Krok do szczęścia

Cykl: Alibi na szczęście (tom 2)
Wydawnictwo: Znak
literatura polska
Ag2S

Jeszcze tylko jeden krok do szczęścia! Zaparz sobie dobrą herbatę i sięgnij po tę książkę. Zaczytaj się i zapomnij o wszystkim. Hania cieszy się ze ślubu swojej przyjaciółki Dominiki, jednak nie potrafi uciec od smutnych wspomnień związanych z dniem, który miał być najszczęśliwszy w jej życiu. Musi zmierzyć się z przeszłością i uwierzyć w to, że czas już zrobić kolejny krok. Czas dostrzec,...

Jeszcze tylko jeden krok do szczęścia!

Hania cieszy się ze ślubu swojej przyjaciółki Dominiki, jednak nie potrafi uciec od smutnych wspomnień związanych z dniem, który miał być najszczęśliwszy w jej życiu. Musi zmierzyć się z przeszłością i uwierzyć w to, że czas już zrobić kolejny krok. Czas dostrzec, jak bardzo walczą o nią najbliżsi i ile gotowi są dla niej poświęcić. Pani Irenka jak nikt inny potrafi podnieść ją na duchu. Dominika wie, że prawdziwa przyjaźń wymaga czasami bolesnej szczerości. Mikołaj, dotąd czuły i cierpliwy, ma już dość czekania na Hanię, która wciąż ucieka przed jego miłością. Kiedy na światło dzienne wychodzi skrzętnie skrywana rodzinna tajemnica, w życiu Hani pojawia się osoba, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia...
Krok do szczęścia to mądra i pełna ciepła opowieść o tym, że życie nigdy nie przestaje nas zaskakiwać i że nic nie dzieje się bez przyczyny. Szczęście czeka na każdego, kto odważy się zrobić pierwszy krok.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/

książek: 2018
Ulka | 2015-03-02
Przeczytana: 02 marca 2015

Dalsze losy Hani , Mikołaja i ich przyjaciół. Ta część również fascynująca jak poprzednia. Hania dzielnie walczy z przeszłością, Dominika rozpoczyna nowy etap w swoim życiu, a Mikołaj i Przemek jak zwykle walczą z projektami w swojej pracy. Powieść tak jak pierwsza jej odsłona napisana wspaniałym językiem, wydarzenia wbudzające zaintresowanie czytelnika są ciekawe, wzruszające i zachęcają do przeczytania następnego rozdziału historii.

kajsa | 2012-12-28
Przeczytana: 23 grudnia 2012

A tak się zarzekałam...,że to nie dla mnie,że nie sięgnę już po prozę Anny Ficner - Ogonowskiej...nie byłabym jednak kobietą z całą zmiennością upodobań.
A wszystko za sprawą okładki,przykuła moją uwagę,było w niej to coś.Może to zbliżające się święta sprawiły,że zapragnęłam ciepła emanującego z obwoluty...
Druga część losów Hanki,Mikołaja,Dominiki, Przemka i innych to historia pełna wzruszeń,napięć i nieoczekiwanych sytuacji, które budują dramatyzm fabuły i powodują,że bardzo trudno oderwać się od książki.
Tym razem Hanka to istota z krwi i kości,bardziej ludzka.Nie jest tak odrealniona jak w "Alibi na szczęście". Bohaterka uczy się pogodzić przeszłość z teraźniejszością,by móc tworzyć własną przyszłość.
Bardzo liczę na to,że w kolejnej części wszystkie skomplikowane wątki ułożą się tak,by bohaterowie poznali prawdziwy smak szczęścia.
Przyznam,że z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg powieści.

korcia | 2014-02-04
Przeczytana: 02 lutego 2014

Niedawno mieliście okazję przeczytać recenzję pierwszej części tej serii – "Alibi na szczęście". Zgodnie z zapowiedzią, szybko zabrałam się za lekturę kolejnego tomu i dzisiaj chciałabym napisać kilka słów o książce "Krok do szczęścia". Jest to kontynuacja przygód Hanki, Mikołaja, Dominiki i Przemka. Nie zabrakło w niej oczywiście pani Irenki i jej życiowej mądrości oraz kilku nowych postaci.

Powieść zaczyna się dokładnie w tym miejscu, gdzie zakończyła się pierwsza część. Zaglądamy więc do domu pani Irenki, w którym po raz pierwszy pojawia się Mikołaj. Problemy wydają się tymczasowo zażegnane. Pani Irenka wita Hankę i Mikołaja z otwartymi ramionami, częstuje różnymi smakołykami, a przy okazji stara się wybadać sytuację. Mikołaj jest zdeterminowany, aby uczynić życie Hanki i swoje szczęśliwym, by pomóc dziewczynie poradzić sobie ze wszystkimi problemami. Oboje się kochają, jednak czy to wystarczy?
Po powrocie znad morza, w domu Hanki czeka na nią Dominika. Oczywiście żąda...

boziaczek | 2012-10-10

Druga część książki "Alibi na szczęście" podobała mi się tak samo jak pierwsza. Dalsze losy Hanki, jej siostry Dominiki i przyjaciół wciągają czytelnika, książka czyta się właściwie sama:) A podobno to jeszcze nie koniec... Akcja jest zdecydowanie bardziej dynamiczna niż w pierwszej części, Hanka postanawia w końcu zmierzyć się z własną przeszłością, pomimo tego, iż nie jest to łatwe zadanie. Ale jak w życiu, pewne rzeczy po prostu wymagają czasu... Szczerze polecam:)

Pela | 2013-09-22
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 21 września 2013

O ile "Alibi na szczęście", mimo chwil irytacji, przeczytałam z przyjemnością, o tyle "Krok do szczęścia" mnie irytował w zasadzie od początku do końca. Jak dla mnie zawiało straszną nudą i przewidywalnością. Główna bohaterka, z jednej strony wydaje się być wrażliwą humanistką, ale jak dla mnie, jej egoizm i skupienie na swoich sprawach przekracza wszelkie granice. Nawet Dominika, która w pierwszej części wnosiła tyle życia, w drugiej stała się już nudna. Książki pani Ficner-Ogonowskiej kupiłam w pakiecie i lubię kończyć to co zaczynam więc została mi jeszcze do przeczytania "Zgoda na szczęście". Po zapowiadane "Szczęście w cichą noc" raczej nie sięgnę, no chyba, że "Zgoda na szczęście mnie przekona".

wiejskifilozof | 2015-07-30

Piękna książka, czytałem i byłem zachwycony.Miłość,smutek razem zmieszana.Piękno Mazur.Zapachy z kuchni dolatując.
Ciąża i oczekiwanie na upragnione dziecko.Ktoś powie, toż to bajka,ułuda.Tak nie wygląda prawdziwe życie.
Czy na pewno ? Każdy może mieć taką ciocię Anię.
A cóż stoi na przeszkodzie, by wsiąść do łódki z ukochaną osobą i przemierzyć piękne Mazurskie jezioro.
Książka oczarowuję.

TA KSIĄŻKA JEST OBRZYDLIWA!!! I ma patronat medialny Imperium Kobiet, toż to jakaś KPINA. Gdzie tu CIEPŁO, gdzie tu MĄDROŚĆ?

Tak bardzo żałuję, że poddałam się jednak wewnętrznemu masochizmowi i przeczytałam, aby spróbować pojąć fenomen autorki... :-( Reklama zrobi wszystko. W tym przypadku wiele złego.
1/10 to zbyt wysoka ocena.

Skupię się głównie na przedstawieniu relacji damsko-męskich w tekście (prozą wolę tego nie nazywać - styl autorki jest bardzo "szkolny", toporny, idealny do wypracowań na język polski, często wręcz infantylny, pełen zbędnych słów, powtórzeń - często całych zdań).

Główna bohaterka pozostaje typową mameją; niebezpiecznie przypomina bezwolne postacie z takich dzieł jak Zmierzch czy 50 twarzy Greya. Wszystko ją przerasta, najczęściej śpi albo poddaje się działaniom innych, nawet jedzenie muszą w nią wciskać (niemalże co chwila) - choć wszystkim gotuje, bez przerwy chwalona. Żywi się zapewne głównie smutkiem i płaczem, w którym tonie, rozmyślając bez końca....

Madi | 2014-09-06
Przeczytana: 06 września 2014

Drugą część pochłonęłam o wiele szybciej niż pierwszą, a to nie tylko dlatego ,że była krótsza ,ale odniosłam wrażenie ,że było w niej mniej opisów.
Nie próbuję nawet porównywać ,która część jest lepsza, bo są to dalsze losy 4 przyjaciół,które czyta się tak samo-lekko i przyjemnie.
Cieszę się ,że autorka powieliła swój schemat z I części i również w tej pobudziła naszą ciekawość odkrywając w małych kawałkach kolejną rodzinną tajemnicę.
W tej części Dominika trochę się uspokoiła ,bardziej jest zajęta swoją ciążą niż dokuczaniem Hani,Pani Irenka jak zwykle ciepła i chętna do pomocy niesienia dobrych rad i czułych słówek,a Hania cały czas pogrążona jest w bólu i tęsknocie ,ale w końcu robi pierwszy "krok do szczęścia".
Choć na początku Hanka mnie trochę irytowała,niedopuszczając Mikołaja do siebie tak długo, i myślałam ,że moja przygoda z nimi skończy się właśnie na tej części,to jednak po przeczytaniu całej powieści nabrałam ochoty na poznanie dalszych losów naszych bohaterów...

Jednak skusiłam się na drugi tom, choć "Alibi..." mnie nie zachwyciło. Nie żałuje, bo "Krok do szczęścia" był lepszy. Cieszę się, że autorka zrezygnowała z tak wielu opisów i przeciągania akcji, bo powieść przez to za bardzo nie męczyła i czytało mi się o wiele lepiej, niż tom pierwszy. Fajnie, że autorka wprowadziła także nieodkrytą tajemnicę i pojawiła się osoba z przeszłości Dominiki, co na pewno zostanie rozwinięte w kolejnym tomie. Powieść lekka i ciepła.

JaneS | 2014-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

A TERAZ SIĘ SKUP, BO JAK NIE, TO W DZIÓB! :D

„Z tym końcem i początkiem Polski jest tak jak z życiem człowieka. Czasami los się tak ułoży, że wydaje się nam, że to już koniec, a ten koniec okazuje się później początkiem, tylko że całkiem czegoś innego” (str. 263)

Hania cieszy się ze ślubu swojej młodszej- starszej przyrodniej siostry Dominiki. Jest szczęśliwa, gdyż wie, że Dominika, która dużo przeszła w swoim życiu jest bezpieczna u boku Przemka. Wie, że może zaufać swojemu szwagrowi, że nie zrobi jej najlepszej przyjaciółce krzywdy, nie zrani. Z drugiej jednak strony jest zrozpaczona. Dlaczego? Znów będzie musiała stanąć twarzą w twarz ze swoim dawnym życiem. Musi powrócić do tragicznych chwil sprzed 2 lat. Do dnia, który miał być dla niej najszczęśliwszym dniem w życiu, a który sprawił, że w jednej sekundzie stała się wdową. Musi w końcu zrobić krok do przodu, krok do szczęścia. Nie stać...