Rodzinne więzy

2017-09-07
Anna Kłosiewicz
Anna Kłosiewicz

Na półkach: , , , ,

Przepiękna i życiowa książka opowiada o miłości,poświęceniu i stracie bliskiej osoby.Bardzo wzruszyła mnie historia Megan poruszająca była.
Akcja toczyła się wolno,mnóstwo uczuć,wzruszeń zawiera powieść.
Z przyjemnością przeczytana.

"Więzy rodzinne" - wciągająca, przemyślana powieść. Autorka w piękny sposób zestawiła marzenie o prawdziwym macierzyństwie z matczyną troską i niedojrzałą biologiczną matką.
Złożona opowieść o nietypowej, a jednak jakże prawdziwej rodzinie.
Julie Lawson Timmer próbuje odpowiedzieć na pytanie o istotę prawdziwej rodziny i o miłości, która czasem nie zna granic.

Nagła śmierć męża i ojca... Relacje i uczucia między macochą a pasierbicą (Char i Allie)... Jaka przyjaźń może być między osobami (Allie i Morgan) które zawiodły się na najbliższych - czyli na rodzinie. Książka opowiada o tym, że osoba która nie ma tej samej krwi co Ty, może dać Ci więcej miłości i szczęścia, mimo różnych nieporozumień zawsze mogą na siebie liczyć......

Tytuł książki trafiony w samo sedno. Idealnie odzwierciedla co będzie głównym tematem powieści.
Autorka opisuje trudne relacje rodzinne. Przedstawia jak cięzko jest być tylko albo aż macochą dla młodej nastolatki w momencie kiedy jej ojciec ginie a biologiczna matka jest zbyt zajęta i zbyt wygodna aby brać sobie na głowę wychowanie młodej dziewczyny.
Niby ułożone relacje...

Piękna książka o rodzinie, miłości i poświęceniu. Czytałam z wielką przyjmnością i wzruszeniem. Bohaterki wspaniale skonstruowane, bez trudu mogłam sobie wyobrazić że je znam. Po skończonej lekturze czułam odrobinę smutku gdyż miałam nadzieję, że ta historia skończy się jednak inaczej.

Powieść "Rodzinne więzy" porusza trudne tematy i gdyby nie pierwsze strony, które mnie nie ujęły w jakiś sposób (dość wolno rozwijająca się akcja) to dałabym jej pełne 10 gwiazdek.
Na szczęście kontynuowałam czytanie i to był dobry krok ponieważ książka zaczęła mnie wciągać.
Char i jej pasierbica Allie muszą jakoś stanąć na nogi po śmierci męża i ojca co nie jest łatwe....

Zdecydowana większość ludzi uważa, że rodzina jest niezbędnym warunkiem do tego, żeby być w pełni szczęśliwym. Najlepsze scenariusze na szczęście zakładają, że powinna to być rodzina tradycyjna, w której wszyscy się kochają i odwołują się do jasno określonych ról. Ale życie pisze różne scenariusze, nie zawsze zgodne z naszymi wyobrażeniami i oczekiwaniami. Często stajemy...

Całą recenzję znajdziesz tutaj: http://www.pierwszadamaoksiazkach.pl/25-rodzinne-wiezy-recenzja-dla-portalu-dlalejdis-pl/

Czytając powieść, czułam ogromny smutek. Niektóre postacie i ich decyzje nie potrafiły znaleźć u mnie zrozumienia. Mimo moich „ale” powieść czyta się szybko. Język jest prosty, a sama historia zwięźle przedstawiona. Jeśli interesuje Cię tematyka...

Czytając „Więzy rodzinne” poczułam smutek, niezrozumienie dla pewnych zachowań a nawet złość. Poruszyła mnie historia Megan i jej niełatwego życia. Podziwiałam postawę Allie, która nie wahała się pomóc małej przyjaciółce. Dojrzewałam wraz z Char do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie postępowania z Allie. I poczułam się zaskoczona a zarazem rozczarowana zakończeniem...

• 2018
  • E-book
  • Przeczytane 2018
  • 2017
  • Ebook
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Własne

Dodaj cytat z książki Rodzinne więzy