ABC Warriors: Volgan War vol. 1
komiksy
Nightwolf

Wojownicy ABC przemierzają Mars. Czerwona planeta przywraca wspomnienia o Czerwonej Zarazie. O największej wojnie o ropę w historii Ziemi. Gdzie zło ma na sztandarach sierp i młot. Raz laserem, raz grzmotem czerwoną hołotę! Stalowi bohaterowie znani z kultowego ABC Warriors: Czarna Dziura wracają do akcji. W najbardziej widowiskowej i epickiej historii w ich dorobku. Hammerstein, Mongrol i...

Raz laserem, raz grzmotem czerwoną hołotę!

Stalowi bohaterowie znani z kultowego ABC Warriors: Czarna Dziura wracają do akcji. W najbardziej widowiskowej i epickiej historii w ich dorobku. Hammerstein, Mongrol i Joe Pineapples opowiedzą historię gigantycznej wojny z Volganami. To rozwinięcie wątków z sagi stworzonej przez Simona Bisleya. Wojownicy muszą stawić czoła krwiożerczej Ikonie. Bestii z sierpem i młotem w ręku. Muszą tez odkryć kim jest tajemniczy Zippo i czym jest program Pheonix.

Scenariusz napisał twórca serii Pat Mills. Ożywił to wszystko swoimi pracami Clint Langley, współczesny mistrz sztuki cyfrowej. Nigdy wcześniej ABC Warriors nie byli tak realni i tak szaleni.

źródło opisu: https://www.facebook.com/StudioLain/

źródło okładki: https://www.facebook.com/StudioLain/

golemgac | 2018-05-17
Przeczytana: 17 maja 2018

Jako, że to był mój pierwszy kontakt z ABC Warriors to byłem lekko zagubiony na początku w kwestii relacji drużyny oraz ogólnego tła historycznego, lecz dość szybko zostałem zaznajomiony z realiami świata oraz sylwetkami większości drużyny. Pomimo, że historie (będące wspomnieniami z Wojny Volgańskiej) skupiają się tylko na 4 członkach, to charakter (wraz z emocjami, które dla naszych robotów są normalnością) każdego z nich zostaje odpowiednio zarysowany dzięki wartkiej akcji bez zapychaczy oraz narracji nadającej odpowiedni ton przeżyciom wojowników, które do najweselszych nie należą.
Daniem głównym jednak jest tu szata graficzna, gdzie Clint Langley używając sztuki cyfrowej i dbając o detale nadał mocnych ekspresji temu zrobotyzowanemu światu. W związku z wybranym stylem, często zobaczymy tu kadry zaserwowane na jedną lub dwie strony, co cieszy oko chociaż nie zawsze wydaje się potrzebne.
Pomimo dobrej fabuły wraz z świetnie zaprojektowanymi i napisanymi bohaterami, mogą się nie...

książek: 1912
endriucom_komiks | 2017-11-07