Raul Nałęcz-Małachowski. Wspomnienia z dwóch kontynentów

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
historia
Elevander

Pierwsza rozmowa z Raulem dotyczyła miasta Łodzi i jej wielokulturowego charakteru. I tak, od słowa do słowa, Raul zaczął opowiadać mi historię swego dzieciństwa, młodości, pierwszych lekcji tańca… Nie mogłam przestać słuchać. Po pierwszym tygodniu zamieniłam kartkę i długopis na dyktafon, by nie uronić ani jednego słowa. Spotykaliśmy się codzien nie przez pół roku w kawiarni Madame Bovary w dzielnicy Providencia w Santiago de Chile. Książka ta jest owocem tych spotkań.

Aleksandra Pluta urodziła się w 1984 w Łodzi. Ukończyła studia magisterskie (Dziennikarstwo) na wydziale Literatury i Filozofii Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie oraz studia podyplomowe z Protokołu Dyplomatycznego na Pontificia Universidad Católica de Chile. Autorka książki Na fali historii. Wspomnienia Polaków w Chile (Ambasada RP w Santiago de Chile, 2009).

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=121036

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=121036

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!