Jakoś to będzie

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
5 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
satyra
ilo99

W ostatnich latach w Polsce wiele się zmieniło – generalnie na lepsze. Jednak z przemianami nie wszyscy chcą się pogodzić a co gorsza, nie wszyscy umieją znaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości. Zarówno ci, którzy wychowani byli na PRL-owskim cwaniactwie i "przekręcie", jak i ci, którzy przez swoją praworządność i naiwność, nie potrafią znaleźć sobie miejsca w "szarej prozie dnia codziennego". Jednoaktówka "Jakoś to będzie..." jest komedią, ale komedią mądrą, wywołującą śmiech, który powoduje refleksje i przynajmniej chwilowe zastanowienie. Każdy z widzów może w niej znaleźć siebie a przynajmniej fragment swojego życia. Audiobook w pełni udźwiękowiony

źródło opisu: http://bibliotekaakustyczna.pl/jakos-to-bedzie-cd,3,1987,366

źródło okładki: http://bibliotekaakustyczna.pl/jakos-to-bedzie-cd,3,1987,366

Bzibzioh | 2018-12-28
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, Legimi
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Jednoaktówka satyryczna – koniecznie przyjąć w wersji audio, książeczka dużo przez to zyskuje, bo całość jest dialogiem dwóch panów reprezentujących przeciwstawne środowiska, którzy czekają gdzieś w poczekalni na coś. Na co? - to okaże się na końcu. Można się pośmiać, można pomyśleć, można się odprężyć – co kto lubi.

ilo99 | 2018-04-09
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Jednoaktówka.
Sztuka o dwóch panach, którzy czekają. Na co? Uważny słuchacz domyśli się szybciej, mniej spostrzegawczy dowie się na koniec. Mężczyźni czekają i denerwują się. Żeby zabić czas rozmawiają. Jedzą. Piją. Odrobinę politykują. Są reprezentantami różnych środowisk – intelektualista i rolnik, a może już działalność gospodarcza. Zderzenie dwóch światów, a może bardziej stereotypów bawi, choć może nie do łez. Zabrakło mi świeżości, a dość szybko przejadły mi się komunały i szablony. No i wniosek nasunął mi się taki, że akcja sztuki powinna się rozgrywać jakieś piętnaście lat temu, ponieważ obecnie szpitale wyglądają nieco inaczej. Można posłuchać, lecz nie należy sobie zbyt wiele obiecywać. Wersja audio bardzo dobra. Obaj aktorzy spisali się na medal i są jednym z atutów tej pozycji.