Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Tłumaczenie: Jan Szejko
Wydawnictwo: Betters
Allen Carr's easyway to stop smoking
zdrowie, medycyna
Wyro

,,Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" Allena Carra to książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym - bez bólu, żalu i poczucia straty - usuwa psychiczną potrzebę palenia. Prezentuje wyjątkowo prosty sposób skończenia z nałogiem, który wymaga jedynie zastosowania się do kilku wskazówek. Osoby na całym świecie, które rzuciły palenie wyłącznie po przeczytaniu książki deklarują, że są szczęśliwe, że wreszcie i na zawsze odzyskały wolność.
,,Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" to pierwsza pozycja światowego guru w dziedzinie rzucania palenia - Allena Carra - wydana w języku polskim. Od czasu jej ukazania się w 2007 roku poradnik zbiera entuzjastyczne opinie czytelników i krytyków, którym pomaga w zrozumieniu mechanizmu 'pułapki nikotynowej' i trwałym rzuceniu palenia. W ,,Prostej metodzie jak skutecznie rzucić palenie" Allen Carr koncentruje się na uzależnieniu mentalnym od palenia i papierosów, którego mechanizmy dokładnie poznał będąc 33 lata nałogowym palaczem i wielokrotnie podejmując próby rzucenia palenia innymi metodami. Pomaga w ostatecznym rozstaniu się z paleniem zarówno osobom, które palą dużo, bardzo dużo i od wielu lat, tym, które wielokrotnie próbowały bezskutecznie rzucić, jak również osobom palącym mało, towarzysko i przez krótki okres czasu.
Książka Allena Carra ,,Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą pozycją wydawniczą w tej dziedzinie.
Przetłumaczona na ponad 20 języków, sprzedała się w ponad 11 milionach egzemplarzy i od lat jest bestsellerem w Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Austrii i Japonii.

źródło opisu: Wydawnictwo Betters, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2082
oskanowakowska | 2016-10-12
Na półkach: Poradniki, Przeczytane

Choć przeczytanie książki nie spowodowało natychmiastowego zerwania z nałogiem to zdecydowanie przyczyniło się do większej świadomości tego czym jest palenie papierosów.

Któż z nas nie idzie w zaparte twierdząc, że może przestać palić choćby dzisiaj??

Mam ostatnią paczkę fajek, szkoda wyrzucać, więc jak się skończy to przestaje palić.

Dzisiaj był stresujący dzień - musiałam zapalić.

Ja.....no co ty nie kupuję papierosów od tygodnia, ale jak ktoś częstuję to zapalę.

6 paczek w tygodniu + dodatkowe 2 na imprezy x 4 tygodnie x 12 miesięcy = ????

Znacie skądś ten schemat................................no właśnie :-)

Wymówki, wymówki i ciągłe szukanie powodu do zapalenia choćby "maszka".

Kiedy 9 lat temu zaczynałam czytać tę książkę, byłam pełna nadziei, że pomoże mi ona uwolnić się ze szponów nałogu.

Kiedy 9 lat temu kończyłam czytać tę książkę, wiedziałam doskonale, że ostatni rozdział spowoduje to co nieuniknione. Wypalę ostatniego papierosa i pożegnam się z nim na...

Smoliwąs | 2012-01-29
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Paliłem 10 lat. Nie rzuciłem bezpośrednio po przeczytaniu książki. Wiedziałem jednak, że tym razem po podjęciu decyzji, nie wrócę do tego. Rzuciłem palenie w przeciągu 2 dni. Minęło pół roku i czuję się świetnie! Najważniejsze jest to, że "nie ciągnie" mnie, nie czuję "ssania". I absolutnie mi nie przeszkadza, gdy ktoś przy mnie pali. Niesamowite uczucie :)

karola | 2011-11-22
Przeczytana: 05 października 2011

Otwierająca oczy. Przede wszystkim skuteczna, rzeczywiście przestałam palić, i mam pewność że już nigdy nie zapalę. Zmieniła mój pogląd na palenie papierosów i palących do tego stopnia, iż w tej chwili zupełnie nie rozumiem jak mogłam przez wiele lat truć się tym okropieństwem. Polecam ją każdemu!

chezmollard | 2013-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2013

10 nie za poziom umiejętności pisania, ale za skuteczne działanie książki. Piękne i konieczne pranie mózgu.

kasiola | 2013-02-05

Wydaje się to dość banalne - przeczytać książkę i rzucić palenie ? To jakieś bzdury - tak sobie na początku myślałam. Tymczasem jestem szczęśliwą niepalącą już od ponad roku ;) Po 6 latach nałogu. Ledwo pamiętam, że kiedykolwiek paliłam. Teraz wydaje mi się to wręcz
abstrakcyjne. Zupełnie zmieniłam pogląd na palenie, a przede wszystkim
absolutnie JUŻ TEGO NIE POTRZEBUJĘ.
Czuję się świetnie ! Polecam , bo warto !

pio57 | 2013-01-20
Przeczytana: 10 lipca 2012

Książka która wyrwała mnie z nałogu po 7 latach palenia. Już ponad pół roku nie pale i czuje się z tym świetnie. Napisana bardzo chaotycznie jednak zawartość dająca do myślenia. Polecam każdemu palaczowi tym bardziej że książka zwraca się po dwóch paczkach fajek.

araucaria | 2013-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Banał goni banał - można pomyśleć czytając tę książkę. Ale w tym szaleństwie jest metoda. Co prawda u mnie lektura sprawiła, że z palacza codziennego zamieniłam się w palacza "z doskoku", ale po czasie i to poszło w odstawkę. Książka, do której siadałam z przeświadczeniem "to nie może się udać" naprawdę pomogła.

mavee | 2015-07-03

Dzięki tej książce nie palę już prawie 4 lata!!!Autor niby pisze o rzeczach dość oczywistych, ale uświadomienie pewnych spraw jest nieocenioną pomocą. Polecam z całego serca!Dodam,że paliłam przez 16 lat i próbowałam wcześniej rzucać palne,lecz bezskutecznie.

Justyna Grzesik | 2011-09-21
Przeczytana: 06 września 2011

REWELACJA!!!! przestałam palić równo ze skończeniem książki.

Hubert | 2014-05-03
Na półkach: Przeczytane, [sp] Kindle, 2014
Przeczytana: 03 maja 2014

Po raz pierwszy zostawiam książkę bez oceny. Z prostego powodu: nie palę i nie jestem w stanie stwierdzić na ile jest ona skuteczna. Przeczytałem bardziej z powodów naukowych aby zobaczyć jak działa metoda rzucenia palenia polegająca rzekomo tylko na czytaniu książki.

Co do skuteczności zatem nie wypowiadam się, ale autor pisze dość rzeczowo i mądrze, podchodzi do tematu oryginalnie i mówi inaczej niż inni - więc palacze któż wie, może warto spróbować?