Przeciwdziałanie zagrożeniom powstałym w wyniku bezprawnego i celowego użycia bezzałogowych platform mobilnych

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
inne
LubimyCzytać

Współczesny świat jest pełen zagrożeń bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach życia społecznego. Cechuje je różnorodny charakter, zróżnicowana siła oddziaływania oraz realna bądź potencjalna możliwość ich wystąpienia. Problematyka ta wysuwa się na pierwszy plan spośród wielu spraw otaczającej nas rzeczywistości. Historia uczy nas, a wydarzenia, których jesteśmy świadkami, wskazują, że bezpieczeństwo nie zostało dane nam na zawsze. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Począwszy od wszechobecnych przemian społecznych, gospodarczych czy też politycznych, przez dynamiczny rozwój technologiczny, który niewątpliwie wpływa na zmianę charakteru zagrożeń. Poruszając tematykę rozlegle rozumianej ewolucji terroryzmu oraz metod stosowanych przez sprawców zamachów nie sposób pominąć również zagadnienia dotyczącego rozwoju narzędzi stosowanych przez zamachowców. Ewolucja technologiczna, jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, doprowadziła do rozwoju specjalistycznych środków walki, w tym zdalnie sterowanych robotów operujących w środowiskach: wodnym, powietrznym, lądowym. Stały się one dostępne nie tylko dla wojska czy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ale również dla miłośników tego typu urządzeń. Utrata przez państwo wyłączności na technologie militarne niewątpliwie jest efektem urynkowienia technologii, jednocześnie pociągając za sobą wzrost możliwości przeprowadzenia zamachów terrorystycznych z wykorzystaniem tego typu sprzętu.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!