Dla większości Polaków świat protestantyzmu to terra incognita. W najnowszym numerze kwartalnika "Fabryka Silesia" poszliśmy jeszcze głębiej, czyli na obszary zupełnie nieznane, w niektórych przypadkach dostępne wyłącznie dla nielicznych specjalistów. Nowy numer Kwartalnika Fabryka Silesia na 500 lat Reformacji pokazuje dziedzictwo kulturowe ewangelików i ewangelicyzmu, ze szczególnym...

Nowy numer Kwartalnika Fabryka Silesia na 500 lat Reformacji pokazuje dziedzictwo kulturowe ewangelików i ewangelicyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem Górnego Śląska jako ważnego regionu europejskiego.

Artykuły i eseje poświęcone są narodzinom humanizmu, rozwojowi języków narodowych, ideom tolerancji i rodzącego się parlamentaryzmu.

Szkice ukazują wybitnych literatów, muzyków, naukowców i humanistów polsko-, niemiecko- i łacińskojęzycznych.

źródło opisu: www.fabrykasilesia.pl

• Bunt na Wyspie Potępionych
  • Zbrodnia nad urwiskiem
  • Niepowszedni. Obława
  • Reguła nr 1
  • Mężczyzna, który gonił swój cień
  • Zrób to kochanie

7 (2 ocen i opinii)
Reguła nr 1
Marta Guzowska

7,48 (23 ocen i opinii)
Mężczyzna, który gonił swój cień
David Lagercrantz

6,54 (252 ocen i opinii)