Co widzisz

Wydawnictwo: 2b3 studio
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Klaudyna

"Co widzisz" to książka dla dzieci o wyobraźni i dla wyobraźni. Powstała po to, aby pokazać dzieciom jak można korzystać z wyobraźni. Jak jej używać w codziennym życiu i jak dzięki niej odkrywać świat, aby był niezwykły i ciekawy. Jak się bawić kiedy nie mamy zabawek, a pod ręką jest tylko zwykły patyk lub długopis. Książka obrazkami powinna zainteresować już najmłodszych (3-5 lat)...

"Co widzisz" to książka dla dzieci o wyobraźni i dla wyobraźni.

Książka obrazkami powinna zainteresować już najmłodszych (3-5 lat) natomiast wiersze będą odpowiednie również dla starszych dzieci (6-8 lat).

Ilustracje są pełne niespodzianek, a wierszyki podpowiadają co można zrobić w trakcie czytania i są inspiracją do dalszej zabawy.

źródło opisu: www.cowidzisz.com

źródło okładki: www.cowidzisz.com

Tjara82 | 2017-08-14

Książeczka to zestaw wierszyków i dopasowanych do nich obrazków. Każdy wierszyk jest na inny temat ale wszystkie łączy jedno, rozwijają wyobraźnię i kreatywność u dzieci.
Czytając ją razem z dziećmi 4 i 6 lat mieliśmy świetną zabawę w znajdowaniu i odgadywaniu kolejnych obrazków. To nie jest „jednorazowa” książeczka. Dzieci niemal co dzień upominały się o kolejne czytanie, bo miały nowe pomysły co mogło by się kryć pod obrazkami. W zabawnych treściach przemycane są ważne tematy np. recyklingu i konsumpcjonizmu, czy tego jak poradzić sobie z lękiem przed ciemnością.
Jednak mi najbardziej podobał mi się wierszyk o patykach aż łezka w oku mi się zakręciła na wspomnienie swoich lat dziecięcych, kiedy nie było tylu wymyślnych zabawek i do zabawy musiały wystarczyć patyki i wyobraźnia. Niemal po każdym wierszyku, dzieci szeroko komentowały to co usłyszały i miały swoje pomysły na to co kryje się i co może kryć się pod każdym obrazkiem.
Polecam książkę każdemu rodzicowi, który jest już...

Klaudyna | 2017-08-14
Paula | 2017-11-06