Mocni krzyżem. Święci, na których możemy się oprzeć w chorobie i niepełnosprawności

Wydawnictwo: eSPe
religia
fianiebieska

Chorujący, niepełnosprawni, cierpiący, ale pełni Bożej mocy. We współczesnym świecie, w którym najważniejszymi wartościami są młodość, atrakcyjność i sprawność, trudno jest przyjąć chorobę, niepełnosprawność i cierpienie. Dlatego takie doświadczenia często łączą się z utratą wiary w miłość i opiekę Boga, a nawet w Jego istnienie. W chwilach zwątpienia nieocenioną pomocą mogą stać się przykłady...

Chorujący, niepełnosprawni, cierpiący, ale pełni Bożej mocy.
We współczesnym świecie, w którym najważniejszymi wartościami są młodość, atrakcyjność i sprawność, trudno jest przyjąć chorobę, niepełnosprawność i cierpienie. Dlatego takie doświadczenia często łączą się z utratą wiary w miłość i opiekę Boga, a nawet w Jego istnienie. W chwilach zwątpienia nieocenioną pomocą mogą stać się przykłady świętych,
którzy nie tylko doświadczyli choroby, ale też pozwolili działać Bogu w swoim cierpieniu, dzięki czemu mogli zaznać prawdziwej mocy Chrystusowego krzyża. W tej książce znajdziesz niezwykłe i poruszające historie ludzi, którzy w pełni zawierzyli Bogu swoje cierpienie, a dziś są dla nas cennym drogowskazem i przykładem, między innymi:
- bł. Małgorzaty z Cittá di Castello, która mimo ślepoty i karłowatości, była wsparciem dla potrzebujących i przykładem duchowej żarliwości;
- św. Brata Alberta, który zmagając się z depresją, bólami fantomowymi po utracie nogi i rakiem żołądka, do końca nie ustawał w służbie Chrystusowi ukrytemu w najuboższych;
- św. Jana Pawła II, którego postawa w doświadczaniu choroby Parkinsona była dla wiernych
niesamowitym świadectwem. Jeśli doświadczasz cierpienia, choroby, odrzucenia
- przeczytaj historie tych, których ból i słabość zbliżyły do Boga, i skorzystaj z modlitw
za ich wstawiennictwem. Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje wsparcia w niemocy, nie wahaj się
- podaruj mu tę książkę i pozwól działać tym, którzy przeszli drogę choroby i orędują za potrzebującymi u Boga.

źródło opisu: Opis wg okładki

źródło okładki: Zdjecie autorskie