Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Tłumaczenie: Jan Szejko
Wydawnictwo: Betters
Allen Carr's easyway to stop smoking
zdrowie, medycyna
Wyro

,,Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" Allena Carra to książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym - bez bólu, żalu i poczucia straty - usuwa psychiczną potrzebę palenia. Prezentuje wyjątkowo prosty sposób skończenia z nałogiem, który wymaga jedynie zastosowania się do kilku wskazówek. Osoby na całym świecie, które rzuciły palenie wyłącznie po przeczytaniu książki deklarują, że są szczęśliwe, że wreszcie i na zawsze odzyskały wolność.
,,Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" to pierwsza pozycja światowego guru w dziedzinie rzucania palenia - Allena Carra - wydana w języku polskim. Od czasu jej ukazania się w 2007 roku poradnik zbiera entuzjastyczne opinie czytelników i krytyków, którym pomaga w zrozumieniu mechanizmu 'pułapki nikotynowej' i trwałym rzuceniu palenia. W ,,Prostej metodzie jak skutecznie rzucić palenie" Allen Carr koncentruje się na uzależnieniu mentalnym od palenia i papierosów, którego mechanizmy dokładnie poznał będąc 33 lata nałogowym palaczem i wielokrotnie podejmując próby rzucenia palenia innymi metodami. Pomaga w ostatecznym rozstaniu się z paleniem zarówno osobom, które palą dużo, bardzo dużo i od wielu lat, tym, które wielokrotnie próbowały bezskutecznie rzucić, jak również osobom palącym mało, towarzysko i przez krótki okres czasu.
Książka Allena Carra ,,Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą pozycją wydawniczą w tej dziedzinie.
Przetłumaczona na ponad 20 języków, sprzedała się w ponad 11 milionach egzemplarzy i od lat jest bestsellerem w Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Austrii i Japonii.

źródło opisu: Wydawnictwo Betters, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kryminalnakuchnia | 2016-10-12
Na półkach: Przeczytane, Poradniki

Choć przeczytanie książki nie spowodowało natychmiastowego zerwania z nałogiem to zdecydowanie przyczyniło się do większej świadomości tego czym jest palenie papierosów.

Któż z nas nie idzie w zaparte twierdząc, że może przestać palić choćby dzisiaj??

Mam ostatnią paczkę fajek, szkoda wyrzucać, więc jak się skończy to przestaje palić.

Dzisiaj był stresujący dzień - musiałam zapalić.

Ja.....no co ty nie kupuję papierosów od tygodnia, ale jak ktoś częstuję to zapalę.

6 paczek w tygodniu + dodatkowe 2 na imprezy x 4 tygodnie x 12 miesięcy = ????

Znacie skądś ten schemat................................no właśnie :-)

Wymówki, wymówki i ciągłe szukanie powodu do zapalenia choćby "maszka".

Kiedy 9 lat temu zaczynałam czytać tę książkę, byłam pełna nadziei, że pomoże mi ona uwolnić się ze szponów nałogu.

Kiedy 9 lat temu kończyłam czytać tę książkę, wiedziałam doskonale, że ostatni rozdział spowoduje to co nieuniknione. Wypalę ostatniego papierosa i pożegnam się z nim na...

Smoliwąs | 2012-01-29
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Paliłem 10 lat. Nie rzuciłem bezpośrednio po przeczytaniu książki. Wiedziałem jednak, że tym razem po podjęciu decyzji, nie wrócę do tego. Rzuciłem palenie w przeciągu 2 dni. Minęło pół roku i czuję się świetnie! Najważniejsze jest to, że "nie ciągnie" mnie, nie czuję "ssania". I absolutnie mi nie przeszkadza, gdy ktoś przy mnie pali. Niesamowite uczucie :)

MartaKu | 2018-05-23
Przeczytana: 23 maja 2018

Dobrze się "wysłuchało' książki (audiobook). Teraz tak naprawdę czekam na efekty, a raczej wkraczam do działania. Postanowienie rzucenia miałam jeszcze zanim zaczęłam czytać, książka jedynie utwierdzała mnie w tej decyzji.
Lubię audiobooki czytane przez Stuhra :)

karola | 2011-11-22
Przeczytana: 05 października 2011

Otwierająca oczy. Przede wszystkim skuteczna, rzeczywiście przestałam palić, i mam pewność że już nigdy nie zapalę. Zmieniła mój pogląd na palenie papierosów i palących do tego stopnia, iż w tej chwili zupełnie nie rozumiem jak mogłam przez wiele lat truć się tym okropieństwem. Polecam ją każdemu!

chezmollard | 2013-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2013

10 nie za poziom umiejętności pisania, ale za skuteczne działanie książki. Piękne i konieczne pranie mózgu.

kasiola | 2013-02-05

Wydaje się to dość banalne - przeczytać książkę i rzucić palenie ? To jakieś bzdury - tak sobie na początku myślałam. Tymczasem jestem szczęśliwą niepalącą już od ponad roku ;) Po 6 latach nałogu. Ledwo pamiętam, że kiedykolwiek paliłam. Teraz wydaje mi się to wręcz
abstrakcyjne. Zupełnie zmieniłam pogląd na palenie, a przede wszystkim
absolutnie JUŻ TEGO NIE POTRZEBUJĘ.
Czuję się świetnie ! Polecam , bo warto !

pio57 | 2013-01-20
Przeczytana: 10 lipca 2012

Książka która wyrwała mnie z nałogu po 7 latach palenia. Już ponad pół roku nie pale i czuje się z tym świetnie. Napisana bardzo chaotycznie jednak zawartość dająca do myślenia. Polecam każdemu palaczowi tym bardziej że książka zwraca się po dwóch paczkach fajek.

MysiaG | 2018-06-02
Przeczytana: 22 listopada 2015

Właśnie tak - nie dokończę tej książki, bo nie jest to szalenie interesująca literatura (momentami całkiem nudna). Jednak ma niezaprzeczalny atut: spełnia swoje zadanie, według mnie absolutnie skuteczna. Wystarczyło, że przeczytałam ją do ok. 75 strony i zadziałało, nie musiałam kontynuować. Pisząc dziś tę opinię, czyli po okresie grubo ponad dwóch lat od czytania, mogę stwierdzić, że efekt nie był chwilowy. Od tamtego czasu po prostu nie palę.
Potwierdzam opinie innych Czytelników o książce: "banał goni banał - (...) ale w tym szaleństwie jest metoda", "napisana bardzo chaotycznie jednak zawartość dająca do myślenia", "piękne i konieczne pranie mózgu", "zmieniła mój pogląd na palenie".

kasia_r | 2013-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Banał goni banał - można pomyśleć czytając tę książkę. Ale w tym szaleństwie jest metoda. Co prawda u mnie lektura sprawiła, że z palacza codziennego zamieniłam się w palacza "z doskoku", ale po czasie i to poszło w odstawkę. Książka, do której siadałam z przeświadczeniem "to nie może się udać" naprawdę pomogła.

mavee | 2015-07-03

Dzięki tej książce nie palę już prawie 4 lata!!!Autor niby pisze o rzeczach dość oczywistych, ale uświadomienie pewnych spraw jest nieocenioną pomocą. Polecam z całego serca!Dodam,że paliłam przez 16 lat i próbowałam wcześniej rzucać palne,lecz bezskutecznie.