Księżniczka mafii

Okładka książki Księżniczka mafii Marisa Merico
Okładka książki Księżniczka mafii
Marisa Merico Wydawnictwo: Amber, Edipresse Seria: Dramaty kobiet. Prawdziwe historie. reportaż
reportaż
Dramaty kobiet. Prawdziwe historie.
Mafia Princess
Amber, Edipresse
2017-02-22
2017-02-22
Julia Wolin
'Ndragheta narkotyki autobiografia mafia Neapol

Okładka książki Napiętnowana Anna Maria Scarfo, Cristina Zagaria
Napiętnowana Anna Maria Scarfo, ...
Okładka książki Porzucony John Lahutsky, Alan Philps
Porzucony John Lahutsky, Alan...

Odarte z romantyzmu prawdziwe oblicze mafii.

Wspomnienia Marisy Merico, księżniczki mafijnej, której niepiśmienna babcia zorganizowała imperium mafijne w Mediolanie, handlujące narkotykami i bronią. Opisuje jeden z klanów mafii kalabryjskiej 'Ndranghety, która od 2010 jest najpotężniejszą organizacją mafijną w Europie.

Historia wciągająca, dla wielbicieli opowieści autobiograficznych.

Odarte z romantyzmu prawdziwe oblicze mafii.

Historia wciągająca, dla wielbicieli opowieści...

Książka mnie wciągnęła, przeczytałem ją w jeden dzień. Czasami trudno uwierzyć jakoby wszystkie fakty i wydarzenia były autentyczne z tego względu że autorka miała szalone życie. Polecam osobom które interesują się włoską mafią. W książce mamy parę fotografii z życia Marisy co dodaje smaku i podkreśla że historia jest jej prawdziwymi przeżyciami.

Ciekawa historia kobiety, która była córką włoskiego mafiosa. Ukazane zasady, jakie rządzą mafią, a także jaką cenę się płaci za zdradę swojej rodziny.

Mam wrażenie, że cała ta historia to mocna fikcja.
Szybko się czyta, ale bez szału.

Mam wrażenie, że cała ta historia to mocna fikcja.
Szybko się czyta, ale bez szału.

Książka idealna, aby ją szybko przeczytać nie zgłębiając się zbytnio w treść i walory językowe.

Opis życia, które ma dwie strony medalu. Piękne za dnia i szkaradne w nocy. Wszystko na początku jest łatwe i przyjemne do czasu wystawienia rachunku.

Autorka książki opowiada o swoim życiu we włoskiej mafii - swoim dzieciństwie, młodości i dorosłym życiu. Uwzględniła ogólne informacje o swojej rodzinie, wady i zalety takiego życia.

Bardzo ciekawy temat książki, po który nigdy jeszcze nie sięgnęłam, zachęcił mnie do przeczytania tej pozycji. Nie do końca mnie ona przekonała, gdyż miałam wrażenie lekkiego spłycenia tematu, potraktowania go dosyć ogólnikowo i przez to możliwe, że za mało "poważnie". Jednak książka może być ciekawym wstępem do dalszego drążenia tematu.

Recenzja:
Księżniczka mafii – autorstwa Marisa Merico
Czy gdybyście mieli spisać swoje życie na kartach a potem podzielić się nim z innymi, czy opisalibyście wszystko? Nawet sytuację, które mogą wpędzić was w kłopoty?
Przychodzę dziś do was z recenzją jednej z moich ulubionych biografii, która porusza prawdziwe historie mafii, włoskich rodzin oraz mrocznych interesów, o których mówił cały świat. To kryminał oparty na faktach opowiedziany przez prawdziwą księżniczkę.
Księżniczka mafii jest biografią Marisy Merico czyli córki Emilio Di Giovine, czyli jednego z włoskich ojcowych chrzestnych oraz Angielki. Opowiada nam o swojej przeszłości i nie tylko swojej, gdyż poznajemy również historię jej ojca i matki. Marisa od dziecka podziwiała swojego ojca a sposób w jaki go opisuje sprawia, że i my zachwycamy się tą postacią. Mama naszej bohaterki starła się chronić ją przed „rodziną”, niestety bezskutecznie. Marisa była tak omamiona obrazem potężnego ojca, iż wkrótce sama dołączy do jego mrocznego świata. Brutalność, siła i wielkie pieniądze olśnią ją. W tej drodze bezprawia towarzyszyć będzie jej również babcia, która swego czasu trzymała na krótkiej smyczy policję czy urzędników. Poznamy również romantyczną historię, którą przeżyła bohaterka. Niestety za wszystko co w swoim życiu zrobiła, musiała i zapłacić.
Tak jak mówiłam wcześniej jest to biografia opowiadająca o prawdziwych wydarzeniach w rodzinie mafijnej, poznamy tutaj wiele nieznanych informacji o mafii, mnie samą zszokowało wykorzystywanie dzieci od najmłodszych lat w tym brutalnym świecie.
Książka jest bardzo intersująca, wciąga od pierwszych stron i kieruję czytelnika w stronę jaką wskazuje autorka. Według mnie historia jest doskonale przedstawiona. Czytelników pragnących poszerzyć wiedze na temat mafii lub szukających świetnego kryminału opartego na faktach z czystym sumieniem odsyłam do tej pozycji.

Serdecznie polecam.

Recenzja:
Księżniczka mafii – autorstwa Marisa Merico

Ostatnio trafiła w moje ręce autobiografia Marisy Merico " Księżniczka Mafii"

Książka bardzo interesująca. Nie zazdroszczę autorce tego co przeżyła w tak młodym wieku. Wychowywała się w rodzinie mafijnej, mimo że matka robiła wszystko by miała lepsze życie z dala od tej rodziny. Marisa jednak wybrała życie u boku ojca. Prowadziła z nim "biznesy" na skalę międzynarodową. Kiedy założyła rodzinę urodziła dziecko musiała wybierać między ojcem i jego rodzina a życiem swoim i własnego dziecka. Sprawy się skomplikowały wylądowała w więzieniu jako najgorszy w klasyfikacji więzień. Groziło jej, że już nigdy nie będzie mogła na wolności wychowywać córki. Przy pomocy adwokata udaje jej się wyjść na wolność, związała się z poznanym w więzieniu mężczyzna, o imieniu Frank. Rodzi mu syna, którego Frank nie zdążył poznać bo ginie w porachunkach mafijnych.

Książka dobrze napisana. Czytało się ja z wielkim zainteresowaniem. W niektórych momentach szczerze rozumiałam decyzję Marisy,kiedy musiała zawalczyć o dobro dziecka.
Książka godna polecenia

Ostatnio trafiła w moje ręce autobiografia Marisy Merico " Księżniczka Mafii"

Autorka nie jest pisarką, ona tylko opowiada "prawdę", przynajmniej taką, jaką chce nam przedstawić, dlatego oceniałam książkę niekoniecznie w kontekście typowo literackim. Jak na autobiografię, ta pozycja mocno mnie wciągnęła, ale myślę, ze trzeba lubić tematy, wokół których obraca się bohaterka. Osobiście, chętnie sięgnę po tę książkę po raz drugi.

• Biografie
  • Historie prawdziwe