Wieczna Świadomość

Wydawnictwo: Artvitae
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

W 2001 roku kardiolog PIM van LOMMEL opublikował w renomowanym piśmie The Lancet wyniki swoich ośmioletnich badań nad doświadczeniem śmierci klinicznej (DŚK) u 344 pacjentów, którzy przeżyli w szpitalu zatrzymanie akcji serca. Okazało się, że 62 osoby przeżyły doświadczenie śmierci klinicznej. Artykuł stał się sensacją światową. Nie można odtąd ignorować zjawiska doświadczenia śmierci...

Nie można odtąd ignorować zjawiska doświadczenia śmierci klinicznej. Występuje ono częściej niż myślano i nie da się sprowadzić do fantazji, psychozy lub objawów niedotlenienia mózgu. Doświadczenie śmierci klinicznej znacząco zmienia dalsze życie ludzi. W książce Wieczna świadomość autor próbuje wyjaśnić krok po kroku, jak może dochodzić do tak niezwykłych przeżyć. Przytacza wiele historii i przykładów. Większość pacjentów osobiście opowiada autorowi o tych przeżyciach. Pim van Lommel uważa, że materialistyczny paradygmat nauki powszechnie obowiązujący wśród lekarzy, filozofów i psychologów, a dotyczący związków między świadomością i mózgiem, jest zbyt ograniczony, żeby wytłumaczyć to zjawisko. Istnieją poważne przesłanki, aby przyjąć, że nasza świadomość nie zawsze jest zależna od funkcjonowania mózgu, można jej doświadczyć poza ciałem.

Kardiolog dr Pim van Lommel ur. 1943 praktykował w latach 1977 2003 w holenderskich szpitalu Rijnstate Ziekenhuis w Arnhem. Obecnie jeździ po świecie wygłaszając na zaproszenie wykłady na temat doświadczeń śmierci klinicznej oraz związków między funkcjonowaniem mózgu a świadomością.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!