Forex. Rynek walutowy dla początkujących inwestorów

Okładka książki Forex. Rynek walutowy dla początkujących inwestorów Mar­cin Milewski
Okładka książki Forex. Rynek walutowy dla początkujących inwestorów
Mar­cin Milewski Wydawnictwo: Edgard Seria: Samo Sedno biznes, finanse
forex giełda inwestycje inwestowanie

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

W porządku.

Pojawiło się kilka ciekawych tematów wtrącających czytelnika w wir forexowych obowiązków.

Jednak muszę wspomnieć, że niemal przez cały czas zgłębiania tej lektury, miałem wrażenie, że rozmowa wydawcy z autorem musiała wyglądać mniej więcej tak:

-Słuchaj Marcin - powiedział wydawca - potrzebujemy, kogoś, kto napisze instruktarz/poradnik dla osób wchodzących na rynek forexa.

-W porządku - odpowiedział autor - trochę pisuję na różnych portalach, więc posklejam kilka rzeczy i jakoś to będzie.

Kilka dni później:

-To jak tam Marcin, masz już wszystko gotowe? - spytał wydawca.

-Pewnie, zebrałem wszystko co najważniejsze na okrągłej liczbie 100 str. - odpowiedział Marcin Milewski.

-Ile? Czemu tak mało?! Nie wiesz, że najlepiej sprzedają się książki liczące ok. 250 str? Pokombinuj coś.

No i pokombinował. W efekcie mamy książkę składającą się z oczywistych regułek, zaraz po nich są podane zapamiętajki na ciemniejszym tle w tabelce, w którym jest powtórzone wszystko co już było napisane wcześniej, a potem jeszcze na koniec: podsumowanie, czyli zbiór regułek / zapamiętajek.

Dalej stron było trochę za mało, więc pomyśleli i wymyślili tak, że przejście z jednego rozdziału do drugiego zajmuje z reguły ok. 4 str...

Także, szału nie ma, papieru szkoda, ale generalnie, dla początkujących jest to lektura akceptowalna - nic więcej.

W porządku.

Książka bardzo dobra, ale jak sugeruje tytuł dla osób początkujących które o rynku Forex nie wiedzą nic. W jasny sposób autor tłumaczy czym jest rynek walutowy i wyjaśnia podstawowe zwroty.
Recenzja na blogu - http://clepatches.com/2020/03/09/forex-rynek-walutowy-dla-poczatkujacych-inwestorow-recenzja/

Książka zawiera podstawowe informacje o rynku FOREX. Dowiemy się z niej jak działa ten rynek, kim są forexowi gracze, zobaczymy opisy analizy technicznej i fundamentalnej. Brakuje w niej jednak indywidualnego podejścia poszczególnych graczy, które mogłoby zainteresować czytelników. Wiedza jest bardziej encyklopedyczna niż praktyczna. Uważam, że jej treści przydadzą się jedynie żółtodziobom, którzy nie przeprowadzili jeszcze żadnej transakcji na tym ogromnym rynku. Zdaje sobie sprawę, że książka nawet w tytule sugeruje, iż jest dla początkujących jednak mimo to byłaby zdecydowanie bardziej wartościowa zawierając wypowiedzi graczy, ekspertów, tych którzy wygrywają i tych, którzy przegrywają. Zdecydowanie brakuje wspomnianego praktycznego podejścia.

Forex dla począt­ku­ją­cych inwestorów
Lubię wykresy świecowe
O tym, że ist­nieje Forex, czyli rynek walu­towy wiem już kilka lat. To, że wiem, że ist­nieje rynek walu­towy o nazwie Forex, nie zna­czy, że od razu zacznę na nim inwestować.
Kie­dyś nawet mój kolega Mie­tek, poka­zał mi kilka wykre­sów i pró­bo­wał tłu­ma­czyć jak ten rynek działa. Nie mia­łem wtedy wystar­cza­ją­cego zapału, żeby zain­te­re­so­wać się ryn­kiem walu­to­wym. Zapa­mię­tał tylko wykresy świeco. Spodo­bały mi się, że w tak pro­sty spo­sób można prze­ka­zać tyle waż­nych, z punktu widze­nia rynku i inwe­stora, danych. Dalej lubię wykresy świe­cowe ;)
Książka
Tym razem chcia­łem przyj­rzeć się fore­xowi dokład­niej. Oczy­wi­ście od pod­staw, bo ten kto dopiero się uczy pły­wać na głę­bo­kiej wodzie szybko utonie.
Ja zaczą­łem od książki, bo lubię czy­tać, a kolega, który działa na fore­xie jest w innym mie­ście. Książka, po którą się­gną­łem to: Forex. Rynek walu­towy dla począt­ku­ją­cych inwe­sto­rów.
Bar­dzo dobrze dla mnie, że się­gną­łem po książkę od pod­staw, bo moja wie­dza, na temat forex i ryn­ków walu­to­wych, była skromna.
Prze­czy­ta­łem o historii…
Prze­czy­ta­łem o począt­kach Forexa w Pol­sce i na świe­cie. Prze­czy­ta­łem o pie­nią­dzach i róż­nych walu­tach. Prze­czy­ta­łem co to jest pips i lot. To tak na początek.
Nie zawsze wie­dza na temat histo­rii rynku, czy biz­nesu jest konieczna, ale lepiej ją mieć. Bo prze­cież jeśli zro­zu­miesz jak coś powstało to potra­fisz to lepiej zro­zu­mieć, a w przy­padku rynku im lepiej go zro­zu­miesz tym wię­cej na nim możesz zarobić.
Gra­cze forexowi
Dowie­dzia­łem się kim są gra­cze fore­xowi i kto może grać na fore­xie i jakimi środ­kami. I naj­waż­niej­sze dowie­dzia­łem się jak można zara­biać na rynku walu­to­wym. Jakie są główne stra­te­gie dzia­ła­nia i skąd można czer­pać informacje.
Z tymi infor­ma­cjami trzeba uwa­żać, bo przy tak dużym rynku jakim jest Forex (obrót bilio­nami dola­rów) możesz tra­fić na nie­praw­dziwe infor­ma­cje i oszustów.
Oszu­ści
W książce Mar­cina Milew­skiego, prze­czy­ta­łem dużo na temat oszustw. I jak poznać oszu­stwa. Bo nie­stety, duże pie­nią­dze przy­cią­gają oszu­stów, któ­rzy chcą zaro­bić na ludziach w nie­uczciwy spo­sób, jakby w uczciwy spo­sób bro­ke­rzy mało zarabiali.
Uwa­żaj na oszu­stwa typu:
Buc­ket shop
Boiler room
Chur­ning
High-Yield Inve­st­ment Program
Wła­ściwy broker
Jeśli już ustrze­żesz się od oszu­stów, trzeba jesz­cze zna­leźć tego bro­kera, który jest odpo­wiedni dla Cie­bie. Takiego bro­kera, który działa spraw­nie, pro­fe­sjo­nal­nie i ma racjo­nalne prowizje.
Może Ci w tym pomóc konto demo.
Zara­bia­nie
Jak już prze­brniesz przez histo­rię, infor­ma­cje, stra­te­gię, oszu­stów i wybie­ra­nie bro­kera. Możesz zacząć zara­biać, two­rząc swój plan. Każdy z tych eta­pów Mar­cin Milew­ski opi­suje bar­dzo dokład­nie. Jeśli nie wiesz nic o Fore­xie, albo dopiero zaczy­nasz inwe­sto­wa­nie na tym rynku, to infor­ma­cje z książki Forex. Rynek walu­towy dla począt­ku­ją­cych inwe­sto­rów bar­dzo Ci się przydają.
P.S.
Ja zmie­nię pie­lu­chę córeczce, ulu­lam ją i zakła­dam konto demo na forexie.
http://magiaksiazek.pl/ksiazki/biznes-i-ekonomia/forex-jak-zaczac-grac Forex Rynek walu­towy dla począt­ku­ją­cych inwe­sto­rów — Mar­cin Milewski

Forex dla począt­ku­ją­cych inwestorów

Lubię wykresy świecowe

Ciekawa pozycja, trochę mało konkretów. Polecam dla początkujących, ale wiedzących już co nieco o Forexie.:)

Książka o wszystkim i o niczym. Przydatna do wypisania sobie terminów do późniejszego wyszukania w internecie.

Autor często posługuje się terminami, które wyjaśni za X stron.

Autor często posługuje się terminami, które wyjaśni za X stron.

Dobra na początek:)

Dobra na początek:)

Książka dla amatorów, kompletnie nie mający pojęcia czym jest forex, tak jak pisali wcześniej inni czytelnicy, skierowana raczej do Świeżaków :)

Bardzo ogólnie dla kompletnych laików, którzy nie chcą nawet zainwestować, tylko poczytać z czym to się je.

Książka jest w porządku, zawsze od czegoś trzeba zacząć. Jak to mówią podstaw nigdy za wiele. Trochę informacji ogólnych, trochę porad, słowniczek, nieco historii. Takie wszystko w jednym po troszku.

• Ekonomia
  • Inwestowanie
  • Przeczytane 2020
  • Smela
  • Non-Fiction
  • 2017

Dodaj cytat z książki Forex. Rynek walutowy dla początkujących inwestorów