Powroty Polaków po 2004 roku. W pętli pułapki migracji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
LubimyCzytać

Książka stanowi niezwykle wartościowe poznawczo i faktograficznie studium o powrotach, osadzone na osi demografia polityka ekonomia. Podejmuje nowatorskie propozycje rozwiązań emigracyjnych analizowanych w kontekście kompleksowego zarządzania tym zjawiskiem. Rozwiązania te są nowe na gruncie polskim i ważne dla polityk implementacyjnych. Niezwykle inspirujące są również ustalenia empiryczne...

Niezwykle inspirujące są również ustalenia empiryczne Autorki, będące rezultatem jej oryginalnych badań, które ukazują nam szerokie spektrum czynników rodzących motywy wyjazdowe, podejmowane decyzje, migracyjne życie zawodowe, działanie mikrostrukturalnej sieci powiązań oraz na tym tle uwarunkowania i socjoekonomiczną sytuację powrotu. Wnoszą wkład w budowanie nowych koncepcji wyjaśniających emigracje i powroty do kraju. W książce znajdujemy zarówno kanoniczne starsze, jak i najnowsze w teorii migracji stanowiska, odnoszące się do migracji powrotnych.
z recenzji prof. dr hab. Krystyny? Slany, Uniwersytet Jagielloński

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!