Co widzisz

interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
2b3 studio
2017-06-01
2017-06-01
książka dla dzieci wyobraźnia zagadki obrazkowa wierszyki rozwój zabawa rymowanki

Książka ''Co widzisz'' zainteresowała mnie tym, że tutaj to wierszyki są dopełnieniem ilustracji. Jej celem jest rozbudzenie wyobraźni dziecka i służy bardziej do oglądania niż do czytania. Może zainteresować najmłodszych czytelników, ale może też spodobać się starszym dzieciom.

Książka jest zbiorem 12 wierszyków, które są świetnym uzupełnieniem pięknych ilustracji. Dzieci mogą same zgadywać co się na nich znajduje, mogą dzięki nim pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność. Znajdziemy tutaj wiele różnych zagadnień i tematów, które na pewno zainteresują młodszych czytelników i dostarczą im świetnej rozrywki. Dzięki tej książce będą mogły spojrzeć na codzienność trochę inaczej, będą mogły wykorzystać to co jest wokół nich do zabawy.

Wierszyki i ilustracje pokazują dzieciom te wszystkie rzeczy, które ich otaczają, a na które być może nie zwracają na co dzień uwagi z innej perspektywy. Autorka udowadnia za pomocą tej książki, że dzięki wyobraźni wiele może zdziałać. Zwraca uwagę na chmury, na krople deszczu, na plamy, niebo, gryzmoły, cień, patyki. Okazuje się, że nawet takie pozornie nieznaczące rzeczy mogą przybierać różne kształty i mogą świetnie się sprawdzić podczas zabawy. Ze zwykłych plam i gryzmołów mogą powstać ciekawe i niepowtarzalne kształty, a jeden zwyczajny patyk może posłużyć w wielu zabawach. Dodatkowo autorka zadaje dzieciom pytania, np. co widzą na obrazku albo zachęca ich do zgadywania co kryje się na ilustracji. Jest tutaj nawet wierszyk, który mówi o tym, że ze starych rzeczy można zrobić coś nowego, można dać im nowe życie. Cała ta książka udowadnia, że nie tylko dzięki zabawkom można się świetnie bawić, że tak naprawdę wystarczy wyobraźnia i i kreatywność.

''Co widzisz'' to wartościowa i interesująca książka, która spodoba się dzieciom. Ma naprawdę piękne obrazki, ciekawe wierszyki, a przy tym pobudza wyobraźnię i udowadnia, że dzięki niej można fajnie i ciekawie spędzić czas. Autorka sama stworzyła ilustracje, które naprawdę robią wrażenie, bardzo mi się podobają. Każdy z wierszyków jest inny i na pewno spodobają się młodszym czytelnikom. Wspomnę jeszcze o tym, że każdy sprzedany egzemplarz to 1 zł dla SOS Wioski Dziecięce, więc warto ją kupić, bo to naprawdę oryginalna i wartościowa książka.

''Zamiast nudy jest zabawa
WYOBRAŹNI MOC to sprawia.''

Książka dla dzieci czytających chętnie, nie umiejących czytać, uczących się czytać i nie chcących czytać.
Czytający odnajdą przyjemność w czytaniu wierszyków, wyszukiwaniu ukrytych ilustracji.
Nie umiejący czytać przeżyją przyjemne chwile zabawy z czytającymi im najbliższymi.
Uczący się czytać, znajdą przyjemność w czytaniu krótkich, prostych tekstów, satysfakcję z samodzielnego przeczytania całej książki.
Nie chcący czytać przeczytają tę książkę mimochodem, przypadkiem, sprawdzając, czy wszystkie niespodzianki ukryte na obrazku zostały odnalezione. Poczują też, iż obcowanie z książką może być rozrywką, przyjemnym spędzeniem czasu, nie tylko przymusem nakazanym przez dorosłych.

Książeczka to zestaw wierszyków i dopasowanych do nich obrazków. Każdy wierszyk jest na inny temat ale wszystkie łączy jedno, rozwijają wyobraźnię i kreatywność u dzieci.
Czytając ją razem z dziećmi 4 i 6 lat mieliśmy świetną zabawę w znajdowaniu i odgadywaniu kolejnych obrazków. To nie jest „jednorazowa” książeczka. Dzieci niemal co dzień upominały się o kolejne czytanie, bo miały nowe pomysły co mogło by się kryć pod obrazkami. W zabawnych treściach przemycane są ważne tematy np. recyklingu i konsumpcjonizmu, czy tego jak poradzić sobie z lękiem przed ciemnością.
Jednak mi najbardziej podobał mi się wierszyk o patykach aż łezka w oku mi się zakręciła na wspomnienie swoich lat dziecięcych, kiedy nie było tylu wymyślnych zabawek i do zabawy musiały wystarczyć patyki i wyobraźnia. Niemal po każdym wierszyku, dzieci szeroko komentowały to co usłyszały i miały swoje pomysły na to co kryje się i co może kryć się pod każdym obrazkiem.
Polecam książkę każdemu rodzicowi, który jest już znudzony sztampowymi cukierkowymi tekstami popularnych serii.

Jak dla mnie książka rewelacyjna :)

Jak dla mnie książka rewelacyjna :)

• Dla dzieci
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Must have dla Elizy
  • Nie mam
  • Ksiazki dla dzieci
  • Książki dla dzieci
  • HUBI

Dodaj cytat z książki Co widzisz