Odrzuć ciężar przeszłości. Sztuka odzyskiwania siebie

Okładka książki Odrzuć ciężar przeszłości. Sztuka odzyskiwania siebie Teal Swan
2018-01-01
2018-01-01
Grzegorz Ciecieląg
duchowość trauma youtube uzdrawianie psychologia New Age

Czy wy także czasami miewaliście wrażenie, że czujecie się przytłaczani przez otaczający was świat, że w żaden sposób nie potraficie się od niego uwolnić? Czy byliście przekonani, że nikt nie jest w stanie was zrozumieć, zamykaliście się w sobie i pozwalaliście waszemu wewnętrznemu cierpieniu rozrywać was od środka? A może bliska wam osoba choruje na depresje, bądź boryka się z dawną traumą?

Od dawna interesowałam się psychologią, sposobem, w jaki działa ludzki mózg oraz jak można pomóc osobą targanym najróżniejszymi problemami, mającymi swój początek już podczas dzieciństwa. To zaskakujące, jak jedno traumatyczne zdarzenia może wpłynąć na naszą psychikę, złamać nas i sprawić, że na nowo poczujemy się bezsilni, słabi, niepotrafiący poradzić sobie z przeszłością, a co dopiero mówić o przyszłości.

Teal Swan jest światowej sławy terapeutką, której metody przekonały wiele milionów osób, które do dziś piszą do niej, jak bardzo zmieniła ich życie. To wręcz niewiarygodne, że przez trzynaście lat swojego życia była ofiarą psychicznego i fizycznego znęcania w ramach najróżniejszych rytuałów, molestowana oraz przetrzymywana w dziurze w ziemi, do której ledwo mogła wejść.

W wieku dziewiętnastu lat uciekła od prześladowcy i rozpoczęła niełatwą walkę z samą sobą. W końcu jednak udało jej się odkryć sposób na walczenie z traumatycznymi przeżyciami i powrót do normalności. To właśnie o tej walce możemy dowiedzieć się nieco więcej w napisanej przez niej książce, dzięki której my - bądź bliskie nam osoby - także możemy uwolnić się od przytłaczających nas wspomnień i zacząć żyć na nowo.

To wręcz niewiarygodne, żeby osoba, która przeżyła tak wiele po prostu otrząsnęła się z traumy, spojrzała jej prosto w twarz i dzieliła się swoimi przeżyciami z innymi. Jak więc widzicie, Teal Swan jest doskonałym przykładem, że z zawsze jest jakieś rozwiązanie i za wszelką cenę warto go szukać.

Ponadto, jeżeli nie przekona was historia autorki, być może przemówią do was wspomnienia jej pacjentów, którzy po zastosowaniu wymyślonej przez nią metody wrócili do normalnego życia.

Teal Swan używając nieco naukowego, jednak jednocześnie prostego w odbiorze języka sprawiła, że książkę czyta się w miarę przyjemnie, a odbiorca nie powinien mieć najmniejszych trudności z odbiorze przedstawionych przez nią treści. Osobiście czuję się przekonana i sądzę, że wy także być może znajdziecie w niej coś dla siebie.

Jeżeli tak jak ja interesujecie się psychologią, bądź znacie osoby, które przeżyły jakieś traumatyczne doświadczenie, polecam wam zapoznać się z tą książką i gwarantuję, że z pewnością nie będziecie tego żałować.

Cała recenzja: https://1stowarzyszenieksiazkoholikow.blogspot.com/2018/04/odrzuc-ciezar-przeszosci-teal-swan.html

• Dzieci/rodzina
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Owned
  • Dla dziewczyny