Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: W.A.B.
7 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
All That Man Is
Ag2S

Wspaniały tom opowiadań, nominowany do Nagrody Bookera, będący zbiorowym portretem współczesnych mężczyzn. Dziewięciu różnych mężczyzn. Każdy z nich w podróży, każdy na innym etapie życiowej wędrówki. Każdy w obliczu tych samych, istotnych pytań: czym jest życie? Jak czerpać z niego to, co najlepsze, a w końcu: jak być mężczyzną we współczesnym świecie? Wpisując się we współczesny nurt...

Dziewięciu różnych mężczyzn. Każdy z nich w podróży, każdy na innym etapie życiowej wędrówki. Każdy w obliczu tych samych, istotnych pytań: czym jest życie? Jak czerpać z niego to, co najlepsze, a w końcu: jak być mężczyzną we współczesnym świecie? Wpisując się we współczesny nurt opowiadań, reprezentowany przez takich autorów jak Wells Tower czy Colin Barrett, Czym jest człowiek stanowi znakomitą propozycję nie tylko dla literackich koneserów.

Nagrody:

David Szalay ma na koncie trzy wcześniejsze powieści, za które został nagrodzony Betty Trask Award i Geoffrey Faber Memorial Prize. Autor znalazł się także na prestiżowej liście Granta’s Best of Young British Novelists / Man Booker Prize Nominee (2016), Gordon Burn Prize (2016)

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Franek | 2018-02-23

Podobała mi się fabuła. Dobre zajęcie na wiele zimowych wieczorów

buhaha | 2018-02-13
buhaha | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016
Barbasia | 2018-02-23
Piotrek | 2018-02-23
Booker w Polsce rośnie w siłę

Dla krytyków i czytelników na całym świecie Nagroda Bookera to znak jakości, którego nie można zlekceważyć. Również w Polsce – prestiżowo i sprzedażowo – zaczyna doganiać literacką Nagrodę Nobla – przekonuje Ryszard Kozik, wieloletni redaktor, dziennikarz i krytyk literacki.