Sekrety urody japońskich kobiet

Okładka książki Sekrety urody japońskich kobiet Chizu Saeki
Okładka książki Sekrety urody japońskich kobiet
Chizu Saeki Wydawnictwo: Vital poradniki
poradniki
Vital
2017-01-01
2017-01-01
uroda wygląd zdrowie poradnik

Mimo niezbyt przychylnych komentarzy na temat książki ja nie żałuje że po nią sięgnęłam. Umiliła mi postoje na PKP. Niby nic czego większość z nas nie wiedziałaby, a jednak czasami warto sobie odświeżyć. 5 gwiazdek daje dzięki rozdziałowi o masarzach - bardzo na plus. Niestety nie używam aż tylu kosmetyków, ba nawet się nie maluje :) więc bawił mnie rzekomy minimalizm autorki, jednak czasami faktycznie warto dać odpocząć skórze.

Droga broszurka napisana przez starszą panią z wielkim ego. Spodziewałam się dowiedzieć czegoś nowego, bo jednak japońska pielęgnacja różni się od koreańskiej i w dalszym ciągu nie jest aż tak dobrze opisana. Jedyna nowość to masaże wodne twarzy z użyciem tryskawki.
W polskim wydaniu product placement pewnego sklepu internetowego sprawił, że mój żenadometr zaczął intensywnie pikać. I znalazłam wiele literówek.

Fascynujące. Z jednej strony książka ciekawa. Można zobaczyć zupełnie inne spojrzenie na pielęgnację cery, czy to japońskiej czy nie. A z drugiej - mam wrażenie, jakby babcia stała mi nad głową z wałkiem w ręku i uparcie twierdziła, że patrzy mi na paluszki, czy aby na pewno zrozumiałam co do mnie prawi.
Niektóre porady zaskakujące, nawet mają swój cel - są też łatwe w wykonaniu, ale jeśli ktoś liczy na poradnik w stylu koreańskim to się przeliczy. Nie ma tu zbyt wiele o kosmetykach, za to mnóstwo o masażach, pukaniu, stukaniu i innych cudach na kiju.
Mimo wszystko polecam, chociażby po to by spojrzeć na inną możliwość w pielęgnowaniu swojej skóry.

Niektóre porady zaskakujące, nawet mają swój cel - są też łatwe w...

Ojeju, jeju, jakaż to słabizna. Zakupiłam książkę online, mimo iż z okładki w internecie spoglądała na mnie piękna młoda kobieta, z okładki rzeczywistej książki spogląda na mnie niemłoda i z pewnością niepiękna kobieta. Nie jest to najlepsza rekomendacja książki. Na okładce znajduje się autorka. I nie, nie chciałabym tak wyglądać w jej wieku, od razy rozwiewam wątpliwości.
Samo wydanie także pozostawia wiele do życzenia, czarno-białe, lekko różowe, niefajnie się to czyta, to bardziej broszura, a nie książka.

Treść nie jest najgorsza, styl jest akceptowalny. Dużo w książce masaży i naturalnych sposobów pielęgnacji, ja akurat nie wykonuję masaży twarzy, ale zwyczajnie pomijałam te strony, na których były prezentowane.

Nie dowiedziałam się z książki w zasadzie niczego nowego, ale należę do tych, którzy lubią czytać książki urodowe, bez bicia przyznaję, że sięgam po każdą dostępną. W porównaniu z innymi na rynku, treść tej nie jest tragiczna, ale dla kogoś obeznanego z tematyką będzie po prostu nudna.

Nie podoba mi się sztuczne przechwalanie autorki i budowanie jakichś legend, pracowała dla Diora i Guerlain, o czym wspomina co chwilę. Druga kwestia, której zdzierżyć nie mogę to jakieś dziwne rozprawianie o tym, że ludzie używają zbyt wielu kosmetyków, że należy je wyeliminować. Myślałam, że zaliczam się do tej grupy, a tu proszę, autorka przedstawia, czego tak naprawdę potrzebujemy i co? I to jest dokładnie to, czego używam. Mam koleżanki, które nawet połowy z tego nie używają, więc chyba coś autorce nie wyszło. Pisze, że należy używać powiedzmy 5 kosmetyków rano i wieczorem - czyż nie jest to ilość jakiej używa przeciętna kobieta?

Dużo hałasu o nic.

• Poradniki
  • Uroda
  • Kocham Japonię
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Sekrety urody japońskich kobiet