Okładka książki Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Autor:
tłumaczenie
Jan Szejko
Allen Carr's easyway to stop smoking
wydawnictwo
Wydawnictwo Betters
zdrowie, medycyna
typ
papier
Wyro
8,14 (222 ocen i 59 opinii)

Opis książki

,,Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" Allena Carra to książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym - bez bólu, żalu i poczucia straty - usuwa psychiczną potrzebę palenia. Prezentuje wyjątkowo prosty sposób skończenia z nałogiem, który wymaga jedynie zastosowania się do kilku wskazówek. Osoby na całym świecie, które rzuciły palenie wyłącznie po przeczytaniu książki deklarują, że są szczęśliwe, że wreszcie i na zawsze odzyskały wolność.
,,Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" to pierwsza pozycja światowego guru w dziedzinie rzucania palenia - Allena Carra - wydana w języku polskim. Od czasu jej ukazania się w 2007 roku poradnik zbiera entuzjastyczne opinie czytelników i krytyków, którym pomaga w zrozumieniu mechanizmu 'pułapki nikotynowej' i trwałym rzuceniu palenia. W ,,Prostej metodzie jak skutecznie rzucić palenie" Allen Carr koncentruje się na uzależnieniu mentalnym od palenia i papierosów, którego mechanizmy dokładnie poznał będąc 33 lata nałogowym palaczem i wielokrotnie podejmując próby rzucenia palenia innymi metodami. Pomaga w ostatecznym rozstaniu się z paleniem zarówno osobom, które palą dużo, bardzo dużo i od wielu lat, tym, które wielokrotnie próbowały bezskutecznie rzucić, jak również osobom palącym mało, towarzysko i przez krótki okres czasu.
Książka Allena Carra ,,Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą pozycją wydawniczą w tej dziedzinie.
Przetłumaczona na ponad 20 języków, sprzedała się w ponad 11 milionach egzemplarzy i od lat jest bestsellerem w Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Austrii i Japonii.

źródło opisu: Wydawnictwo Betters, 2007

Polecamy

Opinie czytelników
Smoliwąs | 2012-01-29
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Paliłem 10 lat. Nie rzuciłem bezpośrednio po przeczytaniu książki. Wiedziałem jednak, że tym razem po podjęciu decyzji, nie wrócę do tego. Rzuciłem palenie w przeciągu 2 dni. Minęło pół roku i czuję się świetnie! Najważniejsze jest to, że "nie ciągnie" mnie, nie czuję "ssania". I absolutnie mi nie przeszkadza, gdy ktoś przy mnie pali. Niesamowite uczucie :)

karola | 2011-11-22
Przeczytana: 05 października 2011

Otwierająca oczy. Przede wszystkim skuteczna, rzeczywiście przestałam palić, i mam pewność że już nigdy nie zapalę. Zmieniła mój pogląd na palenie papierosów i palących do tego stopnia, iż w tej chwili zupełnie nie rozumiem jak mogłam przez wiele lat truć się tym okropieństwem. Polecam ją każdemu!

kasiola | 2013-02-05

Wydaje się to dość banalne - przeczytać książkę i rzucić palenie ? To jakieś bzdury - tak sobie na początku myślałam. Tymczasem jestem szczęśliwą niepalącą już od ponad roku ;) Po 6 latach nałogu. Ledwo pamiętam, że kiedykolwiek paliłam. Teraz wydaje mi się to wręcz
abstrakcyjne. Zupełnie zmieniłam pogląd na palenie, a przede wszystkim
absolutnie JUŻ TEGO NIE POTRZEBUJĘ.
Czuję się świetnie ! Polecam , bo warto !

pio57 | 2013-01-20
Przeczytana: 10 lipca 2012

Książka która wyrwała mnie z nałogu po 7 latach palenia. Już ponad pół roku nie pale i czuje się z tym świetnie. Napisana bardzo chaotycznie jednak zawartość dająca do myślenia. Polecam każdemu palaczowi tym bardziej że książka zwraca się po dwóch paczkach fajek.

chezmollard | 2013-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2013

10 nie za poziom umiejętności pisania, ale za skuteczne działanie książki. Piękne i konieczne pranie mózgu.

araucaria | 2013-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Banał goni banał - można pomyśleć czytając tę książkę. Ale w tym szaleństwie jest metoda. Co prawda u mnie lektura sprawiła, że z palacza codziennego zamieniłam się w palacza "z doskoku", ale po czasie i to poszło w odstawkę. Książka, do której siadałam z przeświadczeniem "to nie może się udać" naprawdę pomogła.

Hubert | 2014-05-03
Na półkach: Przeczytane, [sp] Kindle, 2014
Przeczytana: 03 maja 2014

Po raz pierwszy zostawiam książkę bez oceny. Z prostego powodu: nie palę i nie jestem w stanie stwierdzić na ile jest ona skuteczna. Przeczytałem bardziej z powodów naukowych aby zobaczyć jak działa metoda rzucenia palenia polegająca rzekomo tylko na czytaniu książki.

Co do skuteczności zatem nie wypowiadam się, ale autor pisze dość rzeczowo i mądrze, podchodzi do tematu oryginalnie i mówi inaczej niż inni - więc palacze któż wie, może warto spróbować?

Rocca | 2011-10-21
Przeczytana: 10 października 2010

Rok temu po przeczytaniu tej ksiazki rzucilem fajki. Nastepni w kolejce byli moi rodzice.(ktos to chyba musial zapoczatkowac...) Wszystkim nam sie udalo :)
Odnalazlem swoja wolnosc 10.X.2010
Polecam

Justyna | 2011-09-21
Przeczytana: 06 września 2011

REWELACJA!!!! przestałam palić równo ze skończeniem książki.

Zuzanna | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Mam mieszane uczucia odnośnie do tej książki. Jest koszmarnie napisana - początek w bardzo amerykańskim stylu (ach, jestem taki wspaniały i taki skromny, zwykły księgowy uratował milijony!), choć Carr był Brytyjczykiem. Potem mnóstwo idiotycznych porównań i metafor, powtarzanych czasem po 10 razy (tak, liczyłam). Mnóstwo oczywistych informacji i histeryzowania.

Z drugiej strony, Carr rozumie palaczy. Sam wypalał ponad 100 papierosów dziennie. Ogranicza trucie o raku płuc i zmarszczkach i koncentruje się na uzależnionych: co czujesz gdy palisz? który papieros jest najprzyjemniejszy? smakował ci pierwszy papieros? Autor zachęca do obserwacji samego siebie, która pozwala dojść do wniosku, że papierosy naprawdę nie są do niczego potrzebne. Rzucenie palenia niczego nie pozbawia.

W wersji audio czyta Jerzy Stuhr. To najzabawniejsza część ksiązki - na początku Stuhr czyta to tak, jak słynny tekst o domku w Karkonoszach. (https://www.youtube.com/watch?v=zdKVx8tI_fg)Słychać, jak bezlitośnie...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto