Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć

Wydawnictwo: Zielona Sowa
carola13

Monka | 2017-09-16
Przeczytana: 12 września 2017

Jak ten czas szybko biegnie ... Zanim się obejrzymy nasze maleństwa to już prawie dorosłe osoby. Warto zwrócić uwagę na słowo prawie ;-) Nam wydaje się, że to jeszcze dzieci natomiast im wydaje się, że już przekroczyły magiczny próg dorosłości. Nastolatki ... Temat rzeka ... Dla młodego człowieka bycie nastolatkiem to bardzo trudny okres. Dla jego rodziców chyba również ;-) Kiedyś usłyszałam od jednej osoby, że dzieciaki w tym czasie mają wzrok tęskniący za rozumem i jest to związane z rożnymi procesami zachodzącymi w ich organizmie. My dorośli natomiast powinniśmy pomóc im mądrze przetrwać ten okres. Dla mnie mądrze tzn. szukając jednak jakiegoś porozumienia, tak żeby nie zniszczyć relacji między nami. Moja A. ma jeszcze trochę czasu na bycie nastolatką, ale warto zgłębić temat wcześniej ;-) zwłaszcza, że w najbliższej rodzinie są inne dzieci w tym wieku ;-) "Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć" okazała się dla mnie książką odkrywczą. To skarbnica mądrych rad, dlatego moim...

Ka_Ha | 2017-09-22

Bardzo dobra. Napisana w formie wywiadu, co znacznie ułatwia lekturę. Bez zbędnego i mało pomocnego żargonu uczelnianego. Pozwala rozwiać wątpliwości na temat normy rozwojowej, opisując specyfikę rozwoju nastolatków w różnych obszarach: biologicznym, psychologicznym i społecznym. Mądre rady, słuszne uwagi, potrzebne informacje.

rudowłosa | 2017-09-20
Na półkach: Przeczytane, Ped res
Przeczytana: wrzesień 2017

Dla rodziców - tak, dla pedagogów - nie, bo to same podstawy podstaw.

carola13 | 2017-08-04
Na półkach: Przeczytane, E-book, Posiadam, 2017