W twej duszy jest niebo

Wydawnictwo: Esprit
świadectwa, katechezy
religia
rustlingpines

„Ksiądz Dolindo przyciąga uwagę, bo to święty na czas kryzysu.” ks. prof. Robert Skrzypczak Przeczytaj świadectwo duchowej córki ks. Dolindo Ruotolo i jego wyjątkowe katechezy Niezwykłe świadectwo Enziny Cervo, najbliższej duchowej córki ks. Dolindo, do niedawna było zamknięte w archiwach rodzinnych i w aktach postulatora procesu beatyfikacyjnego. Tymczasem historia ks. Dolindo wywołuje...

„Ksiądz Dolindo przyciąga uwagę, bo to święty na czas kryzysu.”
ks. prof. Robert Skrzypczak

Tymczasem historia ks. Dolindo wywołuje kolejne pytania. Jak widzieli go najbliżsi? Jak się modlił? Jakie cuda wypraszał za życia i po śmierci? W kościołach Neapolu wytrwale głosił do ośmiu kazań dziennie – co mówił podczas nich?
Odpowiedz na nie zawiera ta bezcenna relacja świadka życia i śmierci autora potężnej modlitwy Jezu, Ty się tym zajmij! oraz cykl jego niepublikowanych w Polsce katechez o potędze Bożej miłości.

Ks. prof. Robert Skrzypczak – wykłada teologię dogmatyczną na Papieskim Wydziale Teologicznym i w seminarium duchownym w Warszawie. Stale współpracuje z redakcją „Gościa Niedzielnego”.

źródło opisu: https://www.esprit.com.pl/566/W-twej-duszy-jest-niebo.html

źródło okładki: https://www.esprit.com.pl/images/okladka/500/1/0/0/0/566.jpg

Perzka | 2018-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2018

Pełna zachwytu książką „ Jezu Ty się tym zajmij” od razu sięgnęłam do biblioteczki, po kolejną pozycję dotyczącą ojca Dolindo „W twej duszy jest niebo”.

Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza jest wstępem, napisanym przez autora pozycji księdza profesora Roberta Skrzypczaka, który od kilku lat bardzo interesuje się postacią ojca Dolindo. Zgłębia na jego temat wiadomości, tłumaczy fragmenty katechez, konferencji księdza Ruotolo, tych, które dostępne są do wglądu publicznego, oczywiście wszystkie w języku włoskim.
Druga część jest świadectwem Enziny Caervo, duchowej córki i opiekunki księdza podczas ostatnich lat jego choroby. Są to zapiski z „pierwszej ręki”, które dopiero niedawno dopuszczono do publikacji.
Zapiski są nieco chaotyczne, ale za to pełne emocji i uwielbienia Boga w cudach, uzdrowieniach, które dokonywał Bóg poprzez ręce pokornego sługi Swojego ojca Dolindo.
Trzecia część to katechezy i konferencje samego ks. Routolo, które przyciągały za jego życia...

Gala | 2019-01-12
Przeczytana: 31 grudnia 2018

„Ksiądz Dolindo przyciąga uwagę, bo to święty na czas kryzysu”.
ks. prof. Robert Skrzypczak

Ksiądz profesor Robert Skrzypczak pisze, że jego radość jest ogromna, gdyż polski czytelnik może otrzymać pierwszą „próbkę „ dzieł pisanych przez ks. Dolindo Ruotolo „ świętego kapłana „ z Neapolu jak go w swoim czasie nazwał Ojciec Pio. Niezwykła postać. Ksiądz, którego odkrywamy i poznajemy. Był wielkim spowiednikiem, człowiekiem obdarzonym darem czytania w ludzkich sercach, darem prorokowania. Jemu zawdzięczamy między innymi, że w 1965 roku wyprorokował pojawienie się wielkiego polskiego papieża, który zdoła uchronić Europę i świat przed ogromnym niebezpieczeństwem ateizującego komunizmu.
Ksiądz Dolindo dzięki słynnej modlitwie „ Jezu tym się zajmij „ staje się kimś ważnym dla duchowości wielu ludzi w Polsce. Wszyscy, którzy podobnie jak ja miało styczność z literaturą na temat tego niezwykłego kapłana szukają możliwości zapoznania się z jego pismami. Publikację zredagowaną przez ks....

Aurelia | 2018-09-01
Przeczytana: 01 września 2018

Książka dzieli się na wstęp, który jest napisany przez księdza Skrzypczaka. Nigdy nie lubiłam wstępów do książek nie ważne czy były pisane przez autorów czy też przez innych. Jednak ten wstęp czytało mi się dobrze i szybko. Następna część książki to świadectwo Enziny Cervo - duchowej córki księdza Dolindo, która to w ostatnich latach gdy się pochorował pomagała mu. Ta część była dla mnie najbardziej ciekawa, fascynująca. Szybko się ten tekst czytało mimo tego, że czasem można było mieć wrażenie, że jest bez składu i ładu. Na sam koniec jest tekst nikogo innego jak księdza Dolindo. Jak dla mnie bardzo filozoficzny i ciężki ale to nie oznacza, że nie da się tego przeczytać i nic nie zrozumieć. Pomimo tego, że tą część najciężej mi się czytało wiele wyniosłam z tego tekstu. Serdecznie polecam do przeczytania. Na prawdę warto.

Becik | 2018-03-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

Momentami bardzo trudna.

Marchewka | 2019-03-11
Przeczytana: 11 marca 2019

Ks Dolindo jest po prostu cudowny. Piękna książka. Polecam.

| 2019-01-17
Przeczytana: sierpień 2018