angielski
colld

There’s deadly trouble in the corn county of Nebraska . . . and Jack Reacher walks right into it. First he falls foul of the Duncans, a local clan that has terrified an entire county into submission. But it’s the unsolved, decades-old case of a missing child that Reacher can’t let go. The Duncans want Reacher gone—and it’s not just past secrets they’re trying to hide. For as dangerous as the...

The Duncans want Reacher gone—and it’s not just past secrets they’re trying to hide. For as dangerous as the Duncans are, they’re just the bottom of a criminal food chain stretching halfway around the world. For Reacher, it would have made much more sense to put some distance between himself and the hard-core trouble that’s bearing down on him. For Reacher, that was also impossible.

źródło opisu: goodreads.com

źródło okładki: goodreads.com

Opinie czytelników (2078)
Paco | 2015-06-26
Na półkach: Przeczytane, LEE CHILD
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Diabelsko trafny tytuł.
Znamienity. Modelowy. Trafiony zatopiony.
Mam ochotę czytać takie książki. Mam na nie chrapkę. Mam do nich słabość.
To jedna z lepszych odsłon Reacher’a, jaką przeczytałem.
Patrząc od strony moralnej, ma pełne prawo do swych poczynań.
Każdy z nas go usprawiedliwi. Dlaczego ? Ponieważ tym razem ma do czynienia z wyjątkowymi kanaliami. Zmieszanie ich z błotem, przyniosłoby ujmę błotu. Tak zepsute postaci nawet w tym nurcie są rzadkością. Mówimy tu o postaciach odrażających, sparszywiałych, plugawych...,,zasługujących ,,na anioła śmierci w postaci Reacher’a. Rozsądzając arbitralnie, nie ma mowy o litości. By osiągnąć cel Child,, każe,, swemu ulubieńcowi przebywać jakiś czas w skrajnie niesprzyjających warunkach. Rzuca przeciwko niemu zgraję łotrów i oprychów. Metoda przedstawienia faktów, wydaje się momentami wręcz groteskowa, mimo to, jest na swój sposób zajmująca. Do tego stopnia,że robi się człowiekowi zimno.
Czasami boję się, że tego typu pozycje, każe...

gwiazdka | 2017-01-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 17 stycznia 2017

„Czasami warto umrzeć” nie spełniło moich oczekiwań do końca. Opis tu opisanych przygód Reachera chyba skierowany jest tylko do faceta. Książka zawiera przede wszystkim instrukcję mordobicia, dużo danych technicznych pewnych urządzeń, a mało wydarzeń o innym charakterze. Może dlatego chwilami wydawała mi się nudnawa, chyba po raz pierwszy czytając Childa odliczałam strony do końca. Powieść da się czytać, oczywiście, ale czegoś mi tu zabrakło, aby lektura zapierała dech w piersi. Dałam ocenę dobrą, bo przeciętną uznałam za niską, a nie ma nic pomiędzy, więc z sympatii dla pisarza i bohatera lekko zawyżyłam, ale zachwycona nie jestem.

Ciekawa i dobra powieść sensacyjna z Jackiem Reacherem, bohaterem, którego bardzo lubię. Nie brak tu wartkiej akcji, jej zwrotów, bijatyk, trupów... Czyli wszystko, co w powieści sensacyjnej powinno być - było. Lekka, wciągająca, nie wymagająca lektura. Dla relaksu jednym słowem. Polecam

Ania | 2014-01-16
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Kto czytał choćby jedną z książek Lee Childa ten wie,że jest to literatura z najwyższej półki.Po Childa warto sięgnąć gdy ma się w perspektywie podróż np. pociągiem albo szuka się odprężenia po męczącym dniu.Książki o Reacherze to dobre czytadła.Są obietnicą dobrej intrygi,wartkiej akcji i ostrych jak amunicja dialogów.
Zadrzeć z Jackiem Reacherem to jak wykupić bilet w jedną stronę na cmentarz.Były żandarm a obecnie wagabunda jest silny jak wół,zwinny niczym łasica,zaś inteligencji i zdolności edukacji mógłby mu pozazdrościć Sherlock Holmes.W ulicznej bójce potrafi spuścić manto pięciu bandytą,a za kierownicą zamienia się w Michaela Schumachera.Gdy bohater pojawia się w okolicy żaden szwarccharakter nie może czuć się bezpieczny.
Podsumowując książka podobała mi się,jest ciekawa,trzyma czytelnika w niepewności i pokazuje odważnego,bardzo silnego,sprawiedliwego i dobrego mężczyznę.

wiejskifilozof | 2015-08-04

I czy, kiedyś się znajdzie mu równy przeciwnik ? Czy kiedykolwiek,ktoś powie pokonałem Reachera ?,nasz bohater po raz kolejny pokazuje,że nie ma mu równych.
Jak zwykle Lee Child przedstawił świetną przygodą,gdzie nasz bohater.Przy pomocy pewnego lekarza,jego żony i pewnej pani po 60 rozprawia się z klanem Duncanów.
Bo nie może tak być,by jacyś bandyci terroryzowali uczciwych ludzi.
Czasami warto umrzeć,to książka którą należy przeczytać.I to nie czasami,a obowiązkowo.

anitus | 2015-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2015

Moje pierwsze spotkanie z Lee Child'em i jego bohaterem Jackem Reacherem uważam za bardzo udane. Spodobał mi się styl Autora i jego bohater. Wartka akcja, okraszona dowcipnymi dialogami. W wydaniu audiobooka, gdzie książkę czyta Jan Peszek, czasami wybuchałam śmiechem, a przecież to kryminał i dużo tu bijatyk i trupów. Jednym słowem, przypadło mi do gustu takie połączenie kryminału z domieszką humoru, przez co książka staje się lekka, łatwa i przyjemna. Polecam gorąco audiobooka.

Anika | 2013-04-30
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Lee Child stworzył niesamowitego bohatera - Jacka Reachera, którego bardzo lubię. "Czasami warto umrzeć" to kolejna część jego przygód. Książka schematem przypomina mi "Nic do stracenia". Mroczna, amerykańska prowincja ze swoimi tajemnicami i problemami, które może rozwiązać tylko jedyny w swoim rodzaju Jack Reacher. Dużo tu bijatyki, sporo trupów, akcja całkiem wartka, więc czytelnikom lubiącym sensację z czystym sumieniem polecam.

Weronika | 2016-09-17
Przeczytana: 17 września 2016

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem i jego słynnym bohaterem jakim jest Jack Reacher.
To była dokładnie taka książka jakiej potrzebowałam po męczącym intelektualnie i logistycznie tygodniu pracy :)
Nic trudnego - przewidywalna akcja, przewidywalni bohaterowie - czarne jest czarne, a białe jest białe.
Czytało się bardzo dobrze, bez wkładania emocji i wysiłku umysłowego. Odpowiednia dawka ciekawej akcji, elementów zaskoczenia i opisów działania Jacka.

BeataBe | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

To moja piąta lub szósta książka tego autora. Można by zarzucić, że trochę powtarzalna i przewidywalna. Ale mi to jak na razie absolutnie nie przeszkadza. Bo występuje w niej Jack Reacher, który jest takim silnym, mądrym, sprytnym, inteligentnym i przede wszystkim dobrym mężczyzną... Nigdy takiego w swoim życiu nie spotkałam i nie spotkam, więc cieszę się, że mogę o takim poczytać:-)
A tak na marginesie - scena, w której Jack nastawia sobie nos - mistrzowska. Nie byłam w stanie jej dokładnie przeczytać, bo robiło mi się słabo. I nie przesadzam.

Aleksandra | 2015-09-05
Przeczytana: 05 września 2015

Moje pierwsze spotkanie z prozą Lee Child i udane. Książka, jest kolejną pozycją przygód głównego bohatera Reachera, który musi zmierzyć się z grupą odrażających kanalii klanem Duncanów, prowadzących jakieś bardzo tajemnicze interesy. Książkę czyta się bardzo dobrze, chociaż Reacher jest super bohaterem i nikt z nim nie wygra:).

zobacz kolejne z 2068