Siostry krwi

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Sisters by Rite
Irlandia, miłość, przyjaźń
Pistacia

Powieść ukazuje współczesną rzeczywistość irlandzką lat 1944-1970, ścieranie się odmiennych grup społecznych, odmiennych charakterów, temperamentów, uprzedzeń i zamiłowań, tradycji, religii - w codziennym życiu, oglądanym przez historię dzieciństwa i młodości trzech dziewcząt. Łączy je sąsiedztwo, przyjaźń uroczyście przypieczętowana zmieszaniem utoczonej krwi, wspólnie przeżywana...

Łączy je sąsiedztwo, przyjaźń uroczyście przypieczętowana zmieszaniem utoczonej krwi, wspólnie przeżywana codzienność i odświętność. Dzieli religia, a więc i różnice w pozycji społecznej, animozje zakorzenione od pokoleń, wywołujące starcia w rodzinach aż do przemocy. W tych trudnych warunkach rodzi się wielka pierwsza miłość Kory do Gerarda, którą odmienność wiary przekształca w dramat.

[opis wydawcy]

havrankowa | 2016-07-20