Intrigo

Tłumaczenie: Małgorzata Kłosa
Wydawnictwo: Czarna Owca
Intrigo
Ag2S

Kobieta planująca odwet na niewiernym mężu; zdradzony mąż, któremu - jak sądził - udało się zemścić na chcącej go opuścić żonie; dziewczyna, która przed trzydziestu laty zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszystkie powieści, choć niesplecione ze sobą w oczywisty sposób, w mroczny sposób łączą przeszłość z teraźniejszością, odkrywając przy tym psychologiczne tło zbrodni. Nesser w typowym dla siebie stylu, krok po kroku prowadzi czytelnika do tajemnicy kryjącej się w każdej z tych historii.

Trylogię wzbogaci opowiadanie napisane przez Nessera, o nieznanym jeszcze tytule.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/intrigo,p318361750

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/intrigo,p318361750

Bzibzioh | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Pięć opowiadań, z których „Tom” jest najbardziej błyskotliwe! Nesser umie niebywale zaskoczyć czytelnika swoimi pomysłami i zbudować intrygujące kulisy zbrodni. No i co najważniejsze – nie uraczycie tam wszechobecnych we współczesnych kryminałach i thrillerach ludzkich trzewi, bo Nesser grzebie w umyśle, a nie we flakach.

KAŚKA | 2018-05-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2018

Pierwsza przygoda z autorem i bardzo owocna.
Nie lubię czytać opowiadań, ale ta książka to bita śmietana na pucharze lodów.Mroczna, pełna tajemnic i intrg. Jedne mniej oczywiste drugie bardziej, ale czyta się świetnie.
Jedynie pozostaje żal i niedosyt, że to już koniec.
Świetana polecam gorąco.

K-czyta | 2018-05-02
Przeczytana: maj 2018

„Intrigo” to bardzo dobry zbiór opowiadań. Taka forma może budzić niedosyt, a tutaj raczej tego nie odczuwałam, chociaż nie ukrywam, że szkoda mi było momentami tego napięcia, które autor tak umiejętnie buduje, a które w niektórych przypadkach się rozmywało. W każdej z historii czai się śmierć, a ludzie nie zawsze okazują się tacy, jak nam się mogło na początku wydawać. Tajemnice sprzed lat wychodzą na światło dzienne, zemsta wisi nad głowami, a niepewność bohaterów udziela się też czytelnikowi.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/05/hakan-nesser-intrigo.html

Besia | 2018-07-09
Na półkach: 2018, Przeczytane, Kryminały

Właściwie w książce znajdziemy mini powieści, a nie opowiadania. Wysmakowane literacko i z zakończeniem trudnym do przewidzenia. Podobały mi się bardzo. Połączenie wątku sensacyjnego z filozoficznym rozważaniem nad naturą czasu. Perełki.

david-corley | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Nie ukrywam, że Nesser to jeden z moich ulubionych pisarzy szwedzkich, którego bardzo cenię za serie o Van Veeterenie i Barbarottim. Ostatnie książki tego autora - Żywi i umarli w Winsford oraz Oczy Eugena Kallmanna - były co najwyżej średnie. Ten zbiór też niestety do takich należy, poszczególne historie tak nie wciągają jak wcześniejsze książki. Pozostaje trzymać kciuki za ekranizację, która jeśli wierzyć zapowiedziom, już w tym roku:)

beasia | 2018-03-18
Przeczytana: marzec 2018

Nie przepadam za opowiadaniami. Wolę dłuższe formy literackie. Muszę jednak przyznać, że te mi się podobały. Nesser trzyma poziom.

kate | 2018-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2018