Wychowanie patriotyczne. Pedagogika - polityka bezpieczeństwa - polityka historyczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
Iselor

Spór o to, jak mówić o własnej przeszłości, dotyczy w istocie kształtowania swojej tożsamości. Po raz kolejny stoimy przed wyzwaniem zdefiniowania polskości bądź to jako samoistnego bytu, bądź istniejącego w jakiejś relacji z Zachodem: w formie przedmurza lub pomostu ze Wschodem. Wychowanie patriotyczne jest nierozłącznie związane z redefiniowaniem hipostazy, jaką jest naród. Zapraszam do zapoznania się z badaniami prezentowanymi przez współautorów niniejszego tomu oraz refleksji, w jakim kształcie chcielibyśmy w najbliższych latach prezentować młodemu pokoleniu byt wyobrażony Polska.
(Ze "Słowa wstępu" dra Konrada Henniga)

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/1003

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/1003