Feluś i Gucio idą do przedszkola

Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola
Katarzyna KozłowskaMarianna Schoett Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Feluś i Gucio (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
Kategoria:
opowieści dla młodszych dzieci
Cykl:
Feluś i Gucio (tom 1)
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2018-02-14
Data 1. wyd. pol.:
2018-02-14
Liczba stron:
40
Czas czytania
40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310132932
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Ocena 8,4
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Ocena 7,5
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią auta Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Ocena 7,9
Opowiem ci, ma... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Mysz, która chciała być lwem Rachel Bright, Jim Field
Ocena 8,5
Mysz, która ch... Rachel Bright, Jim ...

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
96 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
6145
3446

Na półkach:

Zapisaliście swoją pociechę do przedszkola i teraz czekacie czy się dostało lub już wiecie, że od września Wasza pociecha zacznie nowy etap w swoim życiu? To najlepszy czas na lektury i opowieści o przedszkolu oraz odwiedziny przyszłego miejsca uczęszczania. Warto dowiedzieć się od dyrekcji czy można korzystać z boiska przedszkolnego w czasie nieobecności dzieci z grup przedszkolnych. My mieliśmy dużo szczęścia i nie było z tym problemu. Do tego warto sięgnąć po odpowiednie lektury pokazujące, że przedszkole to niezwykłe miejsce. Najlepiej nie mówić dziecku: „Będziesz od września chodzić do przedszkola” tylko powiedzieć: „Jak będziesz starsze to możesz iść do przedszkola” i wtedy snuć opowieści o zabawach. Przedszkole powinno być w nich ciepłym miejscem z miłymi paniami, nowymi zabawami i dziećmi. Ponad to zachęcam do traktowania przedszkola jako nagrodę: jeśli nauczysz się korzystać z nocniczka, ubierać samodzielnie itd. to poślę cię do przedszkola, w którym będzie dużo świetnych zabawek, dzieci chcących się z tobą bawić. W takim spojrzeniu dziecko zaczyna marzyć o przedszkolu, które z jednej strony zawsze będzie straszne (rozstanie z rodziną), a z drugiej fascynujące i sprawiające wrażenie dorosłości, samodzielności. Całość warto wspomagać odpowiednimi lekturami.
Dziś opowiem Wam o dwóch rewelacyjnych, oswajających dzieci z tym ważnym w ich życiu wydarzeniem. Obie wzajemnie się uzupełniają, a do tego pozwalają na rozwijanie wiedzy o świecie. „Feluś i Gucio idą do przedszkola” Katarzyny Kozłowskiej oraz „Rok w przedszkolu” Przemysława Liputa wprowadzą dzieci w nieznany świat. Pokażą, że przedszkole to miejsce interesującej zabawy, pełne możliwości oraz kompanów do realizowania pomysłów.
„Feluś i Gucio idą do przedszkola” to prosta, bogato ilustrowana (całe strony pięknych ilustracji z niewielką ilością tekstu, który ma uzupełnić to, co dziecko widzi) opowieść o chłopcu, który idzie do przedszkola. Feluś ma swój pierwszy plecaczek, do którego pakuje ulubione rzeczy. Ląduje tam i kochany miś Gucio pomagający w trudnych chwilach. Po spakowaniu i wyjściu z domu spotykamy bohatera w przedszkolnej szatni. Tam samodzielnie przebiera się, aby móc dołączyć do swojej grupy i bawić się z innymi dziećmi. Chłopiec żegna się z mamą lub tatą i rusza do Sali, w której jest jego pani ucząca nowych rzeczy, grupka dzieci bawiąca się w różnych kątach. Feluś może do każdej dołączyć i każdego dnia decydować z kim i w co chce się bawić.
Poza zabawą i nauka nie zabraknie posiłków pozwalających poznać nowe smaki oraz rozwijania samodzielności. Do tego miła pani przedszkolanka czyta i opowiada dzieciom, pomaga, pozwala tworzyć i chwalić się pracami przed rodzicami. W przedszkolu nie zabraknie też spacerów, czytania w czasie drzemki, muzykowania, a nawet wycieczek, wizyt Mikołaja, występów z okazji ważnych dni. Feluś bywa też smutny, ponieważ tęskni za mamą, ale zawsze ma do pomocy przedszkolankę, która wyjaśni mu wiele rzeczy, przypomni, że mama go kocha, przytuli i zachęci do zabawy.
„Feluś i Gucio idą do przedszkola” to solidna lektura z wartościowymi treściami pozwalającymi oswoić się z nową sytuacją, a do tego zrozumieć emocje, co ułatwia uporanie się z nimi. Całość bardzo estetyczna. Ilustracje Marianny Schoett przyciągają uwagę małego czytelnika i pomagają mu wejść w nieznany, przedszkolny świat.
Lekturą uzupełniającą treści z „Felusia i Gucia” Katarzyny Kozłowskiej jest „Rok w przedszkolu” wchodzący do serii „Rok w”. Bogato ilustrowana lektura pomaga poznać zwyczaje i święta, do tego przybliża zmiany pór roku i pomaga zapoznać się z nazwami miesięcy. Mali odkrywcy znajdą w niej wszystkie bardzo ważne wydarzenia w roku, będą mogli przygotować się do zachodzących zmian, opowiedzieć o swoich przeżyciach związanych z nimi, co pozwoli na budowanie pozytywnych emocji wokół przedszkolnych obowiązków.
Na pierwszej stronie poznamy grupę przedszkolaków. Są to bardzo różne dzieci: jedne mają inny kolor skóry, inne są niepełnosprawne, mają inne zainteresowania oraz marzenia. Znajdziemy tam również wychowawczynię i woźnego, który do pracy przychodzi z psem. Na początku roku szkolnego/przedszkolnego (który zaczyna się inaczej niż kalendarzowy) dzieci poznają uroki jesieni oraz są pasowane na przedszkolaków. Każdy odkrywa i rozwija tu swoje zainteresowania. Nie zabraknie też pierwszych zdjęć grupowych, tworzenia prac ze „skarbów jesieni”. Na kolejnej stronie znajdziemy zabawy halloweenowe. Nie jest to wcześniej poznana przez dzieci sala, ale raczej strych, gdzie panuje półmrok i dzięki temu można poeksperymentować ze światłem, wycinać i ozdabiać dynie, tworzyć straszne stroje, budować domki z koców, bezkarnie wzajemnie się straszyć.
Listopad z kolei wiąże się ze świętem narodowym. Przedszkolaki mogą poznać historię, zrobić flagi, odkryć uroki regionów Polski, poznać legendy, pobawić się w rycerzy oraz odkryją uroki jesieni: przeciekający dach z powodu dużej ilości opadów.
W grudniu natomiast poznają zimę, przygotują się do świąt: stworzą ozdoby choinkowe, portrety świętego Mikołaja, przystroją salę, nauczą się kolęd, przygotują prezenty i jasełka. W sali będzie pachniało zbliżającą się Gwiazdką, ale nie zabraknie też codzienności, czyli zwykłych zabaw pociągami, psocenia.
Styczeń z kolei to czas karnawału. Zaprzyjaźnione dzieci przemienią się w superbohaterów, księżniczki, rycerzy, damy, choinki, wróżki, ryby, biedronki, smoki, żaby, kosmonautów, a nawet wyścigówki. Przedszkolne przyjęcie to świetna zabawa, w czasie której nie brakuje śmiechów, śpiewów, tańców, wspólnych zabaw, jedzenie smakołyków. Każde dziecko jest tu inne, ma inny temperament. Nie zabraknie też przedszkolaka, który z perspektywy kryjówki pod stołem woli obserwować całe otoczenie.
Na kolejnej stronie (ku naszemu zaskoczeniu) znajdziemy mapę miasta. Wszystko przez to, że napadało wiele śniegu i Marcel z Bazylim muszą przedostać się przez zasypane i rozkopane ulice do przedszkola. Wijące się ulice, przeszkody w postaci korków utrudniają szybkie dotarcie. Zadaniem dzieci jest znalezienie najkrótszej drogi.
Po przedostaniu się do przedszkola przewracamy stronę, a tam… kolejna zabawa. Tym razem jest to bardzo ważne święto dla dzieci: Dzień Babci i Dziadka. Maluchy przygotowują swoim bliskim przedstawienie, mogą pochwalić się przed kolegami i koleżankami dziadkami, zaprosić do wspólnej zabawy, zajadać się smakołykami, pochwalić się swoimi umiejętnościami.
Luty z kolei to czas zabaw na śniegu. Dzieci lepią bałwany, ślizgają się po lodzie, rzucają śnieżkami, podkarmiają ptaki, zjeżdżają z górki, rysują na śniegu, gubią rękawiczki. W marcu dzieci wyprawiają się na spacer, aby pożegnać Marzannę. Zakładają kamizelki odblaskowe, aby być lepiej widocznym na drodze, samodzielnie ubierają się w szatni, tworzą wiosenne ozdoby, zrywają pierwsze kwiaty.
Kwiecień to czas ukradkowego lania się wodą, ozdabiania jej, tworzenia ozdób wielkanocnych. Nie zabraknie też spontanicznej zabawy na dywanie, czytania książek. Wiosna to czas, kiedy dzieci są wyjątkowo ożywione i nawet kot już nie śpi spokojnie tylko zerka jednym okiem na grupę.
W maju przychodzi czas na… pikniki! Przedszkolaki przygotowują się do pikniku. Tworzą własne potrawy, ozdabiają talerze, wąchają bez, bawią się w pociąg, oglądają filmy. W czerwcu natomiast już powoli czuć lato i wakacje. Dzieci są już bardzo samodzielne i wiele zabaw wymyślają same, uczestniczą też z zajęciach muzycznych oraz obchodzą własne święto: Dzień Dziecka. W lipcu wszystkie dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. To czas budowania zamków z piasku, podglądania zwierząt, puszczania baniek, wspinania się po przeszkodach, pikników, dbania o przedszkolny ogródek, grania w piłkę.
Myślę, że przed posłaniem dziecka do przedszkola warto kupić obie książki i pokazywać dziecku cóż niezwykłego będzie mogło robić w nowym miejscu z nowymi znajomymi. Takie wyjaśnianie zaowocuje szybszą adaptacją i mniejszymi problemami emocjonalnymi związanymi z rozstawaniem się na kilka godzin z rodziną.

Zapisaliście swoją pociechę do przedszkola i teraz czekacie czy się dostało lub już wiecie, że od września Wasza pociecha zacznie nowy etap w swoim życiu? To najlepszy czas na lektury i opowieści o przedszkolu oraz odwiedziny przyszłego miejsca uczęszczania. Warto dowiedzieć się od dyrekcji czy można korzystać z boiska przedszkolnego w czasie nieobecności dzieci z grup...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    120
  • Chcę przeczytać
    38
  • Posiadam
    18
  • Dla dzieci
    6
  • Dziecięce
    5
  • 2018
    5
  • Dzieci
    4
  • Biblioteka
    3
  • Literatura polska
    2
  • 2021
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Feluś i Gucio idą do przedszkola


Podobne książki

Przeczytaj także