Story of Bad Boys Tom 3

Okładka książki Story of Bad Boys Tom 3 Mathilde Aloha
Okładka książki Story of Bad Boys Tom 3
Mathilde Aloha Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Story of Bad Boys (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Story of Bad Boys (tom 3)
Another Story of Bad Boys
Feeria Young
2018-11-29
2018-11-29

Dużo nieporozumień, kłótni, przez co nie wiedziałam już w sumie jak to będzie między głównymi bohaterami, ale na szczęście wszystko dobrze się ułożyło. Zakończenia się nie spodziewałam. Bardziej myślałam, że Jace serio coś zrobi Lili, a on ją jeszcze uratował. Sporo się dzieje, a to jeszcze nie koniec. Czy dowiemy się w końcu co robi Cameron i Evan za plecami dziewczyn ? Zobaczymy. Mam nadzieje, że tak.

Story of Bad Boys Tom 3 jest to książka dla młodzieży i sądzę, że dla czytelników w tym wieku ta powieść może bardzo przypaść do gustu. Najlepiej przeczytać te książki od 1tomu aż do 4 inaczej nie będziecie wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.
Lili postanowiła zostawić Camerona. Dziewczyna wyjechała nie tylko by być z dala od chłopaka, ale przede wszystkim aby być na pogrzebie swojej najlepszej przyjaciółki. Jak wszyscy to wiemy strata kogoś nam bliskiego z kim dzieliliśmy smutki i radości jest ciężkie. Chwilowy spokój Lily nie trwa jednak zbyt długo, ponieważ pojawia się w jej życiu Jace, którego nigdy więcej nie chciała spotkać. Miała nadzieję, że ten mroczny rozdział w jej życiu jest już zamknięty, ale uświadamia sobie, że prawdziwy koszmar dopiero się zaczyna.
Czy ten koszmar w życiu dziewczyny się skończy? Co jeszcze musi się wydarzyć?

💜Story of bad boys autorstwa Mathilde Aloha... cudowna historia o młodej, pięknej i mądrej studentce Lilianie.
Kryje się za nią przykra przeszłość, która w niespodziewanych momentach daje o sobie znać.. Czytając te książki ( tom 1- tom 4) nie mogłam sie oderwać by poznać jej losy, nie tylko po to aby dowiedzieć się prawdy o niej ,ale również o Cameronie. Przez pierwsze 3 tomy miałam swoje podejrzenia co do niego, ale pokochałam go tak samo jak Lily. 🧡
Oboje zostali skrzywdzeni , oboje walczą z każdym dniem oboje kochają..ale ciężko im zrozumieć uczucie które ich połączyło. Muszą nauczyć sie ufać sobie i swoim wyborom. Muszą nauczyć sie żyć życiem dorosłego człowieka...🤫😇
Książka jest pełna zwrotów akcji więc na pewno nie.nudzi. wręcz przeciwnie przyciąga. 📚
Autorka choć młoda,zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Żadna historia dotąd nie wciągnęła mnie tak bardzo.
Polecam Wam ją bardzo serdecznie i mam nadzieję że pokochaliście lub pokochacie ją tak samo mocno jak JA! 😍🤗
Jakie są wasze opinie.na temat tej seri? Jesteście fanami Lily i Cama ? 😍🤗🤗

Generalnie, jeśli nie chcecie zepsuć sobie opinii o tej autorce, nawet nie sięgajcie po trzeci tom. Wygląda on mniej więcej w ten sposób, że główna bohaterka Lily nie chce być z Cameronem (mniejsza z tym kto to, typowy bad boy, chyba jedyna sensowna postać, która wie czego chce w tej książce),ale potem połowa wątków wygląda mniej więcej tak:
Lily: Nie chcę z nim być, tak bardzo tego nie chcę! Dwie strony później.
Lily: Jaki on jest przystojny. Jak ja go kocham! Tak go potrzebuje, a on mnie już nie.

Nie pamiętam już czy ta sytuacja miała miejsce w trzecim czy może w drugim tomie, ale Cameron nazwał Lily panną lekkich obyczajów (ładnie mówiąc),ona uderzyła go w twarz, a sekundę później go za to przepraszała. No normalne to chyba nie jest?

Lily w pierwszym i drugim tomie da się jeszcze znieść. W trzecim już nie. Zachowuje się jak nastolatka, która nie wiem czego chce i jest jeszcze nierozsądna i głupia. W książce pojawia się wątek jakiegoś Jace'a, jednak przez trzy tomy tak naprawdę nie wiemy prawie nic. Wiemy, że jest, że coś zrobił i, że Lily się go boi. Tyle. To tylko taki nieumiejętnie wpleciony wątek, żeby historia nie opierała się tylko na gderaniu głównej bohaterki. Jak wspomniałam na początku, dwa pierwsze tomy polecam. Jednak uważam, że na drugim można było fajnie skończyć i to by wystarczyło. Ale nie! Trzeba było napisać trzeci! Ba z tym trzecim! Czwarty też jest! Ja się boję myśleć jak wygląda ta ostatnia część.

(Dałabym zero gwiazdek, ale ta jedna będzie za postać Camerona. Był jakiś - nie to co inne postacie)

Nie chcę za dużo mówić o pierwszym i drugim tomie Story of Bad Boys. Powiem tylko, że pierwszy jak najbardziej polecam, jeśli szukacie czegoś lekkiego, przyjemnego i trochę odmóżdżającego. Wydaje mi się, że po tym tomie, tak czy inaczej będziecie chcieli przeczytać drugi. Ja tak miałam i te dwie książki były jak najbardziej okej. Dalej niestety zaczynają się schody....

W tomie trzecim główna bohaterka przeżywa istny koszmar. Najpierw musiała rozstać się ze swoim ukochanym, a następnie udać się na pogrzeb przyjaciółki. Wszystko to wydarzyło się już właściwie na samym początku książki i naprawdę mną wstrząsnęło. Podkreślę, że był to dopiero początek. Jak więc miała wyglądać dalsza część? Autorka chyba naprawdę lubi znęcać się nad czytelnikiem, bo zrzuca takie bomby raz za razem.

Cameron zaczął odstawiać fochy. Myślałam, że już będzie lepiej, że oboje z Lili dojrzeli, ale nie. Widocznie, jej impulsywność przeszła teraz na niego. Przez to ten bohater stał się naprawdę irytujący i miałam ochotę go ukatrupić za każdym razem, kiedy niepotrzebnie się unosił. Tutaj wyszło również podobieństwo do pewnej serii książkowej, której pierwsza część ma akurat dzisiaj premierę. Tak, mówię tutaj o After.

Mam wrażenie, że Mathilde Aloha wzorowała się tutaj na powieściach Anny Todd, ponieważ i zachowanie Camerona i te ciągłe rozstania i powroty, przyprawiają o ból głowy. Tak samo, jak to było w przypadku Tessy i Hardina. Tak, jak w poprzednim tomie ta akcja tak pędziła, ale jednocześnie była dosyć spokojna, tak tutaj autorka nie ograniczała się i podkręciła tempo akcji do tego stopnia, że książki nie da się po prostu odłożyć na miejsce. Naprawdę, próbowałam, ale się nie udało.

Sama nie wiem, co mogłabym tutaj jeszcze napisać. Jeśli to możliwe, to ten tom był jeszcze lepszy, oczywiście pomijając okropnie irytujące zachowanie Camerona. Pewien fragment tej pozycji przypomina akcję jak z jakiegoś thrillera i jest szalenie trzymający w napięciu. Jednocześnie jest dość wzruszający, ponieważ Lili całkowicie zamyka ten rozdział swojego życia, za pomocą chyba najbardziej wzruszających słów: "wybaczam".

Po raz trzeci już napiszę, że mimo jej wad to warto sięgnąć po tę serię. Typowo młodzieżowa, a nawet bardziej YA, wciągająca, momentami zabawna i wzruszająca. Jest to taka książka, którą ja biorę w ciemno i która pozostanie w mojej pamięci, jeszcze przez długi czas.

No ale, co ja będę tutaj teraz o tym pisać. Przeczytacie recenzję tomu czwartego (który już przeczytałam) i tam dopiero się może zadziać magia.

Moim zdaniem seria Story of Bad Boys nieco odchodzi od typowego schematu książek w literaturze młodzieżowej, bo oprócz oczywistej miłości między dwójką młodych ludzi, i ukazanego studenckiego życia, są też momenty z dreszczykiem, które tylko wzbogacają treść. Natomiast wątek miłosny jest nierównomierny, raz jest cud, miód, ptaszki śpiewają, słońce świeci, aż nagle na horyzoncie pojawiają się burzowe chmury. Czyli typowa historia miłosna ze wzlotami i upadkami, jednak mimo wszystko perypetie Camerona i Lili potrafią zaciekawić, bo ci dwoje przeszli długą drogę od pierwszego dnia, kiedy się poznali (...)

Całość na blogu:https://www.nowehoryzonty.eu/2019/03/recenzja-story-of-bad-boys-mathilde.html

Póki co, najciekawsza część. Sporo się dzieje. W życie Lili spowrotem wkracza Jace. A między nią a Camem jak zwykle dużo zamieszania. Polecam

Bardzo dobra książka!
Polecam :)

Bardzo dobra książka!
Polecam :)

Przeszłość mimo usilnych starań dogania Lilianę. Sytuacja między nią a Cameronem jest skomplikowana. Czy uda im się znaleźć nić porozumienia? Czy będą w końcu ze sobą szczerzy?

50/22/142
Ajajaj ale się działo