Sora i Hara

Wydawnictwo: Waneko
空と原 (Sora to Hara)
komiksy
Tevahr

Haracz jest samotnym 37-letnim nauczycielem, mającym problem z pogodzeniem się z tym, że jego nieodwzajemniona miłość kończy szkołę. Chcąc odciąć się od tego uczucia ponownie zaczyna odwiedzać kluby, gdzie wplątuje się w relację z bardzo kłopotliwym chłopakiem...

Historia poboczna „Kolegów z klasy” oraz „Absolwentów”.

źródło opisu: Waneko, 2018

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wampanella | 2018-09-30
Przeczytana: 24 września 2018

Straciłam już nadzieję, że zobaczę polskie wydanie. Co się dziwić skoro wydawnictwo uparcie pisało, że tego nie wyda? A jednak. Właściwie to się dziwiłam ich decyzji, bo pisali wcześniej, że dobrze się sprzedawała główna seria.
Fajnie, że jest spin-off poświęcony Haraczowi. W głównej chciałam, trochę więcej o nim poczytać. Spodziewałam się czegoś lepszego. Znaczy się czegoś mi w tej historii pobocznej brakowało. Nie był tego czegoś. Chyba nie czułam tego co w Absolwentach. Teraz jak pomyślę to Sora i Hara jest bardziej podobne do Kolegów.
Cóż zakupu nie żałuję i czekam na wydanie innych prac od autorki. Uwielbiam jej styl rysowania! ヾ(^▽^)ノ

Rozchełstana Owca | 2018-09-08
Przeczytana: 01 września 2018

Tak bardzo nie mogłam się doczekać na tę mangę! I nie spodziewałam się takiego obrotu spraw! Oczywiście, że manga mi się podobała jakby mogło być inaczej, w końcu kocham takowe klimaty! Mamy historię yaoi, albo jak kto woli Shonen, bo faktycznie żadnej erotyki tu nie ma prócz raptem dwóch może trzech buziaków, które nie są wulgarne. A zatem mamy 37 – letniego nauczyciela Hare i 15 – letniego ucznia Sore, którzy poznają się w klubie typowo dla panów o innej orientacji. Jakie wielkie zdziwienie było dla Manabu i dla mnie jak wyszło na jaw kim jest Aoto. Szczękę dobrą chwilę zbierałam po podłodze! A mimo to spodziewałam się więcej opanowania i powagi po Harze. Oczywiście bronił się przed młodzieńcem, ale nie zmieniło to faktu, że uległ marzeniu o tym, by w końcu się związać z chłopakiem i w końcu być szczęśliwym. Aoto znowuż był dla mnie początkowo zagadką – z jednej strony łaził za ukochanym jak pies, a mimo to pomagał mu nawiązać kontakt z jego sympatią sprzed lat. No i bądź tu...

Rege | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Trochę słaba końcówka ale klimat "Kolegów" i "Absolwentów" zachowany.

Suza | 2018-08-08
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane, Manga

Sajou skończył szkołę, a Haraczowi pozostaje jakoś uporać się z ostatecznym zawodem miłosnym. Może najlepszym sposobem będzie znalezienie kogoś na jego miejsce? Z tą myślą wybiera się do baru i nawet kogoś poznaje, jednak wspomnienie Sajou wciąż pozostaje zbyt żywe, więc szybko się wycofuje. Jak wielkie musi być jego zdziwienie, kiedy okazuje się, że poznany poprzedniego wieczoru chłopak właśnie zaczyna naukę w jego szkole! Po tym odkryciu jasno wyznacza granicę ich znajomości. Nauczyciel i uczeń, nic więcej. Otwartość i przyjazne usposobienie Sorano sprawiają jednak, że nie sposób trzymać się od niego z daleka, zwłaszcza gdy z godną podziwu upartością wtrąca się w nie swoje sprawy, w tym w kwestię nieszczęśliwej miłości swojego nauczyciela. Poza tym pasuje mieć go na oku, żeby przypadkiem nie wpadł w jakieś kłopoty czy złe towarzystwo. Co im przyjdzie z tej znajomości?

"Sora i Hara" stanowi...