kieruje pieniądz dłużny i jego niekontrolowana kreacja, przyczyniające się do cyklicznych krachów na rynkach. 📉
💡 Wiedza zawarta w tej książce to alternatywna historia, która pozwala nam zrozumieć istotne mechanizmy finansowe. Jeśli interesują Cię polityka gospodarcza, historia banków i tajemnice światowej finansjery, ta pozycja jest dla Ciebie! 🌟
🔍 Autor, profesor Song Hongbing, zaskakuje ilością faktów i historii, które wiele osób w Polsce może być zaskoczonych. Książka jest świadectwem wiedzy i analizy, która pozwala spojrzeć na zachód z zupełnie innej perspektywy. Nie jest to kolejna apokaliptyczna wizja, ale raczej przestroga dla chińskiego społeczeństwa, by podniosło swoją świadomość finansową. 🌍
📚 "Wojna o pieniądz" warto czytać z zastrzeżeniem, że jest to pozycja do głębszej analizy i selekcjonowania faktów. Rozumienie finansowych technikalii może być wyzwaniem, ale ta pozycja wciąż warta jest poświęcenia czasu. Autor skutecznie otwiera oczy na wiele zagadnień z zakresu polityki gospodarczej, które warto mieć na uwadze. 💡
#WojnaOPieniądz #FinanseGlobalne #Banki #SystemBankowy #Kryzys2008 #HistoriaFinansów #Pieniądz #Władza #MechanizmyDziałania #TeorieSpiskowe #Przestroga #AnalizaGospodarcza #Perspektywa #SkarbWiedzy #AlternatywnaHistoria #Spostrzeżenia #WartoCzytać #KsiążkaNaCzasie #Finanse #ProfesorSongHongbing #OtwarcieOczu #CzytajMądrze #RozwójOsobisty #ZapraszamyDoCzytania
💰🌐 Odkryj tajemnice systemu bankowego i walki o władzę dzięki pieniądzowi! 🌐💰
więcej Pokaż mimo to"Wojna o pieniądz" to niezwykła opowieść, która rzuca nowe światło na globalną finansjery. 📚 Symptomatyczne, że to autor z Chin musiał sięgnąć po tę zakazaną lub nielubianą wiedzę, by ujawnić mechanizmy działania systemu bankowego, ukrywanych aktorów i ich bezpardonowej rywalizacji o bogactwo....
Dużo informacji, faktów, troszkę teorii spiskowych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany ekonomią - warto przeczytać pamiętając jednak o lekkim dystansie do niektórych 'teorii'.
Dużo informacji, faktów, troszkę teorii spiskowych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany ekonomią - warto przeczytać pamiętając jednak o lekkim dystansie do niektórych 'teorii'.
Pokaż mimo toSymptomatyczne, że o systemie bankowym, jego historii i mechanizmach działania, głównych aktorach i bezpardonowej walce o władzę dzięki pieniądzu i dla zwiększania bogactwa - o tym wszystkim musiał napisać autor pochodzący z Chin. Czyżby była to wiedza zakazana, albo bardzo nielubiana przez tych, na których mogłaby rzucić złe światło?
Symptomatyczne, że o systemie bankowym, jego historii i mechanizmach działania, głównych aktorach i bezpardonowej walce o władzę dzięki pieniądzu i dla zwiększania bogactwa - o tym wszystkim musiał napisać autor pochodzący z Chin. Czyżby była to wiedza zakazana, albo bardzo nielubiana przez tych, na których mogłaby rzucić złe światło?
Pokaż mimo toPowinna to być obowiązkowa lektura w szkole.
Wówczas wiele ludzi zrozumie jak funkcjonuje świat.
Na pewno nie tak jak to przedstawiają w TV.
Powinna to być obowiązkowa lektura w szkole.
Pokaż mimo toWówczas wiele ludzi zrozumie jak funkcjonuje świat.
Na pewno nie tak jak to przedstawiają w TV.
Książka ciężka do przeczytania. Nie czyta się jej łatwo ze względu na trochę skomplikowany język przekazu. Duże nagromadzenie faktów i treści (dużo mięsa).
Co do treści dużo ciekawych faktów, ale mocno trzeba je selekcjonować na tle licznych teorii spiskowych. Książka jest ukierunkowana na dekonspirację działalności banków w USA, które sterują światem finansowych od lat. Dużo jest też treści historycznych, o których warto trochę poczytać. Wyjaśniony jest również kryzys z 2008 roku i jego przyczyny.
Książka ciężka do przeczytania. Nie czyta się jej łatwo ze względu na trochę skomplikowany język przekazu. Duże nagromadzenie faktów i treści (dużo mięsa).
więcej Pokaż mimo toCo do treści dużo ciekawych faktów, ale mocno trzeba je selekcjonować na tle licznych teorii spiskowych. Książka jest ukierunkowana na dekonspirację działalności banków w USA, które sterują światem finansowych od lat....
Książka to swego rodzaju alternatywna historia widziana okiem przepływu pieniądzą. Tłumaczy wiele kwestii i jest to zdecydowanie pozycja dla każdego kogo interesują finanse i ich początki!
Książka to swego rodzaju alternatywna historia widziana okiem przepływu pieniądzą. Tłumaczy wiele kwestii i jest to zdecydowanie pozycja dla każdego kogo interesują finanse i ich początki!
Pokaż mimo toKsiążkę polecił mi znajomy. Miała otworzyć mi oczy na świat. Szybko jednak ją odłożyłem, gdy zweryfikowałem dwie "prawdziwe historie" mocno trącające teoriami spiskowymi. Ciężko było czytać dalej, gdy autor stracił wiarygodność już na starcie.
Książkę polecił mi znajomy. Miała otworzyć mi oczy na świat. Szybko jednak ją odłożyłem, gdy zweryfikowałem dwie "prawdziwe historie" mocno trącające teoriami spiskowymi. Ciężko było czytać dalej, gdy autor stracił wiarygodność już na starcie.
Pokaż mimo toŚwietna synteza najważniejszych wydarzeń politycznych wpływających na finanse oraz ekonomie oraz wydarzeń finansowych wpływających na politykę i dzieje narodów.
Cała masa niesłychanie ważnych informacji, skarbnica wiedzy. Język przystępny nawet dla osób nie mających na co dzień do czynienia z ekonomią.
Świetna synteza najważniejszych wydarzeń politycznych wpływających na finanse oraz ekonomie oraz wydarzeń finansowych wpływających na politykę i dzieje narodów.
Pokaż mimo toCała masa niesłychanie ważnych informacji, skarbnica wiedzy. Język przystępny nawet dla osób nie mających na co dzień do czynienia z ekonomią.
Dlaczego na świecie jest aż tyle zła? Ponieważ zbyt mało ludzi przeczytało tę książkę.
Dlaczego na świecie jest aż tyle zła? Ponieważ zbyt mało ludzi przeczytało tę książkę.
Pokaż mimo to