Rodzinne więzy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Untethered
Anna Kłosiewicz
Ag2S

Po tragicznej śmierci męża Char Hawthorn niespodziewanie musi przewartościować całe swoje życie. W sennym miasteczku właściwie nic już jej nie trzyma poza pasierbicą, która nagle stała się jej obca. Char Hawthorn mieszka wraz mężem i pasierbicą, energiczną piętnastolatką, w niewielkim miasteczku w Michigan, szczęśliwa, że znalazła równowagę między pracą i życiem rodzinnym. Kiedy jednak jej...

Char Hawthorn mieszka wraz mężem i pasierbicą, energiczną piętnastolatką, w niewielkim miasteczku w Michigan, szczęśliwa, że znalazła równowagę między pracą i życiem rodzinnym. Kiedy jednak jej mąż nieoczekiwanie ginie w wypadku samochodowym, Char nagle odkrywa, że jako macocha ma niewiele do powiedzenia – w świetle prawa bowiem tylko Lindy, pochłonięta swoimi sprawami biologiczna matka Allie, może decydować o jej losie. A Lindy chce, by córka zamieszkała razem z nią w Kalifornii.
Tymczasem Allie opuszcza się w nauce i coraz częściej kłóci się z macochą. Jedynym stałym punktem w jej życiu pozostaje przyjaźń z Morgan, dziesięciolatką, której Allie udziela korepetycji. Pewnego dnia Morgan, która od urodzenia tułała się po rodzinach zastępczych i dopiero dwa lata temu wreszcie została adoptowana, znika. Char musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jak będzie wyglądać jej przyszłość bez Allie i co powinna zrobić w sprawie Morgan, dziewczynki wciągniętej w tryby okrutnego systemu.
Julie Lawson Timmer próbuje odpowiedzieć na pytanie o istotę prawdziwej rodziny i o miłość, która czasem nie zna granic.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

wasilka | 2018-01-18

Zdecydowana większość ludzi uważa, że rodzina jest niezbędnym warunkiem do tego, żeby być w pełni szczęśliwym. Najlepsze scenariusze na szczęście zakładają, że powinna to być rodzina tradycyjna, w której wszyscy się kochają i odwołują się do jasno określonych ról. Ale życie pisze różne scenariusze, nie zawsze zgodne z naszymi wyobrażeniami i oczekiwaniami. Często stajemy przed wyzwaniami, które kształtują nasz charakter, burzą schematy i wystawiają nas na próbę. Dzieje się tak, gdy pragniemy zbudować właściwe relacje w rodzinie zrekonstruowanej, popularnie zwanej patchworkową. Opowieść o nietypowej rodzinie, jej dramatach, małych radościach i mozolnie budowanym szczęściu proponuje czytelnikom Julie Lawson Timmer w powieści, pt. "Rodzinne więzy".
Stare i mądre powiedzenie głosi, że rodziny się nie wybiera. Ale czy na pewno? Julie Lawson Timmer zdecydowała rozprawić się z tym popularnym sądem. W swojej powieści postawiła na więzy, które łączą ludzi o wiele piękniej niż te, które,...

Diane_Rose | 2017-09-11

Czytając „Więzy rodzinne” poczułam smutek, niezrozumienie dla pewnych zachowań a nawet złość. Poruszyła mnie historia Megan i jej niełatwego życia. Podziwiałam postawę Allie, która nie wahała się pomóc małej przyjaciółce. Dojrzewałam wraz z Char do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie postępowania z Allie. I poczułam się zaskoczona a zarazem rozczarowana zakończeniem książki. A zdarza się to bardzo rzadko, aby zakończenie mnie zaskoczyło.

Całość: http://www.recenzjezpazurem.pl/2017/09/rodzinne-wiezy-julie-lawson-timmer.html

Aleksandra | 2017-10-06
Przeczytana: 23 września 2017

Całą recenzję znajdziesz tutaj: http://www.pierwszadamaoksiazkach.pl/25-rodzinne-wiezy-recenzja-dla-portalu-dlalejdis-pl/

Czytając powieść, czułam ogromny smutek. Niektóre postacie i ich decyzje nie potrafiły znaleźć u mnie zrozumienia. Mimo moich „ale” powieść czyta się szybko. Język jest prosty, a sama historia zwięźle przedstawiona. Jeśli interesuje Cię tematyka adopcji, rodzin zastępczych i wszystkich ich konsekwencji, sięgnij śmiało po „Rodzinne więzy”.

Binek | 2017-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2017