Feluś i Gucio idą do przedszkola

Katarzyna Kozłowska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia opowieści dla młodszych dzieci
Nasza Księgarnia
opowieści dla młodszych dzieci
2018-02-14

Książka w której mama ubrała dziecko, spakowała dziecko, przyprowadziła do przedszkola, pożegnała, odebrała z przedszkola, rozpytała się i zainteresowała się tym co się działo w przedszkolu, ułożyła do snu. Tata zjadł sobie śniadanie, spakował swoje rzeczy i zniknął na samym początku i już się więcej nie pojawił. Jeśli chodzi o krzewienie wartości rodzinnych to jakaś farsa...

Pozycja zapewniła łagodne wejście w świat bez rodziców.
Autorka zilustrowała cały dzień przedszkolaka, sytuacjie, które towarzyszą dziecku oraz wyczerpała temat najpopularniejszych wydarzeń w roku.
Córka maltretuje książkę od 4 miesięcy . Po rozpoczęciu edukacji, lektura stała się pretekstem do rozmowy o tym co działo się za murami placówki oświatowej.

ABC życia przedszkolnego w prosty i ładnie ilustrowany sposób.

Doskonała dla malucha ! Mnóstwo fajnych ilustracji i świetny przekaz , polecam każdemu rodzicowi !

"Feluś i Gucio idą do przedszkola" to pięknie zilustrowana książka przeznaczona dla tych, którzy lada dzień tak jak bohaterowie wybierają się do przedszkola. Książka pokazuje nam jak to przedszkole wygląda i odpowiada na pytania, które może zadawać nam dziecko. Pokazuje też i pozwala obeznać z emocjami jakie mogą towarzyszyć dziecku w tej niesamowitej, nowej przygodzie....

Ciekawa pozycja dla przyszłego przedszkolaka, polecam!

Przedszkole wielu maluchom na początku może kojarzyć się z czymś złym. W końcu na długie godziny muszą pożegnać się z rodzicami i przenieść się do nowego otoczenia. Zmiany te nie muszą być jednak aż tak straszne. Książka z założenia ma pomóc dziecku w adaptacji i oswoić się z lękiem przed nieznanym. Feluś i miś Gucio z pewnością im w tym pomogą.

Genialna książka, która przygotuje Twoje dziecko do pierwszej wizyty w przedszkolu, pozycja obowiązkowa dla każdego nowego przedszkolaka.

Bohaterem książki jest trzyletni Feluś, który za chwilę rozpocznie uczęszczanie do przedszkola. Razem ze swoją najukochańszą przytulanką, misiem Guciem, przygotowują się do tego wielkiego wydarzenia. Chłopiec zadaje mnóstwo pytań dotyczących tego nowego miejsca. Śledząc jego historię, mój synek poznał jak wyglądają przedszkolne sale i jak przebiega dzień przedszkolaka....

Idealna książka z pomocą której rodzic może przygotować swoje dziecko na pójście do przedszkola. Opowiada o emocjach, odpowiada na pytania przyszłego przedszkolaka i pomaga rozwiać jego wątpliwości. Tytułowy Feluś wraz ze swoim misiem Guciem właśnie stają w podobnej sytuacji, ale z pomocą rodziców na pewno sobie poradzą :)
plus za świetne ilustracje!

• 2018
  • Dla dzieci