Story of Bad Boys. Tom 4

Okładka książki Story of Bad Boys. Tom 4 Mathilde Aloha
Okładka książki Story of Bad Boys. Tom 4
Mathilde Aloha Wydawnictwo: Feeria Cykl: Story of Bad Boys (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Story of Bad Boys (tom 4)
Another Story of Bad Boys 2
Feeria
2019-03-07
2019-03-07
Elżbieta Derelkowska

Seria skończona, ale nie jestem pewna, czy to aby na pewno koniec. Czemu? Ostatnie zdanie od autorki daje sporo do myślenia, więc zobaczymy. Ale co do ostatniej części, to mimo że wiadomym było, że się pogodzą, że będzie happy end to dalej człowiek czytał z wielką chęcią i z myślami: ,,co dalej?’’. Mimo że młodzieżówka to miło się wszystkie części czytało i nie dało się odczuć, że to tylko dla określonego wieku. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić jak przy poprzednich częściach to o te zdrobnienia, ale i tak było ich mniej tutaj!

Pierwszy tom wciągnął mnie bez reszty. 😆Sięgałam od razu po kolejne tomy i coraz bardziej zagłębiałam się w tę historię. 😄Żyłam życiem bohaterów przez wszystkie części. 🥰Książki są pełne zwrotów akcji. 💫Wzruszają i wywołują sprzeczne emocje.😢 Relacja między Cameronem, a Lili jest skomplikowana❤️ i pełna namiętności. 😈To historia opowiadająca nie tylko o tytułowych złych chłopcach, ale także poruszająca wiele problemów. 🤔A to wszystko w wakacyjnym klimacie.☀️ Idealna na oderwanie się od codziennych zajęć.😉 Polecam sięgnąć po tę serie. 🤗

No i seria zakończona - chyba? Nie do końca jestem przekonana, że to ostatni tom. Lili w końcu dowiedziała się co ukrywają przed nią współlokatorzy. Moim zdaniem było to bardzo oczywiste, ale dla przyszłej dziennikarki śledczej nie... Oczywiście wszystko wybaczyła, bo tylko o tym jest ta książka. Na koniec Cam wykazał się jeszcze większą niż zawsze hipokryzją,pokłócili się, po czym Cam po raz kolejny reflektuje się, że przegiął i leci przepraszać. No bo przecież wiadomo, że Lili mu wybaczy. Ciekawa jestem czy będzie kolejna część, pewne sprawy zostały niewyjaśnione. Nie wiemy czy wygrała konkurs, co z Evanem i Grace, no i z Elena i Rafem.

Nie jestem w stanie napisać o tej części ani jednego dobrego słowa. Historia beznadziejna, wykonanie jeszcze gorsze. Lepiej poszukać czegoś na Wattpadzie.

Pełna recenzja tu > https://hiddenxguns.blogspot.com/2019/06/bez-poczatku-i-bez-konca-story-of-bad.html

Styl pisania autorki zupełnie mnie nie przekonał. Wszystko wydawało się takie mdłe, monotonne, a opowieść wręcz toczyła się. Nie widziałam żadnej akcji mimo wyrozumiałości, że są to pierwsze strony. Później też się nudziłam.

Ponadto, postacie również do mnie nie przemawiały. Główna bohaterka to taka pokrzywdzona sierotka Marysia, a jej chłopak aż za bardzo opiekuńczy, troskliwy Romeo. Oboje byli nieco przerysowani. Natomiast klimat, na który liczyłam nie pojawiał się, co mnie rozczarowało. Po tytule spodziewałam się lekkiej grozy, szybkich akcji i może nawet plot twistów, jednak ich nie znalazłam lub nie dotrwałam do momentu, w którym zaczęły się pojawiać.

To chyba dla mnie aż za bardzo młodzieżowa książka albo po prostu doszukuję się powodu, który sprawił, że nie ociekałam do niej sympatią, ponieważ ku mojemu zdziwieniu - oceny i opinie są pozytywne. Czytając recenzje niektórych osób, zastanawiałam się, gdzie pojawił się ten dreszczyk, jakiego ja nie doznałam...

Cóż, może po prostu miałam zbyt wysokie wymagania co do Story of Bad Boys. Może spodziewałam się drugiego After, a może czegoś ponad After, wchodzącego w thriller lub kryminał na poziomie młodzieżowym. Nic podobnego nie znalazłam, a szkoda.

Ponadto, postacie również do mnie nie...

Po kilku dniach udało mi się zabrać za czwarty tom historii Lili i Cama. Czy żałuję, że przeczytałam te książki? Tego dowiecie się już za chwilę.

Przy recenzji tej części, chciałabym się bardziej skupić na fabule oraz wydarzeniach, jakie miały tutaj miejsce. O bohaterach troszkę napisałam w recenzji tomu trzeciego, a tutaj nic się pod tym względem nie zmieniło. Dodam tylko, że okrutnie mnie rozczarowała postawa Camerona, który w tak okrutny sposób potraktował Lilianę. Myślałam, że będzie on bardziej wyrozumiały, no ale.

Po raz kolejny odniosłam wrażenie, że historia tych dwojga jest mocno inspirowana serią After. Jak wspominałam we wcześniejszej recenzji, Cameron stał się zbyt impulsywny i podejmuje niektóre decyzje szybciej, niż zdąży pomyśleć. Gdyby się powstrzymał na chwilę, uniknąłby nieprzyjemnych sytuacji. Jednak myślę, że nawet tak upierdliwe zachowanie ze strony jednego z głównych bohaterów było potrzebne. Gdyby nie to, to miałabym wrażenie, że postać Cama jest zupełnie płaska i bez wyrazu.

Byłam również przekonana, że wszystkie problemy, jakie para napotykała na swojej drodze wcześniej, się skończyły. Myślałam, że tutaj będą to naprawdę takie sytuacje, z których da się wyjść z palcem w nosie, no ale Mathilde Aloha postanowiła zrobić inaczej. Autorka do tej jednej, niewinnej książeczki wpakowała sytuacje, które zdecydowanie łapią za serce, a także niemożliwie trzymają w napięciu.

Niby jest tak wesoło, przyjemnie i w ogóle, ale nagle następuje taki zwrot akcji, że nie wiadomo co się dzieje. Dzięki temu mogę śmiało stwierdzić, że autorka naprawdę dobrze potrafi poprowadzić akcję, unikając przy tym zbędnych opisów czy dialogów. Muszę tutaj bardzo uważać na słowa, ponieważ jest to tom czwarty i nie chcę komuś przez przypadek czegoś zaspoilerować.

Jak na, prawdopodobnie ostatni tom serii, nie było to jakieś wybitne zakończenie. Szczerze mówiąc, po tym wszystkim, czym autorka mnie uraczyła, spodziewałam się czegoś naprawdę wow. Muszę jednak stwierdzić, że pierwsze zdanie, które Mathilde umieściła w podziękowaniach, złamało mi serce. Nie ukrywam, że te godziny spędzone na lekturze tych książek, gdzieś tam zapisały mi się w pamięci i mimo wszystko, naprawdę przywiązałam się do bohaterów.

Chciałabym polecić tę serię każdej miłośniczce młodzieżówek, powieści Young Adult oraz fankom serii takich jak After, Bad Boy's Girl czy fankom twórczości Mony Kasten. Myślę, że te właśnie książki przypadną Wam do gustu tak jak i mnie. Cieszę się, że sięgnęłam po twórczość Mathilde Aloha i mogłam spędzić ten czas z Lili, Cameronem, Evanem, Grace oraz pozostałymi bohaterami. Brzmię prawie tak, jakbym otrzymała jakiegoś Oskara, więc może lepiej już skończę.

MŁODZI NA ROZSTAJU DRÓG
Na samym wstępie Cameron, który w poprzednich częściach zdążył kilka razy wprowadzić mnie z równowagi, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Chłopak opiekuńczy, świadomy powagi sytuacji, oddany i gotowy do poświęceń. Takiego stróża chciałaby mieć przy szpitalnym łóżku każda dziewczyna. W ogólnej ocenie jego postać przeszła wyraźną metamorfozę, choć pojawił się moment zwątpienia, przy którym zdążyłam przewrócić oczami. Czy człowiek zakochany i zaangażowany w związek w obliczu rozstania nagle postanawia sugerować się wyłącznie domysłami - rezygnując z podstawowej zasady każdego związku – rozmowy? Miałam pewne wątpliwości. Jego osobę uratował jednak sekret, który dodał lekturze atrakcyjności. Lili z kolei zdecydowanie znajduje się na celowniku nieszczęść. Po wypadku, który pozostawił po sobie kilka znaków zapytania i ból, staje w obliczu kolejnych ważnych dylematów mających wielki wpływ na jej całą przyszłość. Kibicowałam bohaterce, ale nie udało się jej zostać jedną z tych, o których długo będę pamiętać.

O MIŁOŚCI, SEKRETACH, ZNAJOMYCH…
Dominującym w lekturze wątkiem jest oczywiście miłosna relacja głównych bohaterów, która przechodzi różnego rodzaju etapy. Po obrazie wsparcia świadczącego o dojrzałości i sensie wikłania się w coś poważniejszego, przychodzi moment powrotu szczeniackich problemów. W końcowej fazie owszem, autorka funduje ciekawy obraz mrocznego sekretu Camerona, który staje się jednym z wątków pobocznych lektury. Co takiego przeżyje Lili, kiedy zobaczy chłopaka… No właśnie, gdzie? Tego zdradzić Wam nie mogę. W tle imprezy, znajomi – którzy łączą lub dzielą głównych bohaterów wywołując gorycz, zazdrość czy rozdrażnienie. Nie brakuje elementów zaskoczenia, bo każdy może chować w rękawie jakieś asy. Jest i obraz rekonwalescencji, która początkowo daje się Lili we znaki.

KTÓRA POŁOWA LEPSZA?
Pierwsza połowa książki przebiega raczej leniwie i wbrew przebytym dramatom, towarzyszy jej raczej słodka aura. Druga jest według mnie zdecydowanie lepsza, bardziej dynamiczna i choć już nie tak wiarygodna, zdecydowanie ciekawsza. Jak na czwarty tom serii o losach tych samych bohaterów, naprawdę nie jest źle. Książka nie budzi już we mnie takich emocji, ale jako typowo młodzieżowe czytadełko może się sprawdzić. Raczej nie chciałabym za wszelką cenę pchać się w kolejny tom opowiadający o losach Lili i Camerona – bo mam wrażenie, że w ich temacie zostało powiedziane już wszystko. Jeśli jednak lubicie nieprzejmujące, młodzieżowe, bazujące na rozstaniach i powrotach, radościach i zawodach lektury o złych chłopakach, sięgnijcie wpierw po pierwszy tom.

MŁODZI NA ROZSTAJU DRÓG

Moim zdaniem seria Story of Bad Boys nieco odchodzi od typowego schematu książek w literaturze młodzieżowej, bo oprócz oczywistej miłości między dwójką młodych ludzi, i ukazanego studenckiego życia, są też momenty z dreszczykiem, które tylko wzbogacają treść. Natomiast wątek miłosny jest nierównomierny, raz jest cud, miód, ptaszki śpiewają, słońce świeci, aż nagle na horyzoncie pojawiają się burzowe chmury. Czyli typowa historia miłosna ze wzlotami i upadkami, jednak mimo wszystko perypetie Camerona i Lili potrafią zaciekawić, bo ci dwoje przeszli długą drogę od pierwszego dnia, kiedy się poznali (...)

Całość na blogu:https://www.nowehoryzonty.eu/2019/03/recenzja-story-of-bad-boys-mathilde.html

51/22/143
Najsłabsza z całej serii niestety