Forex Rynek walu­towy dla począt­ku­ją­cych inwe­sto­rów

Wydawnictwo: Samp
978-83-7788-084-5
biznes, finanse
Adam Kopeć

Forex to rynek wymiany walut, gdzie przedmiotem międzynarodowego obrotu są pieniądze. Można na nim zarabiać przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu – zarówno przy trendzie zwyżkowym, jak i zniżkowym. Poradnik pokazuje krok po kroku, od czego zacząć fascynującą przygodę z inwestowaniem. Książka przystępnie wyjaśnia najważniejsze pojęcia związane z funkcjonowaniem rynku Forex, takie jak pary...

Książka przystępnie wyjaśnia najważniejsze pojęcia związane z funkcjonowaniem rynku Forex, takie jak pary walutowe, dźwignia finansowa, depozyt czy pipsy. Porządkuje informacje o kluczowych graczach i pokazuje na praktycznych przykładach, jak skutecznie inwestować. Tłumaczy, co to jest bucket shop, boiler room, churning czy HYIP. Autor objaśnia także, czym są analizy techniczna i fundamentalna, w jaki sposób weryfikować informacje oraz bezpiecznie lokować pieniądze.

Poradnik zawiera cenne wskazówki dotyczące tego, jak wybrać właściwego brokera, jak ćwiczyć na rachunku demonstracyjnym oraz jak planować grę na forexie. Początkujący inwestor dowie się np. jak zarabiać, czym właściwie jest spekulacja, na czym polega rola banków na rynku Forex, jak działają fundusze hedgingowe oraz jak rozliczać się z przychodu. Poradnik doradzi także, jak zminimalizować ryzyko strat podczas inwestowania, a jednocześnie osiągać maksymalne zyski. Doświadczeni inwestorzy uzyskają informacje o wybranych oscylatorach, dowiedzą się, czy analiza techniczna jest potrzebna zaawansowanym traderom oraz czy mogą liczyć na udany trading dzięki podążaniu za silnym trendem rynkowym.

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/forex-rynek-walutowy-d...(?)

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/forex-rynek-walutowy-d...»

Kornel | 2014-02-17
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Książka zawiera podstawowe informacje o rynku FOREX. Dowiemy się z niej jak działa ten rynek, kim są forexowi gracze, zobaczymy opisy analizy technicznej i fundamentalnej. Brakuje w niej jednak indywidualnego podejścia poszczególnych graczy, które mogłoby zainteresować czytelników. Wiedza jest bardziej encyklopedyczna niż praktyczna. Uważam, że jej treści przydadzą się jedynie żółtodziobom, którzy nie przeprowadzili jeszcze żadnej transakcji na tym ogromnym rynku. Zdaje sobie sprawę, że książka nawet w tytule sugeruje, iż jest dla początkujących jednak mimo to byłaby zdecydowanie bardziej wartościowa zawierając wypowiedzi graczy, ekspertów, tych którzy wygrywają i tych, którzy przegrywają. Zdecydowanie brakuje wspomnianego praktycznego podejścia.

Psychoactive | 2013-10-02
Przeczytana: 02 października 2013

Ciekawa pozycja, trochę mało konkretów. Polecam dla początkujących, ale wiedzących już co nieco o Forexie.:)

Adam Kopeć | 2012-08-19

Forex dla począt­ku­ją­cych inwestorów

Lubię wykresy świecowe

O tym, że ist­nieje Forex, czyli rynek walu­towy wiem już kilka lat. To, że wiem, że ist­nieje rynek walu­towy o nazwie Forex, nie zna­czy, że od razu zacznę na nim inwestować.

Kie­dyś nawet mój kolega Mie­tek, poka­zał mi kilka wykre­sów i pró­bo­wał tłu­ma­czyć jak ten rynek działa. Nie mia­łem wtedy wystar­cza­ją­cego zapału, żeby zain­te­re­so­wać się ryn­kiem walu­to­wym. Zapa­mię­tał tylko wykresy świeco. Spodo­bały mi się, że w tak pro­sty spo­sób można prze­ka­zać tyle waż­nych, z punktu widze­nia rynku i inwe­stora, danych. Dalej lubię wykresy świe­cowe ;)

Książka

Tym razem chcia­łem przyj­rzeć się fore­xowi dokład­niej. Oczy­wi­ście od pod­staw, bo ten kto dopiero się uczy pły­wać na głę­bo­kiej wodzie szybko utonie.

Ja zaczą­łem od książki, bo lubię czy­tać, a kolega, który działa na fore­xie jest w innym mie­ście. Książka, po którą się­gną­łem to: Forex. Rynek walu­towy dla począt­ku­ją­cych inwe­sto­rów.
...

HellAwaits | 2017-03-30
Na półkach: Przeczytane, Inne, 2017

Książka o wszystkim i o niczym. Przydatna do wypisania sobie terminów do późniejszego wyszukania w internecie.

Autor często posługuje się terminami, które wyjaśni za X stron.

Bolek | 2017-08-09
Przeczytana: 01 lutego 2017