Story of Bad Boys

Okładka książki Story of Bad Boys Mathilde Aloha
Okładka książki Story of Bad Boys
Mathilde Aloha Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Story of Bad Boys (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Story of Bad Boys (tom 1)
Story of Bad Boys
Feeria Young
2018-04-18
2018-04-18
Elżbieta Derelkowska

Książka bardzo mi się podobała. Zaczyna się od pomyłki i dziewczyna zostaję współlokatorką chłopaków w akademiku... I zaczyna się robić ciekawie. Na wierzch wychodza trudne przeżycia z przeszłości dziewczyny a chlopcy mają wiele tajemnic do tego zauroczenie współlokatorem i tragedia gotowa 😀

Średnia, żeby nie powiedzieć przeciętna. Idzie się wczytać ale nudne momenty lepiej przeskoczyć.

48/22/140

48/22/140

Historia jest dość prosta i fabularne nie odbiega od reszty romantycznych młodzieżówek z motywem złego chłopaka i grzecznej dziewczyny. Największy problem miałam jednak ze stylem autorki. Nie mogę przyczepić się do opisów, bo są utrzymane w dość normalnym tonie, ale jest zbyt wiele opisów czynności, a za mało zagłębienia się w uczucia bohaterów. Tak naprawdę nie widzimy kiełkującego między Lili a Cameronem uczucia, tylko jesteśmy w pewnym momencie postawieni przed faktem, że oboje coś do siebie czują.

Jak pierwszy tom czytało mi się dość przyjemnie, akcja toczyła się spokojny sposób, od czasu do czasu dostawaliśmy jakiś mały zwrot akcji. Mam jednak niedosyt po słabym rozwinięciu wątku wyjść Evana i Camerona. Liczyłam na rozwinięcie tego wątku w drugiej części, jednak tutaj bardziej skupiamy się, na relacji Lili i Cama.

Będąc już przy drugim tomie, to moje wrażenie jest takie, że po prostu się nudziłam porównując do Afteru, który porusza dość podobną tematykę i czytałam go z zapartym tchem, to tutaj nie było nic, co utrzymywałoby we mnie napięcie.

I chyba największy mankament, jaki niezmiernie mi przeszkadzał to ciągłe zdrobnienia, których od strony Lili dostawaliśmy za dużo. Sprawiało to, że czułam się, jakbym patrzyła na czternastolatkę, a nie dziewczynę na pierwszym roku studiów. Bluzeczka, zamiast bluzka sprawiała, że czułam się trochę zmieszana i książka stawała się bardzo infantylna w odbiorze.

Pierwsza część bardzo lekkiej i zabawnej serii dla nastolatków. Liliana Wilson wyjeżdża na studia dziennikarskie na drugi koniec kraju. Przez pomyłkę trafia do mieszkania z dwoma chłopakami. O ile jeden z nich jest miły i traktuje ją jak młodszą siostrę, drugi jej nie znosi. Dlaczego zachowuje się wobec niej tak oschle? I czy jest jakaś szansa na zmianę ich stosunków?

Bardzo młodzieżowa. Brak jakiejś istotnej fabuły, bohaterowie bardzo niedojrzali, nawet irytujący w swoim zachowaniu. Kolejna emocjonalna opowieść o miłości nastolatków. Bez szału. Styl prosty.

w sumie to nie wiem co mam powiedzieć na temat tej książki. niby spoko, czyta też się płynnie, a jednak nic tak naprawdę się ty nie wydarzyło i książka jest o niczym.

Książka nie jest aż taka zła. Niezbyt momentami pasowały mi niektóre teksty, jakby w ogóle tam nie pasowały, były źle napisane. Cameron irytuje mnie. Sam nie wie czego chce, zachowuje się jak dziecko, Lili w sumie też udaje momentami głupiutką no ale... da się to jeszcze wytrzymać. Ot taka typowa młodzieżówka. Jestem ciekawa, co będzie dalej.

BOHATEROWIE: 5/10

SPOSÓB PISANIA AUTORKI: 5/10
OKŁADKA:5/10
KREATYWNOŚĆ:5/10

Jest to typowy romans.
Według mnie bardzo podobny do serii "After", której pierwszy tom był wspomniany w tej książce. Powieść jest bardzo przewidywalna, aczkolwiek miejscami też ciekawa. Jest dosyć lekka, dobrze się ją czyta, ale nic nadzwyczajnego się w niej nie dzieje, mimo to nie oceniam jej negatywnie, ponieważ nie jest zła. Po prostu nie zaskoczyła mnie. Mimo to polecam ją osobom nie mającym jakichś wygórowanych oczekiwać co do tego typu książek.

Jest to typowy romans.